Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovatanúi! Lehetne hozzátok...

Jehovatanúi! Lehetne hozzátok néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Miből tudjàtok, hogy a ti vallásotok az igaz?

Mi az a jó, felemelő dolog amit csak a vallásotok adhat meg nektek?

Mi volt a legutóbbi dolog amit Isten tett veletek és hálásak vagytok érte?


(Ez egy békés, beszélgetős topic, válaszolhat más vallású ember és ateista is ha kultúráltan képes véleményt nyilvánítani de engem leginkább a jehovatanúik válasza érdekel)



2019. márc. 8. 06:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Amúgy most néztem meg a tanúk honlapját, ahol az adományok felhasználásával foglalkoznak, és sehol nem írják azt, hogy az adományok a gyülekezet saját tagjainak a megsegítésére az felhasználható lenne. (A vér nélküli műtétre is kellett a gyülekezet hozzájárulása, szavazás útján.)

Csakis egymás között történhetett segítségnyújtás, de nem a gyülekezeti pénzadományokból.

2019. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
62%

Én tényleg láttam a gyülekezetben gyermekeket is szó szerint éhezni, mert a szülőknek első volt a szolgálat, valamint sok gyereket a nyári kánikulában kongresszusi meghívókkal házalni étlen-szomjan, mert ugye Jehova az első!

Meg kell nézni a tanúk közösségi oldalát, ahol még a csecsemőkre! is rá van téve a szórólap, valamint 2-3 éves gyerekek jw.orgos kiadványokkal pózolnak!

Ma már szinte ilyen "cuki" fotókkal van tele az oldal, ártatlan gyermekeket használnak fel propaganda céljából.

A volt gyülekezetemben sem Robika vagy Lacika volt a gyerek neve, hanem "Kismózesnek" vagy "Noé-ka"volt a becenevük, a testvérnők még egymást is "Rúth"-nak vagy "Naomi"-nak hívták maguk között.

2019. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#19


A saját termükért használati díjat kell fizetni? :O

2019. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 lilla64 ***** válasza:

1.A szervezet ezt veri bele a tanúk fejébe.

2.Ilyent nem éreztem.

3.Hogy kiléphettem a szervezetből.

2019. márc. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 lilla64 ***** válasza:

23-as.

Igen,a bétel ad valamennyi pénzt kölcsön,abból megvesznek egy telket vagy egy épületet,közmunkával felépitik,felújitsák,aztán havonta fizetik a bérleti díjat és a kölcsön részleteit kamattal

2019. márc. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Miből tudjàtok, hogy a ti vallásotok az igaz?" :


mond meg a bételes kérdezőknek, hogy A TEREMTŐ AZ TÖKÉLETES !!! ÉS NINCS SZÜKSÉGE KÖZTE ÉS KÖZTED SEMMI FÖLDI KÖZVETITŐRE!!!


mindig veled volt van lesz, akkor is ha nem akarod !!!

kb ember 200ezer éve van jelen fizikailag is bizonyítottan,jelenkori felépítésben,értelmi szinten, ITT a földön. ezért sem előtte évmilliókkal nem volt és a következő évmilliókban sem lesz SOHA embernek bele szólása szinte semmibe.


oka: pl. kb. időben évmilliók és az ember 1 másodperces élete a földön az hozzá képest NEM OSZT ÉS NEM SZOROZ SEMMIT A TEREMTÉSBEN!


Milyen kapcsolatuk van a jehováknak Istennel? vallásilag biztos NINCS!


Közvetlen kapcsolatuk nincs mert Isten és köztük még ott van az Őrtorony szervezet. ők nincsennek egységben Jézus Krisztussal! igen távol vannak tőle.


A TEREMTŐ AZ TÖKÉLETES !!! NINCS SZÜKSÉGE KÖZTE ÉS BÁRKI KÖZÖTT SEMMI FÖLDI KÖZVETITŐRE!!! NINCS SZÜKSÉGE SEMMIRE!


pláne egy tőkés vállalkozásra .

csak gyerekek gondolhatnak tökéletlenségre, de felnőtt ember?!

ha felmerül a tökéletlenség esete akkor már teljesen kizárt hogy a valódi Teremtő felé van a hit. NEM A TEREMTŐBEN HISZNEK EZ EGYÉRTELMŰ!

nem kell a teremtőnek szócső, meg ilyen továbbító marhaságokból semmi sem.


igaz vallásként mint jehova szektát, komolynak venni a tények a valóság ismerete után, TELJESEN NEVETSÉGES!

2019. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 lilla64 ***** válasza:
100%

"Csak gyerekek gondolhatnak tökéletlenségre,de felnőtt ember?!"

A volt gyülimben az negyik vén felesége az üzletben ahol dolgozott pénzt sikkasztott,utána nmeg öngyilkosságot kisérelt meg.Azzal simitották el az ügyet,hogy minden ember tökéletlen.

De amikor én járni kezdtem a "világi" fiúval aki most a férjem,heti rendszerességgel hivattak a kisterembe,hogy miért nem választok udvarlót a gyüliből,mert azt írja a Biblia,hogy házasodj az Úrban.Mikor megmondtam a véleményemet jött a fenyegetés,hogy kiközösitnek.Na igen,az én apám nem volt vén,nekem nem járt a kivételezés.

Nem vártam meg a kiközösitést,megirtam az elkülönülő levelet.Azóta kerülnek mint a leprást néhány fiatal kivételével akikkel titokban tartjuk a kapcsolatot

2019. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ornella 7-es!


És mégis ebben a világban miként nyilvánul meg Isten kívánsága, akarata? Hogy jelzi ha hív?

Nem lehet, hogy a többi emberen ketrsztül?

2019. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Számomra mindig érdekes olyan történeteket olvasni ami Jehova tanúinak a hihetetlen kategória.

Ilyen pl. az hogy egy Jehova tanúi közösségben előfordulhat az hogy a tagok nem törődnek egymással vagy épp a saját gyerekeik éheznek vagy elhanyagoltak.

- Pedig lehetséges! Én személy szerint éhező gyermeket egyszer sem láttam de segítségre szoruló embereket azt igen. Volt olyan is akinek anyagi segítségre lett volna szüksége de a közösségtől nem kapott ilyesmit! De a szeretetlenséget is tapasztaltam én magam is! Viszont rögtön leszögezném hogy tény és való nem vagyunk tökéletesek és hibázunk és azt is leszögezném hogy ilyesmik nem csak Jehova tanúinál fordulnak elő!

De azt hinni hogy Jehova tanúinál ilyen dolgok nem fordulnak elő na az a legnagyobb ostobaságok egyike! Mert igen is előfordulnak!

És olyan is előfordult nem is egyszer és nem is egy embertől hogy tőlem kért kölcsön és nem egy másik Jehova tanújától hanem tőlem! Ez azért fura mert egy akkor még nagy létszámú közösségről volt szó és vállalkozók is voltak a közösségben! Igaz azóta ezek a körülmények megváltoztak és már csak kb. fele annyian vannak mint voltak!

2019. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!