Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van az, hogy az egyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az egyik mély keresztény ember szerint a pokolra jutok mert meleg vagyok, míg a másik szerint meg Isten ilyennek teremtett engem és így szeret?

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 13:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Mert mindenki úgy alakítja a vallásos elképzeléseit, hogy a saját előítéleteiket, világnézetüket igazolja.
2016. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik ismeri az egész bibliát a másik nem..

Ha isten teremtett akkor nyilván szeret..

2016. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
98%
Ha megnézed a kereszténység történetét, nem ez az első alkalom, hogy valamiben nem értenek egyet.
2016. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%
keresztény emberek közt is van aki elitéli a melegeket, szerintük a pokolra jutunk, mig akinek nincs baja a melegekkel, vagy akár önmaga is az, ő azt mondja hogy Isten engem ilyennek teremtett és igy szeret.
2016. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
3%
Bármennyire szeretjük is a melegeket, a Biblia szerint az bűn. Az a nem mindegy, az ember hogyan áll a bűneihez: azt mondja, nem érdekel, vagy bűnök nélkül akar élni. Ez nem azt jelenti, hogy magától tud is bűnök nélkül élni, de a hozzáállás fontos. Meg ugye van bűnbocsánat is, csak ezt is kérni kell, erről szeretnek megfeledkezni.
2016. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
5%
Olyan keresztény aki szerint Isten akarja hogy meleg légy, az hazudik. Minden rossz az ördögtől származik. Nem Isten akarta hogy búza légy. Nem Istennek tetsző az, hogy búziskodsz.
2016. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

Maga a keresztény vallás is tele van ellentmondásokkal. Szó szerint értelmezzük a Bibliát, vagy csak képletesen? Mert ha szó szerint, akkor bizonyos feltételek esetén büntetlenül el lehetne követni gyilkosságot, emberkereskedelmet, erőszakot... Ha viszont ez csak egy képletesen értelmezendő mű, akkor a melegeket szankcionáló részt sem kell komolyan venni.

A helyzet az, hogy ezek a "mélykeresztények" a Biblia egyik részét szó szerint értelmezik, másik részét pedig képletesen. Természetesen semmi logika nincs benne, hogy most mi az, ami átvitt értelemben értendő, és mi az, ami nem. Szépen hozzáigazították a maradi, önző és hímsoviniszta értékrendjükhöz.


A másik dolog pedig, bár én ateista vagyok, de ha mégis létezne isten, ha van benne egy fikarcnyi jóság, akkor eleve nem teremtené olyanra az embereket, amit ő maga elítél.

Meg még boncolgathatnám a számtalan visszás következetlenséget, de azt meghagyom inkább a "valláskritika" téma látogatóinak.

2016. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
#7 igazából erről a témáról hasonlóan gondolkodom mint te, csak elsősorban kíváncsi voltam/vagyok ennek a 2 félnek az indokaira
2016. nov. 1. 15:07
 9/44 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon bonyolult és összetett téma, vannak, akik az egész életüket arra teszik fel, az az általad felvetett problémákat megoldják.

Olyat igazából egyik keresztény sem mond(hatna), hogy a melegséged miatt a pokolba kerülsz. Az egyes felekezetek másként viszonyulnak a melegekhez. A katolikus pl. hivatalosan azt tanítja, hogy az hogy valaki meleg, az önmagában nem baj, nem bűn, csak az a bűn, ha ezt "kiéli". (Az persze más kérdés, hogy a gyakorlatban ez sehogy sem nyilvánul meg, hiszen a cölibátusban élő melegeket sem fogadják el.)

Sok protestáns egyház pedig azt tanítja, hogy az ember "gyógyuljon ki" ebből, merthát ez egy betegség-szerű bűn.

Igazából arról van szó, hogy aki nem ismer személyesen melegeket (vagyis mindenki ismer, csak nem tud róla), az úgy beszél a melegekről mint valami fogalomról, nem pedig mint hús-vér emberekről. Így az egyházakban is egyszerű kimondani a száraz teológiai igazságokat, hogy Isten férfit és nőt teremtett, meg a társadalom alapsejtje a család, meghogy a férfi-nő-gyerek felállás az a Szentháromság jelképe meg stb, de hogy egy meleg ember mit kezdjen ezzel, mit kezdjen az életével, arra már nem tudnak választ adni.

Igazából aki egy kicsit műveltebb, és nincs a saját tudása fogságában, s akinek megvan a SZEMÉLYES istenkapcsolata, azaz nemcsak a Bibliát bálványozza, nem azt idézgeti állandóan, hanem egyszerűen, logikusan, empatikusan belegondol egy meleg ember helyzetébe, az elfogadja a dolgot.

2016. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
A vallás sem egy egzakt tudomány...
2016. nov. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!