Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma nagypéntek van! Vajon...

Ma nagypéntek van! Vajon Jézus Krisztus kereszthalálával tényleg az Atyát engesztelte ki az emberek bűneiért, vagy csak az UTAT mutatta meg az embereknek, hogy merre kell menniük, ha Isten Országába akarnak jutni?

2019. ápr. 19. 07:18
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#18


Kedves Hozzászóló!


Végigolvasva az írásodat, szerintem nagyon torz istenkép az amit leírtál. Mintha az Isten egy vámpír lenne, akinek a "bárány" vére kellene, hogy kiengesztelődjék. Sőt mindig vér kell neki, ha -2tisztálkodásról" beszélsz.

Nem, nem ilyen az Isten, nem kell neki ember sem állati vér ahhoz, hogy irgalmas és megbocsátó legyen! :) Ezt Jézus nagyon egyértelműen igazolta, tetteivel és tanításával.



Továbbá rendkívül tévesnek és félre magyarázó az-az érvelésed, miszerint az Ó-szövetésgi próféták írásai szerint kellene értelmeznünk Jézus Krisztust.

Tehát lényegében megfordítod a helyes sorrendet, amely szerint a Bibliában mindent Jézus tanítása szerint kell értelmezni, amely a 4 Evangéliumban található meg.

2019. ápr. 19. 20:26
 22/31 anonim ***** válasza:

Isten NEM LELI ÖRÖMÉT a vérben és az áldozatban. A bűnért bemutatott áldozatok csak előre mutattak Jézus megváltó munkájára. Ez egy misztérium, hogy Isten miért ilyen módon határozta meg a megmentés útját, emberi ésszel nem tudjuk felfogni.


“Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.”


Már az Újszövetség első oldalán, Máté EVANGÉLIUMÁ-ban ezt olvassuk:

1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.


S mit írt Ésaiás? 53. fejezet


53,6 Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.

53,7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!

53,8 A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!

2019. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Jézus tanításai nem is követhetők, ha pusztán erkölcsi tanítóként próbáljuk követni, mint egy "UT"-at, izomból nem tudjuk követni, leutánozni.


Hanem ha Megváltónkként elfogadjuk, elküldi a Szentlelket, aki segít megérteni, fokozatról fokozatra. Jézus ma is él, mint ahogy megmondta:


Máté avangéliuma zárás:

28,19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

28,20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


És ezt is mondja: János evangéliuma

15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: MERT NÁLAM NÉLKÜL SEMMIT SEM CSELEKEDHETTEK.

2019. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Továbbá rendkívül tévesnek és félre magyarázó az-az érvelésed, miszerint az Ó-szövetésgi próféták írásai szerint kellene értelmeznünk Jézus Krisztust."


Lukács evangéliuma (Jézus feltámadása UTÁN az emmausi úton beszélget két tanítvánnyal):


24,26 Avagy nem ezeket kellett-é szenvedni a [Zsolt. 110,7.] Krisztusnak, és úgy menni be az ő dicsőségébe?


24,27 És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle [Dán. 9,26. Csel. 4,28.] megirattak.

2019. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 imakommandós ***** válasza:

"Nem, nem ilyen az Isten, nem kell neki ember sem állati vér ahhoz, hogy irgalmas és megbocsátó legyen! :) Ezt Jézus nagyon egyértelműen igazolta, tetteivel és tanításával."



Óriási nagy eretnekség amit írsz azt ugye tudod kedves kérdező? Hahaha!!!! Ezt igazolta Jézus aki az életét és a vérét adta az egyházért?


Apcs 20:28 Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.


Az Atya nem tudta máshogy kiengesztelni az embereket magával a bűneikből csak Isten saját vérével. Pont.

Ha állatok vagy akármilyen angyal vére lett volna a végső megoldás akkor Isten nem lenne igazságos mert egy teremtményt hagyott volna elveszni a többiért. Ami ráadásul képtelenség is lett volna. Egyetlen teremtmény vére sem közvetit örök életet. Ha szerinted nem kell vér a kegyelemhez akkor neked nincs örök életed mert nem fogadod el a a saját megigazulásodért az Isten igazságosságát, a kiontott vért amely érted is kifolyt.

