Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Váltottatok mostanság vallást?...

Váltottatok mostanság vallást? Melyik felekezetről melyikre? Miért döntöttetek az új mellett?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 09:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólóknak, jó válaszok jöttek. :)

Jöhetnek még. ^.^

2019. márc. 12. 20:43
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te váltottál vallást? Vagy épp ezen gondolkodsz mert nem tetszik a sajátod? Csak kíváncsiság, nem fogok "téríteni" :D (8-as voltam :) )
2019. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#8 Igen, mostanság vagyok egy erős váltás kezdetén, és ezzel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés, hogy vajon más embereknek mi lehet ilyen döntés meghozatalakor az indokuk. :)

A szüleim buzgó Jehova Tanúi, lényegében ebben a hitben nevelkedtem fel. Egy idő múlva ráeszméltem, hogy én ezzel alapjaiban véve nem értek egyet, istenben se igazán hiszek.

Innen kezdődött egy egy-két éves átvezető szakasz, amikor leginkább agnosztikus ateistának vallottam magam. Talán még ekkor olvastam itt gyakorin valamilyen vallási témában egy kedves sátánista hozzászóló nézetét. Ez nagyon megfogott, teljesen más megvilágításba tette istent, a Bibliát. Ezek után sokáig nem igazán foglalkoztatott a téma, majd valamiért megint eszembe jutott, ezért kicsit jobban beleástam magam.

Összességében nagyon megtetszett a LaVey-i sátánizmus. Sok vallástól merőben más. Logikusan végiggondoltam, és arra jutottam, hogy belevágok, miért is ne, nem lesz belőle károm, csak fejlődni fogok, hiszen segít a múltamtól való elszakadásban, és hogy a saját lábamra tudjak állni, és kiállni magamért.

Vallásos neveltetésem miatt rengeteg berögzült rossz tulajdonságom, szokásom van, amit szeretnék leküzdeni. Ebben a vallásban megláttam a kapaszkodót, ami segítséget nyújthat, hiszen nagyrészben az elveimet fogalmazza meg, amik így továbbá nem csak kósza gondolatok, hanem egy szépen összefogott filozófia. Így könnyebben a szemem előtt tudom tartani a célt, amit ha elérek, kitudja, talán elengedhetem ezt a vallást is, bár ha addig bevállt, miért ne maradnék annál? :)

Bocsi, ha kicsit hosszú lett, csak annyira vártam már, hogy valaki megkérdezze tőlem ezt. :D

Amúgy annyira ironikus, annyira koncentráltam, hogy a kulcsszavak között az összes általam többé-kevésbé ismert vallást felsoroljam, hogy szegény sátánizmust csak kihagytam. :D

2019. márc. 13. 23:36
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Köszi a választ :) Hogy a jt-től szabadulni szeretnél teljesen megértem, egy rokonomat szippantott most be elég rendesen, emiatt sokat olvastam róla mert kíváncsi voltam milyen "vallás" is ez.. a vallás szót azért tettem idézőjelbe, mert az olvasottak-hallottak alapján, bár bejegyzett vallásnak tartják én szektaként tudok csak gondolni rá...

hát most kicsit utána olvastam ennek a LaVey-i sátánizmusnak, mert a sátán szó miatt kicsit "fennakadtam" rajta :D de látom, hogy itt nem a köznyelven vett "SÁTÁN"-ról van szó... érdekes nézet, bizonyos részeivel még egyet is értek... :) egy biztos (és ezzel senki se szeretnék megbántani, ez az ÉN saját véleményem) a jt-nél sokkal jobb :)

2019. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is már szektának tartom a jt-t. A rokonodat sajnálom, remélem még idejében észreveszi, hol kötött ki. :(

Visszagondolva hihetelen, milyen bűntudatom volt teljesen természetes apró kis dolgok miatt, amíg hittem ebben. Rosszul éreztem már magam csak attól is, hogy megtetszett egy "világi" zene, esetleg vonzalmat éreztem egy "világi" fiú iránt, hiszen "Jehova szomorú lesz". És ez csak egy mellékhatása ennek a vallásnak.

Azt, hogy utánanéztél a LaVey-i sátánizmusnak, igen nagyra értékelem. Sok ember alaptalan sztereotípiák, vagy a saját téves elképzeléseik alapján ítélkezik, és elutasít egy olyan dolgot, amit nem is ismer. Ez nem elég, hogy egy nem túl praktikus viselkedés forma, sokszor még igazán idegesítő is tud lenni...

