Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segitett mar valaha rajtatok...

Segitett mar valaha rajtatok isten? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Imadkoztatok mar valaha azert hogy bocsajtsa meg a buneiteket?? Hogy erzitek megbocsajtotta? Torteneteket várok...

#Isten #bunmegbocsajtas
2019. febr. 9. 15:34
1 2
 11/18 0 száza-lékos ***** válasza:
nem adott hálót = nem teremtett olyan körülményeket, hogy be tudjam fogadni és hasznosítani tudjam a tanításokat
2019. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Isten nagy betű.
2019. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hogy Isten valóban segített e bármelyikünkön is, az az ember szubjektív érzésén múlik. Sokan állítják, állíthatják, hogy igen, de ez csak az egyén szubjektív véleménye, amely lehet igaz, vagy lehet hamis. Így azt állítom, lehet segített, de lehet, hogy nem, csak én azt hittem. Ez persze nem zárja ki azt, hogy Isten tud segíteni, vagy segített e, csak pusztán fontosnak tartom tisztázni ezeket a dolgokat.


Úgy hiszem, hogy a Bibliában bemutatott Isten akkor tudja az ember bocsánatkérését elfogadni, ha azt az ember őszintén, és szívéből kéri. Fontos, hogy a megbánás ne abból adódjon, hogy az ember menekülni akarjon az általa létrehozott fájdalmas állapotból, hanem a megbánása mindenféle feltételektől mentes legyen. A megbánás ne azért történjen, hogy Isten a megteremtett rossz helyzetből kihozzon, mert azt úgy is megteszi, ha látja az ember őszinte megbánását, hanem azért, mert valóban megbánta, és megértette a döntései következményeit, és elfogadván a negatív helyzet minden velejáró fájdalmát, önző kéréseitől mentesen Isten előtt alázatot gyakoroljon.


Jézus azt mondta. "


„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6,3"


Így tehát az ember, ha Isten országát keresi, tehát a megbánása, és jövőbeli cselekedetei az Isten országának erkölcsi, morális, és szeretet állapotának iránya felé fordulnak, akkor Isten kérés nélkül is, megoldásokat fog nyújtani az ember felé.


Még egyszer szeretném hangsúlyozni. Véleményem szerint a megbánást csakis úgy tudja Isten elfogadni, ha az ember, nem azért kéri a megbocsájtást, mert nem bírja a saját maga által kreált fájdalmas, pusztító helyzetet elviselni, hanem mert megértvén a döntései következményeit, akkor is Isten irgalmát kéri, ha Isten ennek ellenére sem segítene a helyzetből megoldást adni. Tehát ne az önzőség vezesse az ember kérését.

2019. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

A sikereim magamnak és a politikai helyzetnek köszönhetem.

2019. febr. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én már közel egy éve könyörgöm hozzá, hogy jöjjön vissza hozzám és a kislányunkhoz az édesapja. Előbb csak elköltözött, mert úgy érezte ezt kell tennie, én kész lettem volna és kész vagyok bármit megtenni, hogy rendbejöjjenek a dolgok. Hiába könyörögtem, a válasz a válás volt. Azóta is könyörgöm, és nem értem, hogy kinek jó ez így? Nem hiszem, hogy rosszat, gonoszat kérek, mégse segít. Én lelkileg kivagyok, ez sajnos rányomja a bélyeget a gyerekem nevelésére, többször türelmetlen vagyok vele sajnos. Szüleimnél élünk, akik kénytelenek sok mindenben hozzánk alkalmazkodni, eddig még úgy ahogy megvoltunk, de mostmár érzem a feszültségét. Romlanak a kapcsolatok családon belül, pedig milyen egyszerű lenne ha ő visszajönne. Ezért könyörgöm, és mégse adja meg.
2019. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Potyondi Gergely ***** válasza:

Igen.

Nekem rengetegszer Segített.

2019. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen nagyon sokat segitett es segit es a buneimet is megbocsatotta
2019. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Isten nem, viszont Én magamon igen. Főleg amikor szétnéztem az úton, mielőtt átmentem volna rajta.
2019. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!