Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények véleményére...

Csak keresztények véleményére vagyok kíváncsi! Hogyan fogadjam el azt hogy a predestináció igaz?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy gondoltam, hogy ez nem lehet igaz, mert nem illett az Istenképemhez. És most sem illik, de eléggé utánajártam a témának, és a Biblia alapján valóban az tűnik igaznak, hogy a predestináció elmélete igaz. Tudom azt, hogy nagyon sok keresztény nem hisz a predestinációban, mert nem illik az Istenképükbe, és tulajdonképpen nekem is ez a bajom, csak ha logikusan végiggondoljuk az egyik csoportank a végén igaza lesz. És ha azoknak lesz igaza, akik nem hittek a predestinációban akkor semmi gáz nincsen, viszont ha a predestináció valóban igaz, akkor az azt jelenti, hogy én egy más Istenben hittem, mint amilyenben gondoltam hogy hiszek. Illetve őszinte leszek ha a predestináció tényleg igaz, akkor nem is akarok Istenben hinni, mert nekem az az Isten nem szimpatikus. De ez nyilván nem ilyen egyszerű, mert most hogy már egy kicsit mélyebben benne vagyok ebben a témában nem sétálhatok csak úgy el. De mégse tudom vállalni a kockázatot, hogy egy olyan istenben higgyek aki SZERINTEM kegyetlen.

2019. febr. 12. 23:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%

" Ilyenkor jön be az, hogy "a betű megöl" (2Kor 3,6), azaz csomófajta hiba ered ebből. Ilyen a kálvini predesztináció tétele is. "


Az a mózesi törvényekre írja a Korintus 2-nek ez a része. A Bibliából tilos a szövegkörnyezetből kiemelni bármit is és más magyarázatot adni neki. Elég elolvasni a következő verset, de amúgy pál sok levelében tárgyalja a törvény vs. kegyelmet. Vagy a hivatkozást is megnézhetjük, az is magyaráz ("mert a betű megöl, [5 Móz. 27,26.]"). Egyértelműen a pontokba szedett mózesi törvényekre céloz. És ezt magyarázza a Róma 3-ban is ...

A Bibliát olvassuk, a szentlélek pont, hogy a páli teológiát fogja velünk megértetni (meg a többi apostol ránk vonatkozó levélrészeit, stb...), úgyhogy olvassuk a Bibliát! Pál nekünk pogánykeresztényeknek szépen mindent elmagyaráz, az ószövetség lényegét is

2019. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha igaz a predesztináció, akkor a Biblia végig hazudik Istenről. Ha viszont a Biblia igazat ír, akkor nem igaz a predesztináció. A kettő nem egyeztethető össze.
2019. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

"Azért nem egészen ennyi hogy "hisz" sajnos. 2Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek..2 2Ha nem mondotok le mindenről amitek van - nem lehettek a tanítványaim""

De annyi, csak kifejtve a megszentelődés is beleértendő, azaz egyetértek. Csak azt nem értem, miért mindig azt idézitek a legtöbben, amit Jézus még az ószövetség hatálya alatt a zsidóknak mondott példázatban, miért nem Pál hajszálpontos teológiáit idézgetitek. Mondjuk azt nehezebb félremagyarázni, sokan azért is teszik félre.

Szóval igazat mondtam, ahogy Jézus és Pál is, az ember hitből üdvözül Jézus cselekedetei miatt.

A legyünk olyanok, mint a gyerekek pedig azt jelenti, hogy térjünk meg, azaz változtassuk meg a gondolkodásunkat, azaz vegyük alapul Isten Igéjét mind abszolút információ, és ez által nőjünk fel krisztusivá. Szóval elég merész a hit általi üdvösségre azt mondani, hogy nem igaz, és nagyon veszélyes is, mert félreérthető, és sokan a törvény cselekedetei alapján akarnak majd üdvözülni, amivel csak átkot vonnak a fejükre, ahogy Pál is leírta.


"2Ha nem mondotok le mindenről amitek van - nem lehettek a tanítványaim"

Ez is a zsidóknak szól. Ugyanis Krisztus már nincs köztünk és nem gyűjt akkori klasszikus tanítványokat ...

Úgyhogy senki ne kezdje magát földönfutóvá tenni, hanem az újszövetség apostoli levelei által cselekedjen - HITBŐL!