2019. ápr. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 imakommandós ***** válasza:
Nem tudom ki ez a bácsi a videoban de teologiailag nagyon járatlan, önellentmomdásos a beszéde több helyen.
2019. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Isten nem áldozta fel a Fiát semmilyen más Istenségnek és arról sincs szó, hogy, Istent Jézusnak ki kellett volna engesztelnie saját kereszthalálával.



jézus Maga döntött így szeretetből és engedelmességből, mi értünk, hogy örök életünk legyen és, hogy aki hisz Ő benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.



Ján.10;


17.Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.


18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.


Jn.6,47.Bizony, bizony mondom néktek: A ki én bennem hisz, örök élete van annak.

Jn.11,25.Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

Jn.11,26.És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?

2019. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Noha a Szent-Írásban úgy olvashatjuk néhány helyen, hogy "engesztelő áldozat", (Rm.3,25. Zsid.2,17. 1.Jn.2,2. 1.Jn.4,10.), ám, ha tisztában vagyunk a jelentéssel, rögtön rájövünk, hogy megbocsátásról, megbékélésről, békéltetésről van szó!


Rm.5,10.Mert ha, mikor ellenségei voltunk, megbékéltünk Istennel az ő Fiának halála által, sokkal inkább megtartatunk az ő élete által minekutána megbékéltünk vele.

2Kor.5,18.Mindez pedig Istentől van, a ki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és a ki nékünk adta a békéltetés szolgálatát;

2Kor.5,19.Minthogy az Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nékik az ő bűneiket, és reánk bízta a békéltetésnek ígéjét.

Ef.2,16.És hogy megbékéltesse az Istennel mind a kettőt, egy testben a keresztfa által, megölvén ezen az ellenségeskedést.

Kol.1,20.És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

Kol.1,21.Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.


Jézus maga mondta:


Mt.11,28.Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.14,27.Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


Jézus Békességet szerzett az Atyával, az Élő Istennel azok számára, akik megbánták és megvallották Ő Neki bűneiket és bűnbocsánatban részesültek.


Tehát nem Istent kellett kiengesztelni, hanem Istent és embert megbékéltetni egymással. Valójában Isten megakart bocsátani az embernek ezért Jézus engesztelése valójában maga az engedelmesség volt, hogy vállalta értünk a kereszthalált, hogy örök életünk legyen, hozzá hasonlóan.

2019. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

imakommandós! Te HIT - gyülis vagy?



Kedves szja!


Kiengesztelni az embert Istennel? Miért, talán az ember haragszik, vagy haragudott az Istenre? Miért haragudott?



Azzal viszont nem értek egyet, hogy Jézus engedelmeskedett az Atyának. Szerintem a SZERETET soha sem engedelmeskedésre épül. Aki engedelmeskedik az nem gondolkodik, hanem a parancsot végre hajtja, és felelősséget sem kell vállalni tetteiért, mert a felelősség azé, aki kiadja a parancsot.


Jézus soha sem hárította át a tetteiért a felelősséget az Atyára. Jézus hallgatott az Atyára és megfogatta az Ő "parancsait", de elgondolkodott rajta, és azonosult vele.


Az engedelmeskedés a sátán világa, ott mindenki engedelmeskedik a "főnöknek", gondolkodás nélkül, és a felelősséget sem kell vállalnia, mert "parancsot" hajt végre.

2019. ápr. 22. 07:17
 30/31 anonim ***** válasza:
50%
Ismerve téged, érthető, hogy miért vagy annyira az engedelmesség ellen és állítod be sátáninak, pedig pont az ellenkezője. Engedelmes lehet valaki szeretetből is, aminek pont ellentéte a sátán, aki gőgjében lázadt Isten ellen.
2019. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!