Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Homoszexualitás keresztény...

A Homoszexualitás keresztény ellenes? Isten szemében bűnnek számít?

Figyelt kérdés
[link]

2019. febr. 22. 21:03
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2019. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
61%
Nem, a homoszexualitás nem keresztény ellenes. Ellenben a kereszténység homoszexualitás ellenes, és a nőket se csípi nagyon, meg az egyenjogúságot se, sőt a kereszténység azt se komálja ha nem dísznek van a fejed, hanem gondolkodsz vele...
2019. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Énszerintem Isten lehet , hogy direkt teremtett téged ilyennek; ő így talált ki, szeret így téged (nem értek hozzá)
2019. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
35%

"(Róma 1:26) . . .felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel,


Ez Isten véleménye, és aki erre azt mondja, hogy Isten jóváhagyja, az saját magát csapja be.

Isten, aki természetest hozott létre, nem hagyja jóvá, sem elnézni nem fogja, amit Ő természet törvénye szerint felállított, hogy úgy működjön.

2019. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 HaEv ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Keresztényként azt kell mondanom, hogy a homoszexualitás egy magánéleti, testhasználati forma - nem személy. Ezért nem lehet keresztényellenes.

Annyi olyan tevékenység van, ami nem tetszik Istennek, például a felesleges vitatkozás is.

Engem nem érdekel, ki gondolja vagy tartja magát a gondolkodásmódom ellenségének. Vagy kinek milyen rendezni valója van Istennel. Azt javaslom, inkább mindannyian fogadjuk meg azt a tanácsot, amit Jézus adott Péternek: "... mi közöd hozzá? Te csak kövess engem!"

Miért olyan fontos neked ez a téma? Miért van olyan nagy súlya annak számodra, hogy van szabadulás/gyógyulás a homoszexuális életvitelből? Érintett vagy a témában?

2019. febr. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 jdfGabrella ***** válasza:
67%
Nem
2019. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
63%

"radikálisan akarnák hogy erőszakkal is de ráveszem magam arra hogy feleségem legyen családom gyerekeim akkor higgyétek el hogy menne.

"


És miért is kéne ezt akarnom?

2019. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 tgt ***** válasza:
100%
Akik a homoszexualitásból "kigyógyultak", igazából csak elfojtják a vágyaikat, és elkezdenek látszatéletet élni. Ez miért jó bárkinek is?
2019. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
5%

"Miért jó bárkinek"?

A jövőjét biztosítja, ahol teljesen tökéletesen egészséges lesz és élhet örökké.

"Krisztus is szenvedett nektek példát hagyva, hogy az Ő nyomdokait kövessétek...."

(1Péter 2:21) . . .mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.

(Héberek 12:2) . . .Ő az eléje helyezett örömért kínoszlopot tűrt kitartással,. . .

A jövőre kell tekinteni, és megsanyargatni a tökéletlen tagjainkat. Ettől keresztény aki Jézus követőjének vallja magát.

2019. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van kérdező, én már kigyógyultam pl a vajas kenyér evésből, nekem sikerült, évek óta nem eszem, persze most megkívántam, lehet mégis eszek egyet....


Amúgy nem lehet keresztényellenes, ez a szavak kiforgatása.

Mivel nincsennek úgynevezett “homoszexuális tanok” amik egységesen irányt mutatnának egy melegnek hogyan tekintsen a világra és benne a kereszténységre, így nem lehet keresztény ellenes sem.


Az, hogy a kereszténység elvileg elítéli, az egy dolog.

Azért elvileg, mert én elég sok teóriát olvastam már, de tegyük fel igen.

Persze a legszebb, hogy egy sor másik dolgot is elítél, de azoktól a keresztények rendszerint eltekintenek, ha épp úgy kényelmes, nem igaz?

Vagy hogy is van ezzel a válás dologgal?

Engem komolyan az lep meg, hogy nincs a keresztényeknek jobb dolga?

Valahogy mindig megtlálják maguknak ezt a meleg témát, pedig valljuk be, van egy sor másik dolog amivel foglalkozhatnának.

2019. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!