Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényi/bibliai elvek...

Keresztényi/bibliai elvek szerint bűn házasságon belül a petting?

Figyelt kérdés

Tudom, házasságon kívűl kb. minden szexuális tevékenység bűn, valamint az önkielégítés is(házasságban is).

Na de házasságon belül mit lehet a vaginálís közösülésen kívül egymással tenni? pl manuális kényeztetés/kielégítés, vagy orális esetleg?

Olyan esetben, ha pl a feleség állapotos lesz és orvosi utasításra nem történhet vaginális közösülés, de vágyak vannak, olyankor mit lehet tenni, ami nem bűn?

Bocsi a konkretizálásért, de egyértelmű információt ezzel kapcsolatban nem találtam.

Előre is köszi a válaszokat!

Kedves válaszolók, írjátok meg azt is hogy mely vallás/felekezet tagjai vagytok, és hogy mire alapozzátok a véleményetek. Köszi!



2019. jan. 26. 00:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia! Bár már válaszoltam,eszembe jutott a kérdésed pár gondolatot írok.

Reméljük az egyház tanúlt a hibáiból.

Mindenki tévedhet. A misszionárius póz. Nos amikor jártak a hittérítők "a bűnös bennszülöttekhez" azt tanították csak abban a pózban szabad a szex. Abban nem vagyok biztos,hogy ezt elismerte e az egyház hogy nem így van.

Másik dolog a nők egy része bizonyos kor után pláne nehezebben lesz ott nedves. Nehezebben hangolódik rá a dologra. Magyarul szüksége van egy kis kényeztetésre aktus előtt, ezen a gondolaton elindúlva viszont az aktus elengedhetetlen része a petting.

2019. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én nem olvasok olyat a Bibliában, hogy házasságon belül tiltva lenne bármi is. Azt gondolom hogy ami a párnak belefél akar orál, petting, egyébkényeztetések, az mehet. Egyébként egy jó előjáték nélkül én el se tudok képzelni egy jó szexet.

Egy házasságot szerinted hogy lehet tűzesen tartani a megszokott misszionárius pózban? 50-60 évig? Sehogy.... szerintem Isten a szexet a házasságon belülre tervezte, és arra tervezte hogy az embert szabadon élvezzel a házastársával a szexet.

Mindemellett mivel bele látok jó pár keresztény kúlturába, nem mindenki éli meg ezt a szabadságot, ami szerintem sajnálatos! Van aki ezt tartja bűnnek van aki azt!

Hála Istennek a férjem és én nem szabunk határokat a szex terén, megbeszéltük nekünk mi fér bele és mi nem. Szuper közöttünk a szex is! 6 éve vagyunk házasok! És a szűzességünket együtt veszítettük el egymással az esküvőnk után! 🙂

(Szabadkeresztény gyülekezetbe járo vagyok)

2019. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!