Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor Jehova nyitja meg...

Most akkor Jehova nyitja meg a vakok szemeit vagy Jézus?

Figyelt kérdés
2019. márc. 17. 07:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Zitus, ezzel csak az a probléma, hogy halvány fogalmad sincs arról, hogy mi jelent: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.”


Az akkori zsidók pontosan tudták, nem véletlenül akarták halálra kövezni istenkáromlásért.

2019. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

K.Zitus!


Köszönöm hozzászólásod, de ezt eddig is tudtuk, hogy Jézus nem azonos az Atyával mégis azonban azt mondja, hogy eggyek vele !!!

Amit igazoltam az előző hozzászólásaimban az az hogy Jézusnál olyan azonosság áll fent az Atyával, hogy a ugyanazzal a névvel nevezhető (Úr) mint az Atya.

Tehát Jézus nem azonos Mihály főangyallal !!!


A hármasság az Istenben elkülöníthető erre van több példa a Bibliában, több (rávezető) kérdést tettem fel ebben témában felétek amiből én és mások is igazoltuk a Bibliából ez az igazság !!!


példák:


-A teremtéskor a többesszám használata 1Móz 1,26

-Jézus megkeresztelkedik a

Szent Szellem rászállt az Atya pedig szólt. Mát 3,16-17



Befejezésül egy kérdés:


Bemerítéskor a hívők Krisztust öltözik fel Gal 3,27 és utánna Isteni természet részeseivé lesznek 2Pét 1,4


Ha Jézus azonos Mihály főangyallal

miért nem azt írja Péter apostol hogy angyali természet részeseivé letettetek???

2019. márc. 18. 11:27
 13/15 lilla64 ***** válasza:

Jehova biztosan nem,mert olyan nem létezik.

Az Úr fogja megnyitani,Jézus közbenjárására,majd ha eljön az Ő ideje

2019. márc. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 KZitus ***** válasza:

12-es kommentedhez.


Amit íyy írsz, ammak nem sok köze van a kiírt kérdésedhez, de azért elolvastam az írásodat.

kegyen neked a hited szerint.

Bár most nem idézek a Bibliából, de a kérdésedre azt tudom írni, Jézus nyitja meg a vakok szemeit, gyógyítja meg a betegeket, etet meg tömegeket, és támaszt fel embereket, de az Atyjától kapott erővel!

2019. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 KZitus ***** válasza:
...bocsi a hibákért, a billentyüzetem hibás...
2019. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!