Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy keresztény (férfi) aki kb.35 éves korában nősük, az még szűz? Hogy bírja ki eddig?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam egy esküvőn és sok barátom mesélte, hogy a srác még szűz. Kb. 35 éves lehetett. Hogy lehet ez?

Mert azt értem, hogy valaki félénk meg nehezen ismerkedik, vagy esetleg egész nap otthon ül, de ez az ember kb. minden másnap elment valahova. Aktív volt és többen is mondták, hogy nem volt gátlásos. Úgy értem, hogy nem félt ismerkedni és megszólítani másokat.

Akkor, hogy lehet hogy eddig szűz maradt? Nincsenek heréi? Vagy impotens?


2019. ápr. 14. 09:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:00

Egész hosszú időn keresztül inkvizíciós törvényszékek, koncentrációs táborok, eretneküldözések, boszorkányégetések, háborúk, kivégzések, kínzások, vallatások, diktatúrák, teokráciák uralták a kultúrát. Na, akkor ezeket is hozzuk vissza?

2019. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
20%

Az a kultúra ami az individuumot elnyomja az nem érték. Sőt, negatív érték.

Ez nem azt jelenti hogy valaki nem érezheti jobban magát attól hogy önmegtartóztató, ha igy van, tegyen ugy. De pl én nem vagyok ilyen és ha valahol ezért üldöznének vagy meg akarnának büntetni akkor nekem az a "kultúra" ellenség, még akkor is ha sokan vallják. Ha mindenki iszlamista vagy fasiszta lenne attól még az nem lenne jó.

2019. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Mansour ***** válasza:
40%

"Na, akkor ezeket is hozzuk vissza?"

Megint csak: ez hogy jön ide???

2019. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mansour ***** válasza:
40%

# 22:

Hogy melyik kultúra hogyan nyomta és nyomja el az individuumot, arról lehetne beszélgetni, de itt most nem ez a téma. :)

Amúgy rendben van amit írsz, nem is vitatkoznék vele. Kértél egy racionális választ, én adtam egyet, pedig nem is tőlem kérted, de akitől kérted, az valószínűleg nem tudott volna adni, ezért bátorkodtam... ennyi a történet. :)

2019. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:44

Úgy jön ide, hogy belenyomod a képünkbe a marhaságaidat a kultúráról alkotott véleményedről. Senkit nem érdekel, hogy mi volt elfogadott valameddig. A példa pedig arra világít rá, hogy rengeteg minden volt meghatározó rengeteg ideig, s lám, egy mai gondolkodó ember számára az inkvizíció nem egy vonzó dolog, pontosan úgy, ahogyan - mint látszik - a keresztényi önmegtartóztató aszkéta magatartás sem.

2019. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Mansour ***** válasza:
0%

"Úgy jön ide, hogy belenyomod a képünkbe a marhaságaidat a kultúráról alkotott véleményedről."

Nem mondtam véleményt, tényeket írtam. Más kérdés, hogy szerinted ezeket a tényeket nem kell figyelembe venni. Világnézet kérdése.


"Senkit nem érdekel, hogy mi volt elfogadott valameddig."

Ez tényszerűen nem igaz, sok embert érdekel. Mint mondtam, világnézet kérdése. Én nem tartom jónak, hogy terjed a "múltat végképp eltörölni" gondolkodásmód (és EZ a vélemény). Csak tudod, én alapvetően liberális beállítottságú vagyok, és elfogadom, hogy vannak az enyémtől eltérő világnézetek és vélemények is.

2019. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:24

Én is liberális vagyok, csak azt az elvet vallom, hogy a tolerancia nem azt jeleni, hogy tolerálom az intoleranciát. A vallás tartsa meg magának az erkölcseit, soha többé nem lehet meghatározó az államokban. Undorító szenny, okádék.

2019. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Mansour ***** válasza:
61%

"a tolerancia nem azt jeleni, hogy tolerálom az intoleranciát."

Ebben végül is egyetértünk. Ha a vallás nevében intoleránsan lép fel valaki, azzal nem tudok közösséget vállalni. Tisztában vagyok azzal is, hogy vallásos részről sokszor jellemző az intolerancia (különösen itt a Gyakorin). Ettől független én a vallásokat alapvetően fontos értékek hordozóinak tartom.

Intoleranciát viszont más ideológiák és világnézetek képviselői részéről is ugyanolyan gyakran tapasztalok, mint vallásosak részéről. Én azt szűrtem le, hogy az intolerancia általános emberi jelenség olyanok részéről, akik erősen kötődnek valamilyen eszméhez és ezzel kapcsolatban valamilyen okból frusztrációt élnek meg. De lehet persze más alapja is. Van, aki egyszerűen intoleráns személyiség - én bizonyos mértékig velük szemben is toleráns tudok lenni. Régebben én is mondtam olyat bizonyos ideológiákról, hogy undorító szenny, és ma is vannak olyan eszmék, amiket nem sokra értékelek. De rájöttem, hogy mindig megvan az oka, hogy valaki miért kötődik egy adott eszméhez, és az intoleranciának is megvannak az okai. Ezért megértő vagyok az ilyesmivel szemben, persze a megértés még nem jelent elfogadást, helyeslést pedig még kevésbé.

2019. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Máskor ezt az utolsó 6-8 (vagy 10) gyerekes balhéz üzenetváltást PRIVÁTBAN beszéljétek meg!
2019. ápr. 16. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!