2019. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Úgy, hogy helyesen érted, hogy mi az előre elrendelés Isten részéről! Istenről azt írja a Szentírás, hogy nemcsak a jövőbeli cselekedeteinket ismeri és tudja, hanem a jövőbeli gondolatainkat is: „ami a lelketekben készül, én tudom” (Ez 11,5 vö. 5Móz 31,21). Ezzel függ össze, hogy előre tudja, hogy az emberek közül ki lesz az, aki az Ő szeretetére viszontszeretettel, az Isten igéjére pedig hittel, és hitből fakadó engedelmességgel válaszol. Mindazok, akik az Isten szeretni fogják, azok számára az Isten már a teremtés előtt üdvösségtervet készített, és rendelkezett arról, hogy minden segítséget és kegyelmet megkapjanak az életükben ahhoz, hogy eljussanak az üdvösségre. Ezt nehéz elhinni, pedig a Szentírás erről beszél. Ezt írja erről Pál apostol a Rómaiakhoz írott levelében a pontosított fordítás szerint: „Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik, minden együtt munkálkodik a jóra, mint akik az ő végzése szerint elhívottak. Mert akiket előre ismert, előre el is rendelte, hogy azok az ő Fia képmásához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött a sok testvér között. Akiket pedig előre elrendelt, azokat meg is hívta; és akiket meghívott, azokat megigazultakká is tette; akiket pedig megigazultakká tett, azokat meg is dicsőítette (Róm 8,29-30).” Tehát az evangélium fontos részét alkotja az, hogy a hívő ember üdvösségének az elnyerése biztos alapokon, a mindent tudó és mindenható Isten rendeletein nyugszik. A „szíveket ismerő Isten” (ApCsel 15,8) akarata az, hogy minden ember üdvözüljön és eljusson az igazság ismeretére (1Tim 2,4). Ebből az igéből az is következik, hogy az Úr senkit sem rendel el előre a kárhozatra. Neki üdvösségterve, megváltási terve van, a sátánnak pedig elvesztési terve. Ezt azért hangsúlyozom, mert Kálvin János tiszteletre méltó reformátor nyomán elterjedt a kettős predestináció tanítása, melynek lényege, hogy az Isten egyeseket üdvösségre rendelt, másokat pedig kárhozatra. Ilyen a Biblia teljes összefüggését vizsgálva biztosan nem létezik.


Üdv. Péter

2019. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Pogány vallásokban mondják, hogy az embert a sors vezérli, előre meg van írva minden amit tesz.

Kereszténységben nincs ilyen, tudtommal minden felekezet egyet ért a szabad akarat fogalmával. Isten közreműködik az életünkben, de nem irányítja azt. Itt egy Ószövetségi példa, amit ha úgy értelmezünk megválaszolja a kérdést:


"Az embereknek az értelme terveli ki az útját,

de az Úr irányítja a járását"

péld 16:9

2019. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindenkinek a kedves, és értelmes válaszokat! Nagyon sokat segítettetek, akár már azzal is, hogy nem vagyok egyedül ezzel, mások sem tudnak benne hinni, és hogy nem csak nekem ilyen az Istenképem a Biblia alapján. Köszönöm.
2019. febr. 13. 23:32
 17/21 anonim ***** válasza:

"Kedves kérdező! Nincs predestináció. Egy katolikus."


Azzal ugye tisztában vagy, hogy a predestináció elfogadott dogma a katolikus egyházban?


Isten, az ő akaratának örök elhatározása szerint bizonyos embereket eleve elrendelt az örök boldogságra. (De fide)


Isten, az ő akaratának örök elhatározása szerint bizonyos embereket, beszámítva nekik az előre látott bűneiket (azaz utólag, bűneik miatt) eleve elrendelt az örök elvetésre. (De fide)


" Már a legvadabb kálvinisták sem hiszik/ vallják Kálvinnak ezt a téveszméjét, a predesztináció elvét. Ne erőltesd. "Isten közelebb van hozzám, mint én önmagamhoz" - mondta Mester Eckhart. Befelé keresgélj."


Téves, ugyanis a kálvinisták a mai napig vallják a predestinációt, pont ettől kálvinisták. Azok a reformátusok, akik elutasítják, ők az arminianista reformátusok.


Ajánlanék linkeket tanulmányozásra:

[link]

[link]

[link]

2019. febr. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tanultam valamit, kedves előző. Ez is megerősít abban, hogy Isten nem igazságos.

Egy katolikus.

2019. febr. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%

Hát persze, hogy nem igazságos - mint Mátyás király- hanem:

Ő az Út, az Igazság, az Élet!

egy taoista


nem fogadja el a katolikus a pred.-t mert az a lehetőség utolsó morzsáját is elvenné az embertől, Isten gyermekétől hogy Őhozzá visszatérjen a tékozló fia.


Az ember befejezetlen, áldott és szabad.

2019. febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Átolvasva a hozzászólásokat, a fő probléma szerintem, hogy a hozzászólók erős fogalomzavarban szenvednek és úgy szólnak hozzá, hogy halvány lila gőzük sincs róla. Egyébként a kérdező is már eleve hatalmas hülyeséget állít a kérdésében.


Lényegében Péter leírta ahogy én is nagyjából látom, illetve ahogy hivatalosan is van.

Meg kell különböztetni a predesztinációt és a kettős predesztinációt. Ez utóbbi, a kettős predesztináció jelenti azt, hogy Isten eleve kárhozatra rendelet egyeseket, ez valóban Kálvin tana és eretnek nézet. Ez szembe megy a kinyilatkoztatással, az isteni gondviseléssel.

Tehát kedves kérdező, te a predesztinációról kérdezel, de a leírásodban még is a kettős predesztinációról beszélsz. Most akkor melyikkel van problémád?


#73%-os

Eléggé megtévesztő, hogy minden hozzászólásodhoz odabiggyeszted: "Egy katolikus" (ha egyáltalán az vagy), mert hozzászólásaid nem a katolikus nézőpontot tükrözik. A katolikus zsinatok csak a kettős predesztinációt nevezték eretnek nézetnek (nagyon helyesen), az egyszerű predesztináció már az ókortól kezdve vallott nézet.

2019. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!