Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus biztosan a...

Jézus Krisztus biztosan a Mindenható Isten földi megtestesülése volt?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 16:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Krisztus ugyanolyan ember volt, mint más. Jézus abban különbözött mástól, hogy tudta hogy működik a világ, vagyis megvilágosodott volt. Jézus azt mondta isten mindenkiben ott lakozik. Isten nem kővel rakott templomokban van, hanem bennünk. Jézus azt mondta kövessetek, vagyis bárki eljuthat arra a szintre, mint ő. Azt mondta továbbá, hogy bármit el lehet érni az életben. Nem kell hozzá pénz, hogy megvalósítsuk álmainkat. Mert mindenki benne él, és mindenkiben ott lakozik. Tehát amennyire ő isten, annyira vagyunk mi is istenek. Egy isten van, de az mindenkiben ott van.

Egy embernek 3 személye van.

- A test(eleven fiú), ami tapintható és anyagi tulajdonságú.

- A lélek, ami tartalmazza a múltunkat és a jövőnket.

- Az isteni rész(atya), ami életet visz az egészbe és energiával látja el a bolygót és összekapcsol mindenkit.

Jézus az életével példát mutatott. Hogy hogy kell élni annak, aki meg akar világosodni.

A világosságot a tudás jelképének kell tekinteni. Ahogy a sötétséget a tudatlanságnak.

Jézus tanítani jött, tehát fényt hozott a sötétségbe. Értelem(világosság) gyúlt a fejekben.

Tehát az ördög, gonosz, sötétség ellen tanítással küzdött. Megmutatta az istenhez vezető utat.

2019. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező!


Kérdésedben ott van a válasz! Jézus valóban a testben megjelent Isten volt. Isten emberré lett mi értünk. Isten kijelentette magát Jézus személyében. Erről számtalan írás és ige van az Újszövetségben.


Ez a lényege az egész evangéliumnak és a megváltásnak, a bűnbocsánatnak, kegyelembe fogadásnak, s majd a feltámadásnak is.


Minden, ami az ószövetség idején megígértetett, az Jézus által teljesedett és teljesedik be.

Ugyan úgy, ahogy Isten Jézus által teremtett mindeneket. Az Atya és a Fú egyek! Az Atya az akarat, a döntést hozó, Jézus, a Fiú pedig a megcselekvő, végrehajtó! Isten Szellem, Jézus pedig e szellem megtestesítője.

2019. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy. Jézus Istennek a fia, az első teremtés, az elsőszülött. Isten és Jézus két teljesen külön személy. A Bibliában számos bizonyíték van erre.
2019. márc. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen, és nem.

A biblia azt is mondja, hogy Jézus elkülönítette magát Istentől és istent tartotta a legfőbb parancsolónak (plusz nem imádkozott magához nyilván)

De arra is vannak példák, hogy istennek tartották/tartotta magát. (Plusz szentháromság elmélet)


Ha a bibliára akarod alapozni a hitvallásod akkor rossz lóra tettél, barátom.

2019. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A Bibliában nem az igazság van leírva. A zsidók átírták a saját ízlésük szerint, hogy csak ők üdvözüljenek. A többi ember meg ne tudja, hogy ők is része az istennek. Alázkodjanak a zsidó vallás szerint. Mert magukat a zsidók felsőbbrendűnek akarják láttatni.
2019. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A zsidó Biblia legyen a zsidóké. Nekünk az ősi magyar valláshoz kellene visszakanyarodnunk.
2019. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Építs egy időgépet, mert jelenleg senki se tudja, hogy milyen volt az ősi magyar vallás. Alig maradt fent pár forrás, szóval elég dolgod lesz időgép nélkül.
2019. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"#13.:


Jézus Istennek a fia, az első teremtés, az elsőszülött. "


Döntsd el, hogy Jézus teremtés vagy Istentől, Istenből született! A kettő nem ugyanaz!


Ha teremtés, akkor nem lehet szülött, ha szülött, akkor nem lehet teremtés! Ha teremtés, akkor nem lehet Isten, ha szülött, úgy Istenből való!


Szóval melyiket vallod " 13.-as? Szülött vagy teremtmény?

2019. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szülött a tanítványai sem az istent látták benne. Úgy szólították, hogy mester, vagy tanító. Kisujjában volt az ezotéria és a spiritualitás. Olvasott a lelkekben. A tudását másoknak is meg tudta tanítani. Csak később boszorkányságnak tartották ezt a tudást. A kereszténységnek érdeke fűződött hozzá, hogy az embereket visszabutítsák. Tűzzel vassal üldözték, aki tudta az igazságot.
2019. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ján. 14;

6.Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7.Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10.Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

11.Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.


Mat.16;

15.Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16.Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17.És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

2019. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!