Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha döntened kellene arról,...

Ha döntened kellene arról, hogy téged vagy Jézust feszítsenek keresztre, akkor kit választanál és miért?

Figyelt kérdés
Ha téged, Jézust és Barabást is felszegeznének, akkor kinek adnád a legnagyobb és legkisebb szöget?

2019. ápr. 21. 00:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen Jézust. Miért? Mert akkor nem kellene senkit keresztre feszíteni. Aki nem létezik, azt elég nehéz lenne. :O
2019. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%
Megkérdezném Istent, hogy mi az ő akarata. Ha ő akar menni a keresztre, akkor legyen. Ha engem küld, akkor legyen.
2019. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%
Jézust (béke legyen vele), mert őt Isten úgysem engedné keresztre feszíteni, Júdásért még nem nagy kár.
2019. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 lilla64 ***** válasza:
21%
Azt hiszem ilyen esetben mindenki a saját bőrét akarná menteni
2019. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%

14


Azért van egy-két beteg ember.

2019. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Önmagamat választanám.
2019. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Jól van, lehet játszani a nagy keresztényt, de legyünk reálisak. Éles helyzetben piszok elborultnak kell ahhoz lenni hogy ne a saját bőrödet mentsd. Nincs ebben semmi szégyellnivaló, szimpla alap emberi ösztön.
2019. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Most birkaszemekkel nézek, és nem értem miért ne lenne reális, hogy önmagamat válasszam. Nincs bennem semmilyen ösztön, hogy magamat védjem. Én boldogan mennék, ha mehetnék.
2019. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Lényegében tökmindegy, mert Jézus úgyis feltámad, hiszen a történet szerint halhatatlan, a két lator, vagy bárki más, aki a keresztre került, vagy kerülhetett volna, már réges-régen elporladhatott, ugyan mit számít már két évezred távlatából, hogy pár évvel, évtizeddel hamarabb, vagy később halt meg?

Mondjuk állítólag kereszten lógni nem kellemes, de aki belehalt, annak már semmi nem számít.

Ha választanom kellene magam és a megváltó között, akkor nyilván annak van értelme a keresztre kerülnie, aki képes arra, hogy halálával megváltást idézzen elő, az én halálom után semmi nem történne, ezért csekély jelentőséggel bírna a világ számára.

2019. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 jdfGabrella ***** válasza:
Jézust, mert én csak 1 egyszerű bűnös ember vagyok.
2019. ápr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!