Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kèrhetek segitsèget?

Kèrhetek segitsèget?

Figyelt kérdés

Ugy döntöttem apáca leszek.

De nemtudom,hogyan induljak neki.

Tudom,hogy itt inkabb Magyarországiak vannak es èn Erdèlyi vagyok,de hátha mègis segìteni tud valaki.

Keresgèltem googleba zárdákat,de nem találok csak határon tùl.

Erdelyit nem dob ki.

Valaki tudná,hogyan keressek rá?

Budapesten környèkèn vagy Erdèlyen belül szeretnek lenni...

A tiszteletes urat nem merem megkèrdezni,mert lehet lebeszèlne,mivel vallást kell váltanom.

Református vagyok.

Ès katòlikussá kell válnom hozzá,ha jòl tudom.



2019. febr. 11. 12:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Megnèztem es Marosszentgyörgy kb 150 km-re van tőlem :)
2019. febr. 11. 15:35
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi nem volt benne kedves, áruld már el! Azt kérdeztem, hogy Istent megkérdezted e? Ebben mi volt a nemkedves? Megkérdezted? Biztos vagyok benne, hogy nem. Kevés az, hogy te tudod. Miért nem kérdezed meg az egyetlen, akire tartozik? Mi ez a divat, hogy a legfontosabbat kihagyja mindenki az életéből?
2019. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az nem túl kedves dolog, hogy a szerzetesi hivatást ahhoz hasonlítod, mint amikor a gyerek belenyúl a 220 voltba.
2019. febr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen egyértelmű. Keresel egy katolikus templomot a közeledben, (ami biztos van) és ott megkérdezed a papot, hogy mi ilyenkor a teendő. Vagy írsz egy közeledben lévő katolikus gyülekezet oldalára és ott kérdezed meg őket. Biztosra veszem, hogy többet tudnak segíteni a témában, mint itt bárki más.

De, azért ez nem ilyen egyszerű. Nekem kicsit fura, hogy úgy tűnik azért akarsz áttérni katolikusoknak, mert apáca akarsz lenni. A tanításaik közti különbség mellékes? Azért mert nincs senkid, még nem biztos, hogy az apáca élet neked való. De, ha jól sejtem, ezt úgyis átbeszélik majd veled.

2019. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Látom, már írták, hogy keress egy kat. templomot vagy plébániát, úgyhogy elnézést érte, hogy leírtam ugyan ezt. De, azért az internet korában, még csak nem is kell odamenned. Első körben elég lenne, ha írnál a honlapjukra és mondjuk megkérdeznéd, hogy hol van a legközelebbi hozzád közeli helyük. Vagy telefonon felhívod őket. Mindig szokott telefonszám is lenni. Elmondod, mit akarsz, biztos segítenek, legalább abban, hogy kivel vedd fel a kapcsolatot.

2019. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!