Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Gondatlanságból elkövetett...

"Gondatlanságból elkövetett böjtszegést" követtem el katolikusként. Mekkora bűn?

Figyelt kérdés
Halálos bűnnek számít, ha megfeledkeztem róla hamvazószerda reggel és húst ettem? Vagy minek számít ez?

2019. márc. 10. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Még csak nem is bocsánatos bûn, hiszen nem akarattal követted el. Nem csak a halálos bûnre vonatkozik, hogy csak akarattal lehet elkövetni.
2019. márc. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

9: én kérdeztem azt, hogy mit ír erről a Biblia, de nem válaszoltál, akkor valószínűleg nem tudod. Tehát nem ismered Isten szavát, de emberi hagyományok betartását meg remegve követed. No komment.

Az pedig sértő, hogy azt, aki pontosan tudja, hogy erről nincs szó a Bibliában, hanem csak a katolikus egyház egyik kreálmánya, leszólod. Keresd inkább Istent, ne pedig hagyományba kapaszkodj. És Lucifer most nagyon is jól írta, a helyedben elgondolkodnék ezen, már ha ismered egyáltalán azt a részt.

2019. márc. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nincs szó a Bibliában böjtről? Akkor kicsit olvasgasd még, mert Jézus is 40 napig böjtölt. Mi a bajod ezzel, ha az emberek ennek keretet adnak? Vagy nem gondolod, hogy amikor Jézus szólította az embereket, hogy "kövessetek", akkor ilyesmiben is követni kell őt? Gondolod elég abban követni, ami neked tetszik, kimazsolázgatod, hogy miben szeretnéd követni és miben nem?

2019. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!