Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány hetet kell eltöltenie...

Hány hetet kell eltöltenie egy szektában egy átlagembernek, hogy őszintén ne akarja elolvasni az "ellenség" írásait?

Figyelt kérdés

Bizonyos új vallási közösségek rendszeresen figyelmeztetik a befolyásuk alatt álló embereket, hogy mennyire "veszélyes" lenne elolvasni az őket kritizáló írásukat. Kérdésem arra vonatkozik, hogy működik az, hogy egy ember tényleg annyira leadja a szellemi függetlenségre, kritikus gondolkodásra való természetes igényét, hogy őszintén elkezd félni az "ellenségtől" és az általa szolgáltatott információktól. Valahogy úgy, mint a kommunista diktatúrában riogattak az imperialista szabőtöröktől, stb.

Vannak emberek, akik őszintén kerülni fognak minden "veszélyes" információt: Szerintetek hogy működik ez, mennyi idő kell ahhoz, hogy ez kialakuljon? És mi a véleményetek erről?


2010. júl. 6. 23:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Hát én keresztényként már annyi szemetet és mocskot összeolvastam, hogy...
2012. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
És még a videókról nem is beszéltem.
2012. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Hát az jó, nekem viszont még 20onévesen is ki kell törölnöm az előzményeket, ha olyan géphez megyek amihez családtagjaim is hozzáférnek. :D

Meg ugye a közösségen belüli egymás számonkérése, "a te lányod/fiad miért nem járt templomba, vagy miért nem imádkozott rendesen?". Ilyen pletykás mérgező társaság persze mindenütt van, de keresztények közt sokkal gyakoribb egymás számonkérése, még akkor is ha nem rokon az illető.

2012. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Az én gépem el van teljesen kódolva, titkosítva, zárva és senki nem nyúlhat hozzá. Csak nekem van hozzáférési jogom.

Egyetlen egy mód van, amivel ki lehetne játszani, de ahhoz tényleg nagyon érteni kell hozzá, hogy ne vegyem észre.

Nem páncélból van a gép és sajnos önmegsemmisítő és egyéb jó kis érzékelők sincsenek benne, ezért nem érzem magam teljes biztonságban.

Nyílvános helyeken meg nem lépek a privát dolgaimhoz.


Javaslom, hogy szerezz be magadnak egy linux live CD-t és arról indítsd a gépet, ha neten olyan dolgokat szeretnél megnézni, amiket nem engednek.

Akkor csak arra kell figyelni, hogy a router naplóz-e vagy pedig hardveres keylogger van-e a gépeken. De nem hiszem, hogy ennyire komolyan vennék a dolgot.


Volt már, hogy nem voltam párszor templomba, de nálunk senki nem szólt miatta. Otthon sincs ez a fanatizmus, minden bűn szöveg.


Szerintem ne foglalkozz a sértő, elvakult emberek kommentjeivel.

2012. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:

szerintem a lelkiismereti igazságra, a belső igazságra kell figyelni, abszolút nem a vallás/szekta/dogmák általi "igazságra és jóra".

ezért tartom jónak a buddhista filozófiát. az agresszív, kirekesztő, eltipró, versengő vallások, egyházak a legrosszabbak.

2012. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Viszont eldugni sajnos én sem tudok dolgokat a lakásban, de emiatt szerencsésnek is vagyok mondható.


Mit tennének veled, ha olyat találnak, ami "a gonosztól" van?

Csak nem vernének agyon vagy tagadnának ki?

Mit gondolsz?


Ez önmagában egy demagóg szöveg, hogy az "ellenséget" nem szabad ismerni. Pont ez az, hogy csak úgy "győzheted le".

Na jó ez nem minden esetre igaz.

De szerintem állj ki magadért egy picit. Semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz. Aki a szeretetről prédikál, ne fenyítsen.

2012. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Keyloggert h lehet észrevenni? Mert gyakran csak egy közös irodai gépről tudok netezni, azt meg többen használják, családtagjaim meg egyéb gyülekezeti tagok, az egyik vmi szgép szakértő, és szokott rajta állítgatni.
2012. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Mit tennének? Érzelmi zsarolás, meg nagyon sokáig rosszban lennénk szerintem, nem lehet velük ilyesmiről beszélni.

Egyelőre még nem én fizetem a netet, úgyhogy azt is kikötnék.

Tavaly vettem egy Látkép magazint ami arról szólt h a tudósok megcáfoltak vmi vallási dolgokat, még alig olvastam bele de máris eltűnt és persze senki se tudta h egyáltalán volt e olyan újság. :D

Meg ha a national geographic megy és évmilliókat mondanak akkor is néha rájuk jön és vagy annyit mondanak h "persze, évmilliók" máskor meg elkezdik kifejteni a kreacionista dolgokat, de ezt még egymás közt is megteszik, a hitük erősítésére. :D

Mit tennének még? odajönnének csapatostul és nekiállnának meggyőzni, amíg fel nem adom. :D

Természetesen egyre erősebb jelzőket használva, ha nem tudnak gyorsan meggyőzni.

2012. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Szóval én úgy vagyok vele h a véleményemet megtartom magamnak, velük nem lehet mit kezdeni, és csak én járnék rosszabbul, netán anyám eztán folyton sírva fakadna ha sokáig beszélgetünk, mert szereti a megtérésre fordítani a beszélgetéseket, és aki vallásos az úgy érzi mintha meghalt volna a családtagja aki nem hívő.
2012. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
100%
nem feltétlen kell ehhez butának lenni, szerintem. csak legyengítettnek. szerintem ehhez inkább érzelmi gyengeség, mint értelmi kell.
2012. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!