Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma nagypéntek van! Vajon...

Ma nagypéntek van! Vajon Jézus Krisztus kereszthalálával tényleg az Atyát engesztelte ki az emberek bűneiért, vagy csak az UTAT mutatta meg az embereknek, hogy merre kell menniük, ha Isten Országába akarnak jutni?

2019. ápr. 19. 07:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Ha jól értem akkor azt mondjátok, hogy nagypénteken ~4 óra előtt még nagyon haragudott az Atya az emberekre, de miután keresztre feszítettük Szent Fiát utána már megnyugodott és ismét szerette az embereket."


Nem.


Az ember megformálása után a Genezis szerzője nyomatékosan kijelenti: „És látta Isten, hogy minden, amit alkotott, igen jó.” (1,31)


„… mert Isten szeretet.”

I. Ján. 4:8b


Isten teremtése közben szeretetből teremtett szeretetéből adott nekünk mert Isten maga a szeretet.

Jézusban erre példát adott hogy mennyire szeret minket.


és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

(filippi 4,7)


ez az a szeretet amely a teremtés közben volt és mindig is van ez az amit Krisztus "megmutatott" ez az emberi agy, gondolatoknál is nagyobb a sziv legnagyobb szeretete.

2019. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Jézus 'váltságáldozata' árán van lehetőségünk a büneink megbocsátására. De tudni kell mi az a 'váltság'. Váltságdij az, amikor valakit vagy valamit ki kell váltani. Az illetőnek vagy a tárgynak meghatározzák az értékét, és ezt kell kifizetni ahhoz, hogy kiváltsák pl. a fogságból.

Az emberiség esetében ez az érték 'Ádám' tökéletessége volt. Igy ezt az értéket kell megfizetni ahhoz, hogy megváltassunk a büntől és a haláltól. Mivel Ádám egyetlen leszármazottja sem tudta volna kifizetni ezt az 'árat', mivel mindannyian bünben születtünk. Igy Jézus vállalta magára ezt a hatalmas áldozatot. Ő teljesen tökéletes volt, és tökéletes emberként született meg. Igy a halálával meg lett fizetve a váltságdij, és akik hisznek Őbenne és értékelik az áldozatát, bünbocsánatot nyerhetnek. Remélem sikerült érhetően megfogalmaznom ezt a témát? Üdv: Judit!

2019. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

1-es



Természetesen nem arról van szó, hogy ha valaki Jézust szeretné követni mint UTAT, akkor el kell utaznia Izraelbe és végig mennie keresztel a Via Dololorosán, majd keresztre feszítenie magát. :)


Nem, nem erről van szó, de aki Jézust követi, annak szinte naponta keresztre kell feszítenie magát annak, akik Jézust mint UTAT követi.

Hiszen a saját ösztönei kell megzaboláznia, a világ elvárásaival szembe menni, és a saját háza népe lesz az ellensége. "Nem különb a tanítvány sorsa, mint a mesteréé".

2019. ápr. 19. 10:29
 14/31 A kérdező kommentje:

Kedves Jehova Tanuk! (K.Zitus, M.Sándorné"


Ezek szerint nektek nincsenek bűneitek, és betegek sem szoktatok lenni, hiszen Jézus a halálával kifizette helyettetek a váltságdíjat! :)


Érdekes, nagyon érdekes...

2019. ápr. 19. 10:33
 15/31 anonim ***** válasza:
47%
Jézus Krisztus áldozatot mutatott be az emberek bűneiért.
2019. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Jézus sem Istent, sem az embereket nem hagyta cserben. Megölni nem kellett volna. (de akik már megölték nem élnek köztünk).
2019. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus élete egy követendő példa. "Én vagyok az út az élet." Minden cselekedete tanítás, hogy hogyan kell élni.

Természetesen nem az a cél, hogy mindenki feszíttesse keresztre magát. Hanem arról, hogy ne féljünk a haláltól, ha értelmetlenné akarják tenni az életünket. Mert a lélek halhatatlan, és senkinek nincs hatalma felettünk. A halál nem vesztes dolog. Hanem az élet folytatása egy másik világban.

2019. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Jézus megváltó halálát nem a keresztény utókor erőltette rá a sztorira. Jézus áldozatának előképeit megtaláljuk az Ószövetségben. Isten megkéri Ábrahámot, áldozza fel fiát, az ő „egyetlenét” 1 Móz 22,2.


Központi történése az Ószövetségnek és a zsidó nép életének hogy Isten megszabadította őket a 400 éves egyiptomi rabszolgaságból. A szabadítás részeként érte az egyiptomiakat 10 csapás. A 10. csapást (minden elsőszülött halála) megelőzően Isten megüzente Mózesen keresztül a zsidóknak, mit tegyenek, hogy elkerüljék a 10. csapást. Áldozzanak meg házanként egy bárányt, süssék meg és egyék meg, vérével pedig kenjék be a bejárati ajtófélfákat. A pusztítás éjszakáján elkerülik az angyalok azokat a házakat ahol a BÁRÁNY VÉRÉT látják. A csapás eléri az egyiptomiakat, s végre elengedi a fáraó a zsidókat Egyiptomból. A szabadítás emlkére Isten elrendeli, hogy minden évben ünnepeljék meg a páskát (pészahot, jelentése elkerülés), amikoris ugyanúgy levágnak egy bárányt és megeszik húsát (ehhez kapcsolódik még a kovásztalan kenyerek ünnepe). Ezt az ünnepet a zsidók Jézus korában is tartották. Jézus páska ünnepe előtt ment fel Jeruzsálembe, mert ott volt szokás megtartani az ünnepet. Jézust a páskabárány ünnepén feszítették keresztre! Az ünnep előestéjén tartotta az utolsó vacsorát, melyen új szövetséget alapított a SAJÁT VÉRE által. Vette a kenyeret és azt mondta egyétek mert ez az én testem mely értetek adatik. Vette a bort mint saját vére szimbólumát, mely érettünk kiontatik a bűnök bocsánatára!

Máté 26,25-27


Lukács evangéliuma:

22,19 És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

22,20 Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.


Tehát az Ószövetségben a bárány vére hozott megmenekülést, Jézus pedig a páskaünnep idején(!) s saját vére által rendelt új szövetséget. Jézust ezért nevezik a Báránynak, ez a név többször előfordul többek között a Jelenések könyvében.


Aki csak kicsit is beleássa magát a kereszténységbe, rájön hogy igaz a dolog, épp a beteljesült próféciák és előképek miatt. Csak ízelítőül írtam példákat. Ajánlom pl. Dér Katalin: Próféciák a Messiásról c. könyvét.

2019. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A bűnökért hozott évenkénti állatáldozatok a Mózes könyve szerint, is Jézus végső áldozatának előképei, aki eltörölte ezek szükségességét.

Dániel megjövendölte a Messiás fellépésének pontos idejét, s a véres áldozatok eltörlését is.

Jézus fellépésének és halálának idejéről

[link]

2019. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Illetve ajánlom még alábbi olvasmányokat, az Újszövetségi írások tanúsága szerint Jézus Istennel magával azonosította magát.

Isten-e Jézus? Állította-e Jézus magáról, hogy Isten?

[link]


Állította-e valaha Jézus, hogy ő Isten?

[link]

2019. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!