Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány hetet kell eltöltenie...

Hány hetet kell eltöltenie egy szektában egy átlagembernek, hogy őszintén ne akarja elolvasni az "ellenség" írásait?

Figyelt kérdés

Bizonyos új vallási közösségek rendszeresen figyelmeztetik a befolyásuk alatt álló embereket, hogy mennyire "veszélyes" lenne elolvasni az őket kritizáló írásukat. Kérdésem arra vonatkozik, hogy működik az, hogy egy ember tényleg annyira leadja a szellemi függetlenségre, kritikus gondolkodásra való természetes igényét, hogy őszintén elkezd félni az "ellenségtől" és az általa szolgáltatott információktól. Valahogy úgy, mint a kommunista diktatúrában riogattak az imperialista szabőtöröktől, stb.

Vannak emberek, akik őszintén kerülni fognak minden "veszélyes" információt: Szerintetek hogy működik ez, mennyi idő kell ahhoz, hogy ez kialakuljon? És mi a véleményetek erről?


2010. júl. 6. 23:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Hááááát. Van sima szofveres és van hardveres keylogger.

A hardveres vagy egy külső eszköz, vagy beleépítik a billentyűzetbe. Az utóbbira kicsi az esély.

Így néznek ki kb:

[link]

[link]

[link]


A billentyűzet ezen keresztül csatlakozik a gépbe.


A szoftverest meg nagyon nehéz felismerni. Attól függ, hogy mennyire rejti el magát.

Elméletileg akkor lehetsz biztos benne, hogy nincs a gépen ilyen, ha offline módban leellenőrizted az összes rendszerfájlt, hogy eredeti-e + nincsenek beírva olyan bejegyzések a rendszerleíróadatbázisba, melyek hatására elindulhat egy ilyen.


A válasz tehát sehogy:) Ahhoz a géphez, amihez más hozzfér, nem biztonságos. Ezért használj linux live CD-t, még az a legjobb.


Esetleg le lehet tölteni a gépre spyware keresőt vagy vannak fizetős antikeyloggerek. Rootkit keresők.

Ha nincs admin jogod a gépen, akkor esélytelen bármit is tenni.


De ne parázz emiatt, csak nekem van üldözési mániám.

Ha a feladatkezelőben nincs gyanús fájl, nincsenek ilyen programok telepítve, hogy vnc, nem hiszem, hogy figyelnek.

De azt sem árt soha megnézni, hogy milyen protok vannak nyitva egy tűzfallal vagy esetleg a parancsorban.

2012. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért kell az ilyenekre időt vesztegetni. Nincs annyi szép és jó a világban, amivel hasznosabb a időt eltölteni?
2012. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mit értesz szekta alatt; erősen gyanítom, nem ugyanazt, mint én. De azért válaszolok. :)


Protestáns (evangéliumi / bibliai)keresztény vagyok.

Ha jól emlékszem, nekem soha senki nem mondta, hogy ne olvassak kritikai írásokat.

Viszont jártam úgy, hogy friss hívőként összezavarodtam egy kicsit; s amikor ezt elmondtam egy barátnőmnek, ő csak annyit mondott: "hát így jár, aki össze-vissza olvasgat", vagy valami ilyesmit. :)


Azóta eltelt jónéhány év, sok ismeretet, tudást, tapasztalatot szereztem; és gondolom, a hitem is megerősödött. Nem ráznak meg túlságosan a kritikák. Ha első olvasásra hirtelen be is pánikolok valamitől (előfordul...), alapos odafigyeléssel újraolvasva, a témának utánajárva már nincs gond. Időnként olvasok kifejezetten ateista blogokat is.

Szoktak itt, a GYK-n is elég "meredek" kérdések lenni, de ezek többnyire megválaszolhatók; ha más hívők teszik, sokat tanulok ezekből a beszélgetésekből, vitákból.

Egy-egy GYK-s kérdés apropóján én is kutattam már más vallások témájában, ill. bekukkantottam már egy sátánista honlapra és egy - khm... :D - "nagy ateista könyvbe" is; simán darabokra lehetett cincálni mindegyiket. (Nem teológusként, mivel nincs ilyen képesítésem, nem is tanultam soha; csak úgy "natúrban".)


Ha viszont konkrétan egy-egy vallásra vagy felekezetre gondolsz, akkor nem tudok nyilatkozni. Legfeljebb a "hitehagyott" szó miatt a Jehova Tanúiról egy információ: Náluk valóban létezik egy tiltás, főleg az ex-JT honlapokat és egyéb anyagokat illetően; de ezt közülük sem mindenki tartja be.


