Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények véleményére...

Csak keresztények véleményére vagyok kíváncsi! Hogyan fogadjam el azt hogy a predestináció igaz?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy gondoltam, hogy ez nem lehet igaz, mert nem illett az Istenképemhez. És most sem illik, de eléggé utánajártam a témának, és a Biblia alapján valóban az tűnik igaznak, hogy a predestináció elmélete igaz. Tudom azt, hogy nagyon sok keresztény nem hisz a predestinációban, mert nem illik az Istenképükbe, és tulajdonképpen nekem is ez a bajom, csak ha logikusan végiggondoljuk az egyik csoportank a végén igaza lesz. És ha azoknak lesz igaza, akik nem hittek a predestinációban akkor semmi gáz nincsen, viszont ha a predestináció valóban igaz, akkor az azt jelenti, hogy én egy más Istenben hittem, mint amilyenben gondoltam hogy hiszek. Illetve őszinte leszek ha a predestináció tényleg igaz, akkor nem is akarok Istenben hinni, mert nekem az az Isten nem szimpatikus. De ez nyilván nem ilyen egyszerű, mert most hogy már egy kicsit mélyebben benne vagyok ebben a témában nem sétálhatok csak úgy el. De mégse tudom vállalni a kockázatot, hogy egy olyan istenben higgyek aki SZERINTEM kegyetlen.

2019. febr. 12. 23:55
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A predesztináció bibliai fogalom:


Isten,a világ megalapítása előtt predesztinálta (elrendelte) a lénye részét képező Egyszülött Fia áldozatát,mint a törvényszerűen bekövetkező bűn egyetlen megoldását.


Az un. kettős predesztináció hipotézise téves elképzelés és ezt Kálvin utódai is felismerték,bár nehezen tisztul le az általa alkotott homály.

2023. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!