Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem keresztények, mi a...

Akik nem keresztények, mi a véleményetek a lélekről?

Figyelt kérdés

Már többször is hallottam olyan személytől, aki nem hívő, hogy bár Isten nincs, de az embernek szerinte lehet lelke. Most nem először hallottam ezt, kiváncsi vagyok, hasonlóan elterjedt felfogás köztetek?

Ezt egy ateista mondta: A szerelem az két ember lelki kapcsolata. Mi a véleményetek erről? És most ne menjünk bele Isten létezik-e dologba.

Kiváncsian olvasom a hitetlen, ateista, agonisztikus vagy más vallású, mindenféle gondolatokat a lélekről. Ha akarsz egy életkort is odabiggyeszthetsz, erre is kiváncsi vagyok.

26f



2019. febr. 6. 21:30
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"A lélek pedig az ateisták szemszögéből tulajdonképpen a test, ezen belül az idegrendszer működése. Ha a "lélek" szót mondják, ők erre gondolnak."


ebbe sokszor belefutnak a vallásosak. az ateisták azon kívül, hogy nincs hitük, semmi másban nem (feltétlenül) hasonlóak. más szóval, össz vissz annyi közös bennünk, hogy nem hiszünk. minden más a véletlen műve. van aki úgy fogalmazza meg mi a lélek ahogy te írtad. van aki máshogy. nincs egy sablon, amit minden ateista követ, mivel alapvetően egyetlen dologban egyezünk meg: a hit hiányában. nem is minden ateista tagadja isten létét. én pl azt mondom nem tudom. van aki azt állítja, hogy nem létezik.

2019. febr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"van aki máshogy. nincs egy sablon"

Leírnád, hogy milyen más ateista elképzelés van még a lélekre?


"nem is minden ateista tagadja isten létét"

Na, ácsi!

Olyan ateista nem létezik, aki azt mondaná, hogy a lelket az isten teremtette.

Amelyik ateista nem tagadja az istenek (többes szám!) létét, AZ SEM HISZ BENNÜK!

Úgy gondolja, hogy VALÓSZÍNŰLEG nincsenek, tehát nem is csináltak semmit.

2019. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
55%
#22 nem ezt mondtam? hiányzik a hit. de ezen túl mindenki azt gondol amit akar. van aki tagadja istent, van aki szimplán azt mondja hogy nem tudja (és ezért hinni sem tud). nem nehéz ám felfogni ezt :D
2019. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
55%

"Leírnád, hogy milyen más ateista elképzelés van még a lélekre?"


mittudomén, nem járunk össze megbeszélni (biztos van aki igen) :D van, aki szerint nincs lélek, van aki nem tudja, nem foglalkozik vele, biztos van olyan is aki szerint létezik. mondom, össz vissz abban értünk egyet, hogy nincs hitünk. azt kéne felfogniuk a vallásosaknak, hogy az ateisták nem egy szervezett csoport, mint egy vallás. nincsenek megbeszélt véleményeink dolgokról. ugyanúgy, ahogy a spenótot utálók sem alkotnak közösséget

2019. febr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy az ateisták elsöprő többsége elfogadja a lélek tudományos meghatározását.

E pedig az, amit leírtam.

Az a pár ezrelék, aki nem fogadja el, az meg mindenféle ezoterikus megközelítésben hisz.

2019. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
69%

"Maradjunk annyiban, hogy az ateisták elsöprő többsége elfogadja a lélek tudományos meghatározását."


erről őket is megkérdezted? komolyan kérdezem, én nem szoktam ateista fórumokra járni, fogalmam sincs mások miről mit gondolnak, ezért érdekelne, hogy honnan van ez az információ

2019. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Mojjo ***** válasza:
100%

Az ateista fórumok alátámasztják amit a #25-ös mond. Csak az a gond, hogy az ateista fórumokon való mintavétel egy igen rossz ötlet, nagyon nagy lesz a torzítás, amire kontrollálni kb lehetetlen. Aki ateista fórumokon fent van az ugyanis aktívan törődik az ateizmussal, érdekli a vállás - ateizmus ellentét, sőt, gyakorta szeretik a vallást támadni. Nem reprezentetív.


Intuitíve én is egyetértenék a 25-össel, logikusnak, sőt, értelemszerűnek látszik, csak épp kérdés, hogy ez a valóságban mit jelent és mennyit ér.

2019. febr. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
#27 köszi a választ!
2019. febr. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Már szó volt róla, hogy ateistának azt tekintjük, aki nem hisz az istenekben.

Ettől még hihet mindenféle ezoterikus elképzelésben.

Én jobban örülnék egy olyan felosztásnak, ahol külön vannak azok, akik ateisták és ugyanakkor NEM ezoterikusok - a másik csoportban pedig az isten- és az ezotériahívők.

Ez egy jobb, természetesebb felosztás lenne.


Az első csoport a tudományos meghatározást fogadja el a lélekre, míg a második valami másban HISZ.

És ez elég nagy különbség.

2019. febr. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
100%

*****Nem olvastam végig a hozzászólásokat*****


Én ateista vagyok de magában a lélekben hiszek. Nem hittem régebben ebben se, viszont amióta elkezdtem meditálni ez megváltozott. Megtaláltam azt a belső énemet ami fizikailag soha nem voltam eddig. Tudni kell rólam, hogy egy eléggé trágya ember voltam főleg 5-11 osztályos koromban. Rengeteg gyereket bántottam főként lelkileg de néha fizikailag is. Kiröhögtem a rokkantakat, vagy más fogyatékkal élőket stb.

Egyre többször fájt a fejem akkoriban a vége felé, sokszor megfáztam nem éreztem magam jól. Mikor rátaláltam egy videóra és meditálni kezdtem úgy 1,5 éve azóta sokkal jobban vagyok, megszűnt a fejfájásom is. Arra jöttem rá, hogy ezzel az élettel amit "éltem" megbetegítettem a belső énem (lelkem). Azóta minden nagy döntésem előtt a meditációhoz fordulok és meg is szoktam kapni a jó választ, amióta erre a hangra hallgatok nem csak boldogabb, de sikeresebb is vagyok.

Én úgy gondolom a lélek valóban létezik, nem abban a formában amiben az Isten hívők képzelik. A lélek szerintem az a tiszta egyéniség amivel megszületünk, és később ezt mocskolja be az egó amit mások elvárásaira építünk fel, hogy másoknak megfeleljünk. Amikor képesek vagyunk leváltani az egót erre a tiszta belső hangra, akkor születünk csak meg igazán, és akkor éljük azt az életet amiért valójában itt vagyunk a földön.


21/F

2019. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!