Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A válaszok, amiket a Jehova...

A válaszok, amiket a Jehova tanúi írnak, miért vannak mindig lepontozva?

Figyelt kérdés

2019. febr. 22. 20:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

#19

A 20%-osnál szerintem igen komoly mentális problémák vannak, amikkel orvosi kezelésre szorulna. De pl. KZitus szokott értelmes hozzászólásokat is írni, én azokat gyakran felpontoztam. Illetve van egy 12-14% körüli, ő több accounttal operál, nos az az emberféle teljesen elmeroggyant. Állítása szerint haverjával olvassák a hozzászólásokat és közben "tombolnak". Nem állítom, hogy az ilyen irl nem közveszélyes.

2019. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Rachel Warner ***** válasza:
51%

" Illetve van egy 12-14% körüli, ő több accounttal operál, nos az az emberféle teljesen elmeroggyant. Állítása szerint haverjával olvassák a hozzászólásokat és közben "tombolnak" "


Na igen,annál én is ott voltam. Szerintem az idézeteim is tőle valók,egy 2011-es iszonyat hosszú vitából szedtem ki egy 15%-os tanútól. Báár nem tudom,a helyesírása egy pár fokkal jobb,mint beteg barátunké.

2019. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Arra tippelek, hogy ott 2-3 egyedről van szó és több accountot használnak együtt a "tomboláshoz". Szinte minden Szentháromságról szóló kérdés hozzájuk kapcsolódik.
2019. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni itt ezen a linken a 6-os választ:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2019. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Rachel Warner ***** válasza:
70%
A Szentháromság téma meg már kezd az agyamra menni,engem is képes volt már több kommenten keresztül zaklatni a Szentháromsággal,holott vallásos sem vagyok,de már a fülemen is a Szentháromság folyik.
2019. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

#21

"A 20%-osnál szerintem igen komoly mentális problémák vannak, amikkel orvosi kezelésre szorulna."


Igen, ezt már többen is megállapítottuk róla, egymástól teljesen függetlenül, de őt ez nem igazán érdekli, teljesen jól érzi magát a zavarodottságában :)

Viszont arra kíváncsi lennék, hogy a JT-k többségénél örökölt vagy szerzett dolog-e ez a mentális zavar? Értem ez alatt, hogy vajon azért lesznek JT-k, mert eleve valami nincs rendben náluk a toronyban, vagy attól zavarodnak meg elmeügyileg, hogy JT-ké válnak? Pedig ez egy igen fontos kérdés lenne, talán érdemes lenne kutatni is.

Ugyanis ha első eset áll fenn, akkor nincs nagy baj, legalább van egy gyűjtőhely a társadalomban az ilyen jellegű emberek számára, és lehet tudni, hogy aki JT lesz, az eleve nem túl beszámítható gondolkodással bír.

Ha viszont utóbbi, akkor egyértelműen az emberek gondolkodásának megrontását célzó gyülekezetről van szó, hiszen normális emberek retardulását segíti elő a hozzájuk való csatlakozás, ami viszont társadalmi szempontból is káros és nemkívánatos ténykedésként azonosítható.

2019. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi.

Azért vagyunk egy páran, akiknek "megjött az esze" és kijöttünk belőle!

2019. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi



"De legalább megindokolná, milyen háborúkról van szó... Amúgy nem tudom, hogy mennyire van tisztában vele, de kb. abban az időben a hetednapi adventisták is hasonló dolgot kezdtek el hirdetni, hogy őket Isten kiválasztotta."


Rachel Warner! A Biblia kutatók (Jt. elődei) és az adventisták egy azon tőről fakadnak.