Üdv. :)

2012. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
én csak azt nem értem, hogy a "hithű" keresztények, önző céljaik érdekében, gyakran (tapasztalataim velük) miért küldenek vágóhídra, vagy épp totális összeomlásba egyéneket? egy ateistától nem tűnne fel, de mondjuk egy hithű kereszténytől kissé érdekesen hat.
2012. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Amúgy van azon a gépen távoli elérés program, azt is használják néha, és ha kilövöm akkor a net se megy. Meg a választási kampány idején többen használták a gépet, eldurvult a kampány, voltak vmi megfigyelések(az nem került nyilvánosságra h számítógépekbe is bejutottak volna, de az egyéb forrásokat se hozták nyilvánosságra).

Szal ha van rá esély h egy gépet megfigyelnek, akkor az az irodai gépnél meglehetősen nagy, annak idején a városban csoportos kirúgások meg mocskolódó kampány folyt, azóta se nyugodtak meg a kedélyek.

Időnként emiatt újra is van telepítve a gép, nemrég meg teljesen lecserélték.

2012. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Az érzelmi zsarolás a legundorítobb dolog a világon.

Szerintem beszéld meg a családoddal a problémákat, különben rabszolgaként kell majd élned.

Nekem is van 2 hülye családtagom. Egyik népírtás mániás, erőszakos és fanatikus, a másik meg érzelmi zsarolós és nagyon buta. Annyira elromlott már velük a kapcsolatom, hogy szinte csak akko kommunikálunk, ha válaszolok valamira vagy pedig éppen egy háborút kell megakadályozni, hogy ne haljon meg valaki.

Te is olyan leszel mint a család tagjaid vagy olyan leszel egy idő után, mint én. Az lenne a legjobb, ha önmagad lennél, megbeszélnéd velük a dolgokat vagy nem vennéd figyelmbe a f..gaikat.

Élvezd az életet, tedd szebbé. Ne kúrd el a hülyék miatt.

2012. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Mondjuk a távoli elérés progihoz rendesen hozzá tudok férni és kikapcsolni, de a tálcán ott marad, meg a feladatkezelőben is látszik 2 kiegészítője.
2012. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Basszus, ez milyen titkos gép?

Azokon jobb, ha inkább nem rosszalkodsz.


Sajnos erről amit írsz csak akkor tudnék véleményt mondani, ha küldenél képet. Vagy körül írnád milyen ikon látszódik.

Egyáltalán miért kell futni ilyen programnak a gépen?

2012. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Hát igen, az lenne az ideális ha simán meg lehetne velük beszélni h én hogy gondolom.

Amúgy jó a kapcsolatunk nem akarom tönkretenni ezzel, sokan vannak így ezzel h "jól van mama, majd úgy lesz" aztán élik világukat. :D

Szóval nem veszem figyelembe mit mondanak, csak rájuk hagyom, mert a vallási nézetek eltérésén kívül nem nagyon vannak problémák. Én meg amúgy se vagyok kitartó olyan vitákban ahol annak van igaza aki hangosabban mondja. :D

Egyszerűen csak lazítom velük a kapcsolatot és kerülöm a vallási témákat, így mindenkinek jobb.

Szerencsére spontán módon nem esnek nekem, csak néha kezdenek olyanba h "meg vagy e már térve", ilyenkor persze azt mondom h igen, én aztán nagyon meg vagyok térve. :P

Próbálom elpoénkodni a dolgot, így abbahagyják. Talán majd ha rendesen felépítem az életemet, akkor egyenrangúbb partnerként lehet majd velük beszélni. Bár a vallási témájú beszélgetések akkor se lesznek hosszúak mert akkor is érzelemből vitáznának.

De mondom, egyébként általában rendesek, nem akarom emiatt megszakítani a kapcsolatot, eldobni a családot.

2012. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

A gépen sok dokumentumot meg szkennelt könyvet, szerződéseket meg ilyeneket tartanak, meg a szgép szakértő másik városban van, onnan ritkán tud jönni, és mivel sokan használják ezért néha elállítódik vmi amit a távoli eléréssel úgy tud visszaállítani mintha a gépnél lenne. Mondjuk azt tapasztaltam is h aki nem ért hozzá az sokszor nem tudja úgy elmondani a telefonban h mi a baj h a másik is megértse.

Ami a 2. képen van, fehér vezeték, mintha már láttam volna. Amúgy logmein a program.

2012. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!