Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Bennetek milyen...

Jehova tanúi! Bennetek milyen gondolatokat, érzéseket generál az amikor olvassátok olyan személyek írását, akik valamikor az Őrtorony szervezet tagjai voltak?

Figyelt kérdés

Megfogalmazódik bennetek olyan gondolat hogy: Vajon tényleg pusztán az volt az oka hogy kilépett, mert nem jól értett valamit?

Vagy pl. olyan eset amikor nem a "világba ment" az illető hanem egy másik egyháznak, felekezetnek lett a tagja. Tehát a hite továbbra is megmaradt.

Esetleg olyan amikor elhagyta a szervezetet de nem lett másik egyház tagja viszont példás életet vagy akár családi életet él. Sok lehetőség van.

Gondolkoztatok azon hogy mi vezetett a döntésükhöz? Vajon csak és kizárólag a saját hibájuk folytán jutottak el oda hogy kilépnek vagy lehetnek más tényezők is? Hogyan gondoljátok?


2019. febr. 12. 12:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Ez azt jelenti, hogy Jehova szelleme által választott egységes csoport."


Ha azt jelenti akkor miért nem az van mondva? Miért kell megbonyolítani?


"Isten nem káoszban, vagy megosztottságban, hanem jól szervezetten, oktatja, vezeti a népet."


És ezt most hogy jön ide? Nem értem ezt miért írtad? Ez hogyan kapcsolódik ahhoz hogy mit gondoltok azokról akikről kérdeztem? Mert ha sehogyan akkor miért hozol fel új témát mikor már van egy?


"S nem abban az értelemben "szervezet", amit némelyek akarnak belemagyarázni. Hiszen a "szellemétől" vezetett szó is ott van."


Akkor világosíts fel hogy milyen értelemben szervezet? Részletesen és érthetően, egyértelműen magyarázd el nekem hogy milyen az a "nem abban az értelemben "szervezet" és azt is hogy milyen az "abban az értelemben szervezet"!

Csak azért hogy világosan lássak ebben a témában!

2019. febr. 12. 22:42
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem mondod, hogy ez ennyire érthetetlen.

Mitől milyen értelemben szervezet? Leírtam, és úgy ahogy mindig is szervezetten vezette oktatta a népét. akár a ókorban, akár most. Ők mindig is egy célra elválasztott nép voltak, akik másként éltek mint a körülöttük élő népek. Ezt pedig megszervezte, hogy minden elrendezés szerint történjen. ezt nevezik Teokratikus elrendezésnek.

2019. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 lilla64 ***** válasza:
73%

"Isten szellemétől irányitott szervezet"

Akiket Isten szelleme irányitott,azok Jézus és az apostolok voltak,akikkel ezt a nőnemű névre hallgató valamit nem lehet egy kalap alá venni.Mindig arra hivatkoznak,hogy ők csak azt teszik amit a Biblia ír,viszont a Biblia nem Írja,hogy havonta jelentést kell leadni,vagy félévente kongresszusokat tartani.

Én is a szervezethez tartoztam,de kiléptem,most más valláshoz tartozok,dicsőség érte az Úrnak.Tehát Tanuk,ne olvassátok,lehet továbblépni

2019. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Mitől milyen értelemben szervezet?"


Te kérdezed tőlem? Hát te írtad hogy: "S nem abban az értelemben "szervezet", amit némelyek akarnak belemagyarázni." Én is ezt kérdezem hogy milyen értelemben? A te szavaid írsz valamit és csodálkozol hogy visszakérdeznek?

Legyél egyértelmű vagy ne írj semmit! Felhozol egy témát és aztán nem fejted ki részleteiben hiába kérem! De akkor miért hoztad fel? Te írtad magyarázd meg hogy mire gondolsz! Pontos kijelentést fogalmazz meg ne valami hókuszpókusz szöveget! Hivatkoztok a pontos ismeretre akkor legyen benne igazság és pontos ismereteket adj át!

Mit jelent az hogy: Nem abban az értelemben szervezet? És mit jelent ha abban az értelemben szervezet. (jelentsen az bármit is) Hiszen te tettél különbséget Neked kell megmagyaráznod hogy mit hogyan értesz!