"1870 és 1875 között a Russell család és mások tanulmányozták a Bibliát, kutatták a keresztény hitvallást, doktrínákat és hagyományokat elindítva a Bibliakutató mozgalmat. Az adventista millerita lelkipásztor, George Storrs és George Stetson szintén részt vettek ezeken. 1870-es években azonban egyházszakadás történt. A kavarodásban a Russell-család három Biblia-olvasó csoport élére állt, William H. Conley és felesége pedig 2 csoportot vezetett. Charles csoportja úgy vélte, hogy jelentős hibákat fedeztek fel a keresztény tanításokban. A család úgy hitte, hogy ezáltal egy tisztább rálátásuk van az igazi kereszténység mibenlétére; 1874-ben újra megkeresztelkedtek. William H. Conley támogatta Charlest és közösen adták ki a Food For Thinking Christians magazint, hogy visszacsábítsák a híveket.

1876 tavaszán Russell egy üzleti útja során kezébe került a "Herald of the Morning" egy példánya. Ezt a lapot a millerita Nelson H. Barbour (1824-1908) adta ki a New York-i Rochester-ben. Russell találkozót szervezett a lap kiadójával, megosztották egymással jegyzeteiket; Barbour sok új nézettel ismertette meg Russellt, köztük azzal, hogy 1878 áprilisában lesz a keresztények Megváltása. Charles Jézus Második Eljövetelére készült, eladta öt szövetboltját – hozzávetőlegesen háromszázezer dollárért. Roussell támogatásával 1877-ben Barbour kiadta "Three Worlds; or Plan of Redemption" című könyvét, melyben nézeteit foglalta össze. Ugyanebben az évben került kiadásra Russell 1874-ben írt szövege a "The Object and Manner of our Lord's Return". Russell nagy vágya volt, hogy a kereszténység felélesztését, megújítását vezesse; erre bizonyíték, hogy kétszer is meghívta Pittsburgh összes vallási vezetőjét, hogy megossza velük nézeteit. Azonban Russell elképzeléseit és a Megváltás elközeledtének lehetőségét elvetették."


[link]

2019. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Rachel Warner ***** válasza:
82%
Hát már eleve ahhoz retardáltság kell,hogy valaki azt feltételezze,sőt,biztosra mondja,hogy a szektáján kívül mindenki gyilkos. Főleg,hogy a tanúk terjesztik azt a baromságot is,hogy az embereknek azért nem szimpik,mert nincsenek benne a világi dolgokban,mint pl a drog. Na hát nem tudom,ki hogy van vele,de ha csak ebből az oldalból indulok ki,egyetlen embert nem láttam,aki azt kifogásolta volna,hogy a tanúk nem szívtak el vele egy vékonyat. Ami még nagyon zavaró,hogy mint az óvodában,mindent külön magyarázni kell nekik,mert sajátos nyelvezetük van,ami nem lenne baj,de sajátos az értelmezésük is és rá akarják erőltetni a világra,hogy mindennek az a jelentése,amit az Őrtorony meghatározott.Értem ezalatt pl a "szekta" szóról kigondolt jelentést,miszerint ők nem szekta,mert a szekta igazából Istentől eltávolodottat jelent. Ha valóban csak ennyi lenne a jelentése,akkor az ateizmus is egy szekta lenne. Így elég nehéz velük a kommunikáció,hogy ők szabják meg egy szónak az értelmét,ami így 100%-ban eltér a megszokottól,de ők ragaszkodnak hozzá,hogy az a helyes.
2019. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Hát már eleve ahhoz retardáltság kell,hogy valaki azt feltételezze,sőt,biztosra mondja,hogy a szektáján kívül mindenki gyilkos."


Szívemből szóltál, írtál! Ez egy akkora félrevezetés hogy el sem tudom mondani! Ilyen gondolatokat még leírni is oktalanság.


"Ami még nagyon zavaró,hogy mint az óvodában,mindent külön magyarázni kell nekik,mert sajátos nyelvezetük van,ami nem lenne baj,de sajátos az értelmezésük is és rá akarják erőltetni a világra,hogy mindennek az a jelentése,amit az Őrtorony meghatározott."


Igen! Pl. a "ki nem érdemelt kedvesség" ez a kifejezés a magyarban egy idegen kifejezés és ilyet nem használ a magyar ember. Egyszerűen életidegen! Én sem tudtam hogy mit is jelent ez a kifejezés! Csak miután elmagyarázták.

2019. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!