Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből lett az ősrobbanás?

Miből lett az ősrobbanás?

Figyelt kérdés

Az a valami, amiből az ősrobbanás létrejött, az honnan keletkezett? Valószínűnek tartják a tudósok, hogy Isten teremtette?

Köszönöm a válaszokat?



2019. máj. 30. 17:06
1 2 3 4
 11/33 Ozmium42 ***** válasza:
92%

" Istenre ne várj tudományos bizonyítékot, mert sosem lesz!"


Jó, jó, de az Ősrobbanásig tudománnyal jutottunk el, (még az a bizonyos katolikus pap is, aki felvetette) és arra a kérdésre, hogy az honnan lett, azt is tudománnyal szeretnénk megválaszolni. Azt hittem a kérdésed éppen erre vonatkozik, hogy eljuthatunk-e tudománnyal Istenhez. Erre írtam, hogy igen, hogyne, kell egy definíció, és kell bizonyíték. Aztán már csak azt kell feltárnunk, hogy ennek a definiált és bizonyított istennek és a bizonyított Ősrobbanásnak van-e ok-okozati köze egymáshoz. De ahogy látom, ettől nagyon-nagyon messze vagyunk még, ha te még ott tartasz, hogy a Bibliát bújod, és látod Istent a DNS-ben. Hagyd a francba szerintem, elhisszük, hogy a lelked érzi az Urat, és repdesel örömödben, köszönjük, hogy megosztottad velünk, mehet a kérdés a vallás kategóriába.

2019. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Már megint a lineáris időszemlélet...

Szerinted a Földnek vannak szélei? Ahová ha elmész, akkor ott vége van, és megnézheted, mi van utána? Ugye, hogy nincs ilyen. Az idő esetében sincs ilyen pont. Nincs széle. Visszatér önmagába. Ahogy a Földön sem tudsz eljutni a szélére, hanem visszaérkezel a kiindulóhelyre. Nem tudom, miért olyan nehéz elfogadni ezt a gondolatot. Az idő ciklikus, visszatér önmagába. Ennyi.

2019. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

#13, Ezzel csak óvatosan. Ebben a témában valódi tudományos szemlélet szerint oktalanság bármit is tényként kezelni.


Fogalmunk sincs mi volt az ősrobbanás előtti időben. Meglehet, hogy sohasem fogjuk megtudni a teljes igazságot.

2019. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

@8

Nem lehet hanyagolni a Bibliát, mivel az a tudás a tudományos tudást IS magába foglalja. Olyan, mintha festeni akarnál és van festéked meg ecseted, de nincs vászon.

@9 ELTE TTK Biológia Intézetének dolgozom (PhD-hallgató vagyok jelenleg). Főként evolúciós ökológia, azon belül pedig denzitásfüggő szelekciós modellek érdekelnek.

@10 Ha megnézed az Írást, abban gyakorlatilag rengeteg racionalitás van. Nem keverek semmit. Az Úr azért adta a tudományt, hogy annak segítségével is tudjuk Őt szeretni. Legalábbis ez a fő feladata.

@11 Az Úrra nincs istenbizonyíték, de van bizonyságtétel az Írásban!

2019. máj. 30. 20:34
 15/33 anonim ***** válasza:
Az idő már csak a termodinamika 2. főtétele miatt sem "térhet vissza önmagába", bár nem tudom, hogyan kell ezt a kijelentést értelmezni.
2019. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%

#15, A Biblia nem része a természettudománynak, sem pedig alkotója.


A vallás súlyosan visszavetette a tudományt, hiszen bizonyíték nélküli, vak hitre nevel! A vallás csak akkor működik ha hiszel benne. A tudomány pedig független a hittől.


Az egyházak súlyos kártékonyságáról már nem is beszélve...


A vallások és az egyházak együttvéve olyan kárt okoztak az emberiségnek a tudomány ellen neveléssel, hogy évezredekkel előrébb járnánk nélkülük.


Amiket leírtál maximum a modern világibb nézeteket valló kereszetény-katolikus, református irányvonal nyújtja, de az is csak az utóbbi pár évben-évtizedben, az evolúció és az ősrobbanás elfogadásával.


A baj úgyszint azzal van, hogy egy hagyományőrzés alapján átvett szó szerint értelmezett könyvet veszel alapul, önálló gondolatok helyett és vegytisztán összekevered az objektív tudománnyal.


Sok vallásos tudóst/kutatót ismerek, és érdekes módon egyik sincs ezen a kinyilatkoztató és összemosó véleményen.

2019. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

"A vallás súlyosan visszavetette a tudományt, hiszen bizonyíték nélküli, vak hitre nevel!"

Ez nem igaz. A Megváltó Jézus tételesen kimondja, hogy nem vak hitre vágyik az Urunk, hanem felismerésre:

„ha nem akarjátok elhinni, amit mondok, legalább a csodák miatt higgyetek.”

„Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz.”

„Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből.”

2019. máj. 30. 21:03
 18/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha a Duck Tales 47. oldaláról idézek okosságokat, az mennyire valid számodra?
2019. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

@19

Tudtommal a kacsamesék nem isteni kinyilatkoztatás. A Biblia azért "valid", mert az Úr szól benne.

2019. máj. 30. 21:30
 20/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem Te trollkodsz :D


Már majdnem kezdtem elhinni, de látom hogy csak móka az egész.

2019. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!