"Leírtam, és úgy ahogy mindig is szervezetten vezette oktatta a népét. akár a ókorban, akár most. Ők mindig is egy célra elválasztott nép voltak, akik másként éltek mint a körülöttük élő népek."


Mert ki mondta hogy nem? Ezt értem, az iskolában is van tanulás szervezett keretek között. A 9. válaszban van egy téma amit felhozol az a probléma gyökere mert nem tisztáztad hogy mire gondolsz.

2019. febr. 13. 09:30
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem irigykednek....azért van bennük a kiközösítettekkel szembeni vak gyűlölet, mert sokan igenis tudják, hogy nem jó helyen vannak, de félelemből, gyávaságból - kudarcnak vallják a döntésüket, vagy képtelenek beismerni azt, hogy átverték őket - , ezért nem mernek kilépni a szervezetből, inkább vállalják a képmutatást és a kettős életet.

Sok embernek a szervezethez való kötődés biztosít egy megfelelő anyagi hátteret és egy kényelmesebb életmódot is, (pld. a vállalkozóknak, akik a gyülekezet pénze körül sertepertélnek, vagy a körzetfelvigyázók, bételesek, különleges úttörők, akik csak ebből élnek. Az arany "rolex-órás 7 vezérről" meg már ne is beszéljünk. A szervezetnek szüksége van az emberi erőforrásokra a rengeteg ingatlanokhoz és a különböző részvénytársaságokban végzett ingyenmunka elvégzéséhez).


Ezért tartják távol a kiközösítetteket a tagoktól, mert elvesztenék az "aranytojást tojó tyúkokat".

2019. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
Amikor rákérdeztem egy 4 gyermekes testvérnőtől, aki a családjából egyedül van bent az "igazságban" (1 lánya, 3 unokája is kiközösített, a legkisebb unokát még soha nem látta!) hogy nem fog-e a Paradicsomban a mostani "földi" családja hiányozni, azt mondta, hogy Jehova addigra úgyis "elfelejteti" vele a mostani családját, ezért nem is fognak neki (már most sem!) hiányozni!
2019. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

9 es nem kell hazudni, hogy nem tudod az igazat.


vagy ha nem tudod akkor mond el az összes szektás pajtásodnak hogy mit vallott az őrtorony vezetője ESKÜ ALATT!


"S nem abban az értelemben "szervezet", amit némelyek akarnak belemagyarázni. Hiszen a "szellemétől" vezetett szó is ott van."

:


az őrtorony alelnöke AZ AMERIKAI BÍRÓSÁGON ESKÜ ELŐTT VALLOTTA,hogy JEHOVA IRÁNYÍTJA AZ ŐRTORONY SZERVEZETET "gyakorlatilag SZEMÉLYESEN" hiszen /Ő A LAP SZERKESZTŐJE! / és máshogy nem lehet betölteni egy cég irányítását!

itt NEM szellemi irányításról van szó véletlenül sem!


:


1943-ban a Társulat alelnöke, Frederick Franz, és elnöke, Nathan H. Knorr, a bíróságon azt a tanúvallomást tették eskü alatt, hogy az Őrtorony tartalma közvetlenül Istentől jön!

Frederick W. Franz kihallgatása az Olin Moyle vs. WTB & TS perben (1943, #2596-2597 rész, 866. o.)

K.: Mindenesetre, most Jehova Isten a lap [Az Őrtorony] szerkesztője, igaz?

V.: Ma Ő a lap szerkesztője.

K.: Mióta Ő a lap szerkesztője?

V.: A születése óta irányítja.

Nathan Homer Knorr kihallgatása az Olin Moyle vs.WTB&TS perben (1943, #4421 rész, 1474. o.)

K.: [Az Őrtorony] valójában Isten Szavaként van bemutatva, nemde?

V.: Igen, az Ő Szavaként.

K.: Bármiféle fenntartás nélkül?

V.: Így van.



?! ÉP elmélyű volt az alelnök ???????????? már akkor örökre sárgaházas börtönbe kellett volna zárni !

2019. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!