Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iskolában magyaróràn, a...

Az iskolában magyaróràn, a keresztény vallàsról tanultunk egy nagyon mélyen hívő tanárnő től. Megkérdeztem tőle hogy a végső harcban ki fog győzni?

Figyelt kérdés
Erre ő válaszolt, természetesen isten. De mondom ebben akkor is biztos ha nem csak az ördög meg az isten lessz ott, hanem shiva aki hatalmas és vagy nyolc karja van, vagy Zeusz aki villamokat szór? Erre ő azt mondta hogy shiva és Zeusz nem valosagosak. Csak egy isten létezik!!!!! Dehát az indiaiak is van vagy 72 meg ottvan Allah meg miegymás. Hogyan győzhet nem meg a tanárnőt, hogy nem csak egy létezik és szerintem az egyik leggyengébb mellé tette le a voksát

2019. ápr. 8. 15:40
1 2
 11/18 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Mellesleg hívőként is elég kontár munkát végzett,mert az nem magyarázat,hogy a többi nincs és pont. Ha egy gyerekkel megnézetnek 2 mesét és azt mondják,hogy a Hamupipőke megtörtént eset,de a Hófehérke kitaláció,az nem túl kielégítő,meg is kéne magyarázni,hogy egyik miért igen,a másik miért nem. Bele se kellett volna kezdenie,ha csak ennyire futja,valamit vagy csináljon jól,vagy sehogy.
2019. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
6%
Írtok itt spagettiszörnyről, Hófehérkéről, sörökről stb. csak egyet felejtetek el, hogy egyikről sem készült olyan vaskos kötet, mint a Biblia. Ami ráadásul az élet dolgaihoz ad útmutatót. Manapság olyan divat lett különféle életvezetési könyveket olvasni, aki olvassa a Bibliát az rájön, hogy simán kiváltható a sok útmutató könyv ezzel az eggyel.
2019. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Ja, persze.

Azért se kövezem meg a szomszédaimat, sem a családot.

A rabszolgáimat meg még tavaly felszabadítottam.

2019. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Úgy tudtam,hogy még ha nem is írok bántót,akkor is belekötnek. Semmi rosszat nem írtam a Bibliáról,a Hófehérke arra volt egy szemléltetés,hogy tanár létére kicsit bővebb magyarázatot kellene adnia a hagyományos "mer'csak" és "mer'aszontam" helyett. Ha hívő lennék,akkor is pontosan ugyanezt írtam volna,mivel nem gondolom,hogy egy keresztény mentes a bizonyítás alól és neki elég annyit odaröffenteni,hogy "nem létezik más és kész". A hívő férjem szerint is sovány magyarázat ez így. Ráadásul a 2 mese,amit felhoztam,történetesen a többi vallást is szemléltetik,pont erről szólt a kommentem,szembeállítottam az egyik mesét a másikkal és ez szól bármelyik vallásnak,amelyik magát tartja egyedüli igaznak,de semmivel nem magyarázza,hogy ez miért lenne így. Ne legyél ilyen nebáncsvirág.
2019. ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Egy vallás csak az azt követőknek lesz erkölcsi kérdés. Egy pedagógus lehet vallásos, de nem mondhatja azt a gyerekeknek egy magyar órán, hogy az ő istene az igazi. Mi jogon kényszeríti az ateista családok gyermekeit hogy ezt elfogadják? Ez visszaélés a hatalmi helyzettel.
2019. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ráadásul, ha azt mondta volna, hogy Allah az igaz és egyetlen isten, már másnap nem kell menni dolgozni (viszont esetleg kell máshova, ahol aztán magyarázhat).

Ezt hívják lejtős pályának.

2019. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!!!!


El kell, hogy szomorítsalak!!!


Isten csak egy van, nincs több Isten csak az emberi fantáziában!


Ez az Egy Igaz Isten pedig emberré lett közel kétezer évvel ezelőtt Jézus személyében!


Röviden ennyi!


Minden más vallás emberi kitaláció! Még a keresztény valláson belül is sok a kreált, kitalált vallásossági formula!


A valóságban nincs vallás csak amit az ember kitalált!

Jézusban hinni nem vallás, csak vallássá akarják tenni, hogy az igaz hit erőtlen legyen ahogy a többi vallás is erőtlen.


Egy vallás attól válik és attól lesz vallássá, hogy az emberek hozzátesznek mindenféle saját kis okoskodásokat, szertartásokat, elvárásokat stb. ám maga az igaz Élő Hit nem vallás!!!


"Végső harc"???


Ezt a világot most jelenleg a gonosz uralja! Ez így lesz addig, míg meg nem jelenik a bűn embere az Antikrisztus!

Utána aztán természetesen jön majd az igazságosztó Jézus! Megtörténik az igazak feltámadása

2019. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

És vannak pl a félistenenek, Thor meg Loki, Pókember, Vasember. Lehet Vasember Zeus fia, talán...

Még ha mondasz neki pár ilyet tényleg megbuktat ;)

És akkor majd azt mondja: "Látod, Isten így akarta."

2019. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!