Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem keresztények, mi a...

Akik nem keresztények, mi a véleményetek a lélekről?

Figyelt kérdés

Már többször is hallottam olyan személytől, aki nem hívő, hogy bár Isten nincs, de az embernek szerinte lehet lelke. Most nem először hallottam ezt, kiváncsi vagyok, hasonlóan elterjedt felfogás köztetek?

Ezt egy ateista mondta: A szerelem az két ember lelki kapcsolata. Mi a véleményetek erről? És most ne menjünk bele Isten létezik-e dologba.

Kiváncsian olvasom a hitetlen, ateista, agonisztikus vagy más vallású, mindenféle gondolatokat a lélekről. Ha akarsz egy életkort is odabiggyeszthetsz, erre is kiváncsi vagyok.

26f



2019. febr. 6. 21:30
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
66%
#9 zavar hogy nem ugrik rá mindenki mindenkire válogatás nélkül? még az állatok se kefélnek akármelyik fajtársukkal
2019. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Mojjo ***** válasza:
79%

@9: Huhh, erről rengeteg tanulmány született, hogy miktől függ a vonzalom. Bár sajnos nem vagyok szakértő, és röstellem, de nem nagyon tudom az eredményeket visszamondani, abban viszonylag biztos vagyok, hogy transzcendes lelket egyik sem feltételez.


Egyébként nagyon nem mindegy, hogy az utódnemzés milyen/melyik fajtársunkkal történik. Az egész állatvilágban megy a válogatás, aminek a végső célja a lehetőségekhez képest legjobb(nak tűnő) génkészlet továbbörökítése.

2019. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

# ma 23:36

Rohadjak meg nem értelek. a 9-es kommentem egy válasz volt, nem neked. Lehet törölve lett egy válasz azóta, és eltévedtél.

2019. febr. 6. 23:53
 14/38 anonim ***** válasza:
#13 pontosan arra reagáltam, amire akartam, a #9es válaszodra
2019. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

"miért nem tetszik minden korombeli nőnemű egyén, amikor a fajfenttartási ösztönt szolgáló agyi akármik nálam teljesen jól működnek."


erre reagálva kérdeztem, hogy jobban örülnél-e annak, ha mindenki rámozdulna mindenkire, válogatás nélkül. nyilván nem csak a fajfenntartási ösztön határozza meg a vonzalmat, ha csak az szólna bele, akkor egy nagy orgia lenne az egész föld

2019. febr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"Egyébként nagyon nem mindegy, hogy az utódnemzés milyen/melyik fajtársunkkal történik."


Hát elmondom, hogy az qurváranem fontos.

Erre akartam kilyukadni pontosan!!!

Nem az állati ösztönök meg a fajfentartás a fontos! Lesz majd fehér magyar gyerek akkor is ha te nem csinálsz!!

De mi lesz a lélek dologgal?

Azzal, hogy a spermád igazi élő lelket fogantat általad?

Ti tényleg csak eldobjátok, mint "csont meg bőr az ember, akinek a látószervei mögötti abberációk vagyunk"

2019. febr. 7. 00:19
 17/38 Mojjo ***** válasza:
95%

@16: Semmi rasszista dologra nem állt szándékomban utalni.

Aki nem hívőből lett ateista, az pl nem dob el semmit, hisz nem is volt a kezében :)

A helyzet az, hogy valójában semmi nem utal arra, hogy létezne bármilyen vallásos értelemben vett lélek. Azt fontos leszögezni, hogy bár a létét teljes bizonyossággal nem lehet kizárni, mivel semmi nyom nem mutat a létezésére, nem indokolt azt feltenni, pláne nem hinni benne.

Jól érezhető, hogy neked degradáló, hogy az embert hús és vér és idegek és stb stb halmazának tekintünk, amit biokémiai folyamatok működtetnek. De valójában nem érzem, hogy ettől bármi és bárki kevesebb lenne. Nem lesz sem jobb, sem rosszabb egyetlen ember sem attól, hogy a természet alkotása, és az anyagi világ szabályai szerint működik, valamiféle misztikus, transzcendens tartalom nélkül. Sőt, maga az élet sem lesz kevésbé szép, lenyűgöző és csodálatos ettől. Legalábbis az én szememben nem. Persze, így az örök élet jó eséllyel ugrott, de ez más kérdés.

2019. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
70%

"Hát elmondom, hogy az qurváranem fontos"


hát pedig qurvára de. nem véletlenül válogatunk. ne véletlenül nem beltenyészünk (nem csak az illegalitása miatt). öntudatlanul is arra törekszünk, hogy a genetikai változatosságot fenntartsuk

2019. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező... gondok vannak ám veled.

Kicsit tájékozódj, mert ami témákat itt érintettél, abban mindben gyenge vagy.

A párválasztás a létező legfontosabb dolog - annyira, hogy az élőlények teste és lelke gyakorlatilag ehhez alakult. A tiéd is.

A lélek pedig az ateisták szemszögéből tulajdonképpen a test, ezen belül az idegrendszer működése. Ha a "lélek" szót mondják, ők erre gondolnak.

A többi pedig nincs bizonyítva, sőt: a vallásosak által elképzelt, testen kívüli lelket tiltja az energiamegmaradás.

2019. febr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

ok! köszönöm!!

Ilyen vélkeményekre voltam kiváncsi!

2019. febr. 7. 01:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!