Nade szerintem kicsit elkanyarodtam az eredeti témától. :)

Továbbra is várom a válaszokat, mindenféle vélemény, tapasztalat érdekel. ^.^

2019. márc. 14. 15:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
én már csak a teremtőben hiszek. oka: látva az univerzum nagyságát térben és időben a milliárd milliárd ...évekkel. a mostani ember 200ezer mult éve és következő ..ezer ..millió évéhez képest NULLA minden emberi tett, nem oszt es nem szoroz a teremtésben annyira KICSI IDŐINTERVALLUM. volt vallás hit 100ezer évvel ezelőtt és lesz 100ezer év mulva is és NEM AZ EDDIG MEGISMERTEK. az ember génjeiben van kezdetektől a HIT mint program kódolva kitörőlhetetlenül, csak mindig az hogy mikben hiszünk mert csak ezek változnak MINDIG örökkön örökké.
2019. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Tetszett ez a sok komment :)


Én római katolikus keresztény családban nőttem fel. Nem igazán gyakoroltuk a vallást, apa inkább, de sosem erőltette senki. Nálunk van a mai napig ima sarok szentképekkel, sokszor vasárnap elmentünk misére,, plusz ünnepeken. Egy időben tényleg nagyon vallásos voltam, majd ez alább hagyott, meg is vagyok keresztelve. Az egyetlen Istenbe vetett hit és Jézus példaértékű élete mind a mai napig megmaradt nekem.


Viszont én az iszlámra fogok áttérni. Van 1-2 muszlim barátom, olyan is aki gyakorolja a vallást, olyan is aki nem (külföldiek). Amikor őket megismertem akkor kezdett el még jobban érdekelni az iszlám hit. Sosem meséltek róla, vagy térítettek, én kérdeztem. Órákik tudtam hallgatni. Végül rengeteg (hivatalos) könyvet elolvastam az iszlámról, kezdve a hit mibenlététől, a muszlim ember személyiségtől, az imádkozáson át a böjtig. Nagyra értékeltem az iszlám tudományát is. Végül eljutottam oda hogy megvettem a hivatalosan elfogadott arab magyar Koránt. Már egész jól megy az arab olvasás is. Nekem valamennyire jobban átláthatóbb volt a Korán, a magyarázatok miatt főleg, megvannak a hadíszok, azaz a prófétai hagyományok is. Nem győzöm említeni hogy emellett visszatértem/térek a könyvekre amikor csak kell/ett. Mostanában addig is eljutottam hogy imádkozok pontos imaidőkben, úgy ahogy a muszlimok (helyesen persze, segítséggel, elvégezve előtte a megtisztulást is). Már csak a nagy lépést kell megtennem, hogy felfogadom, elmondom a Sahadát egy mecsetben tanúk előtt. Ez a lépés még várat magára, addig amíg el nem olvasom az egész Koránt és nem értelmezem (számomra) tökéletesen.


A családom nem tudja, nem hiszem hogy valaha el fogom mondani nekik,hogy én ilyen döntésre készülök, talán majd egyszer. Itthon elég nagy visszhangja lenne, főleg ha ténylegesen muszlimmá válok. Elég csak látni a médiában a sok szélsőséges embert, akik félre értelmezik az iszlámot és gyilkolnak, persze hogy nem a béke vallásának látszik laikusként. Szerintem egy vallást nem a szélsőségesek alapján kell megítélni. Fiatal nőként/lányként persze hogy nem örülne egy konzervatívabb vidéki család és rokonság ha a lányuk áttérne az iszlámra. Viszont amióta elmélyedtem az iszlámban, kezdem vissza kapni a lelki békémet. Mondhatom azt hogy alhamdulillah الحمد لله (hála Istennek) rátaláltam a vallásra, kezdem más szemszögből látni a világot. Várom a többi válaszolót és a sok jó történetet 🤗


22/N

2019. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikusnak lettem megkeresztelve, de sokáig egyáltalán nem érdekelt (ateista voltam, később agnosztikus) Jelenleg... szeretném felvenni a következő szentséget, tehát most válok épp _igazán_ katolikussá.
2019. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

Római katolikus voltam és muszlim lettem. Ennek már 5 éve. 18 éves voltam.

Én ebben találtam meg önmagamat, ez a vallás érthetőbb számomra. Természetesen semmi bajom a kereszténységgel (sem más vallással) de számomra nem volt érthető, nem éreztem magaménak (pedig hittanra is jártam még régen, bérmálkoztam is)

De most mindennél boldogabb vagyok és nagyon jól érzem magam, örülök, hogy megtaláltam az utam amin szeretnék járni :)

2019. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!