Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma nagypéntek van! Vajon...

Ma nagypéntek van! Vajon Jézus Krisztus kereszthalálával tényleg az Atyát engesztelte ki az emberek bűneiért, vagy csak az UTAT mutatta meg az embereknek, hogy merre kell menniük, ha Isten Országába akarnak jutni?

2019. ápr. 19. 07:18
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Az engedelmeskedtetés tényleg inkább a sátáni világhoz tartozik szerintem is, mint az Isten világához. Szeretni nem lehet félelemből, és parancsra sem lehet sem félni, sem megtérni.



"Mária nem azáltal lett nagy, hogy engedelmes volt, hanem azáltal, hogy alázatos volt. Az engedelmesség: butaság! Az engedelmesség a kaszárnyák világa! Engedelmeskedni annyit jelent, hogy nem gondolkodni! Felelősséget nem vállalni. Embertelenné válni azért, hogy más ember istentelenné váljék, vagyis, hogy uralkodni tudjon. Anyám nem ilyen volt!


Én soha nem kívántam enyéimtől engedelmességet! Az kívántam, hogy hallgassatok Rám! Ez egészen más, mint az engedelmeskedtetés. Aki hallgat rám, az csak azáltal tudja ezt tenni, hogy használja az eszét. Aki engedelmeskedik, az csak azáltal tudja ezt tenni, hogy nem használja az eszét! Anyám nagyon is használta az eszét. Ha elolvasod az evangéliumokat, akkor Anyámmal kapcsolatban ezt olvasod: „Mária szívébe véste e szavakat és el-elgondolkodott rajta!”


Engedelmeskedés csak az uralkodás világában van! A szeretet, a szolgálat világában a másokra, másikra hallgatás van!


Alázatos az, aki vállal minden gyalázatot a felismert jó, igaz érdekében, s ugyanakkor nyitott mindig a jobb felé. De jobb csak az lehet számára, ami egyben értelmes is. Anyám ilyen! "


Jézus; A HANG - könyv 1438

2019. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!