Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Szerintetek melyek...

Tanúk! Szerintetek melyek Magyarországon a legelterjedtebb, legnépszerűbb hamis vallások, melyek Sátán eszközei?

Figyelt kérdés
2019. jún. 9. 23:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:

"Azt gondolom, hogy az egyik LEGALAPVETŐBB feltétel a SZERETET! Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy "úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket".


Akkor ti ki is estetek.

2019. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 Lux morulus ***** válasza:
0%

Sátánnak az igazság az eszköze.

Így a erre: "Tanúk! Szerintetek melyek Magyarországon a legelterjedtebb, legnépszerűbb hamis vallások, melyek Sátán eszközei?" azt tudom mondani, hogy a tiéd!

2019. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
0%

Lucifer-666:

"Az összes vallás, amelyik kritizálja a katolikus vallást egy hangúan szektának tartja a Jehova vallást és nem az igazi keresztény értékeket képviselő csoportnak."


Jó blöff, csak ott hibádzik, hogy egyrészt a Tanúk megítélése mit sem számít a bibliai igazság szempontjából (jól tudjuk milyen negatív volt az első sz.-i, még valóban Krisztus-követők megítélése is, holott általánosságban ők sem szolgáltak rá), másrészt a "szekta" szó gyakran pontatlan és szubjektív alkalmazása miatt semmiképpen sem mértékadó az elfogult egyházi állásfoglalás!

---------

RachelWarner

"Mert a Biblia hol említ olyasmit,hogy a katolikus,baptista,református,evangélikus,muzulmán,hindu az mind hamis,de a Jehova tanúi az igaz vallás?"


Világosan beszél a Biblia, le is írtam, most miért is vagy ilyen értetlen? Tudom, neked is így könnyebb, mint őszintén gondolkozni. Hogyan nevezhetné meg a Biblia az akkor még nem is létező hamis vallásokat? Már csak azért sem, mert a Szentírás nem a hamis vallások könyve, hanem az igazságé.

A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! A Név (bármely formában is terjedt el a világ nyelveire átírt írott és kiejtett változat) a JHVH, amely isteni név egyedül csak Jehova Tanúit jelöli, mint csoportot.


"Tudod,szeretitek,ha valami szó szerint le van írva (szentháromság),de mikor a ti tanaitokról van szó,akkor ettől eltekintetek és lazán belemagyarázzátok oda,ahol egy árva szó sincs ilyesmiről. Hol itt a következetesség?"


Ez egy jó nagy hazugság! Egyrészt NEM vagyok Tanú, nem kell velük azonosítanod, még akkor sem, ha sok mindenben egyetértek velük - mint sokan mások is. Másrészt a szentháromság szóösszetétel bibliai TELJES hiánya csak azért zavaró, mert ma egy, a hitehagyott kereszténység által megkérdőjelezhetetlen dogmaként szerepel, mely szó (és tudományosan bizonyíthatóan a tanítás is) abszolút hiányzik a pontos és következetes fordításokból! Sőt, teljes bizonyossággal ellentmond ennek a pogány tannak a Biblia.

2019. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
90%

"A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! A Név (bármely formában is terjedt el a világ nyelveire átírt írott és kiejtett változat) a JHVH, amely isteni név egyedül csak Jehova Tanúit jelöli, mint csoportot."

Rámutatnál a Bibliában, hogy az apostolokat hol nevezik ilyen néven? Mert ilyennel nem találkoztam. Ezek szerint az apostolok egy hamis vallás követői voltak?

A felekezeted a 19. század végén alakult, a ma használt neveteket pedig 1931-ben vettétek fel. Akkor 1931 előtt a felekezeted hamis vallás volt? Hiszen nem találkoztam a Szentírásban olyan névvel, hogy "bibliakutatók", márpedig 1931 előtt ezt a nevet viseltétek.

Illetve figyelembe véve ezt Krisztus egyszerűen hazudott, vagy csak maga sem tudta a jövőt, amikor arról beszélt, hogy Egyházán a pokol kapui sem vehetnek erőt.


Mint írod:

"amely isteni név egyedül csak Jehova Tanúit jelöli, mint csoportot"

Akkor 1931 előtt mi volt?

2019. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
0%

Rámutatok!


Celekedetek 15:14-17:


"Simeon részletezte, hogy Isten hogyan fordította először a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének. 15 És ez egyezik a Próféták szavaival, mint ahogy meg van írva: 16 »Ezek után visszatérek, és újra felállítom Dávid leomlott sátorát. Újjáépítem romjait, és helyreállítom, 17 hogy akik megmaradnak a népből, azok minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemet viselik, komoly igyekezettel keressék Jehovát. Ezt mondja Jehova, aki véghez viszi ezeket".


Azon remélem nem kell vitatkozni, hogy itt Jehova Isten próféciájáról van szó, egy olyan ámosi prófétai leírásról, melyben Isten JHVH neve szerepel, vagyis jogosan van kiírva az Újszövetségben is a Név. Mellesleg minden ellenkező véleménnyel szemben, amely csak az Új világ fordítást kritzálja ezért, számtalan újszövetségi fordításban szerepel Isten neve, csak a német fordítások közül kb. 70-ben!


"A felekezeted a 19. század végén alakult, a ma használt neveteket pedig 1931-ben vettétek fel. Akkor 1931 előtt a felekezeted hamis vallás volt? Hiszen nem találkoztam a Szentírásban olyan névvel, hogy "bibliakutatók", márpedig 1931 előtt ezt a nevet viseltétek."


Ez az érvelés teljes következetlenség. Sem a római katolikus, sem a sokkal később kiszakadt reformációs felekezetek nevei nincsenek benne a Bibliában, mégis a híveik a teljes igazság birtokosainak hiszik ezeket!


Ámde nem is beszél arról a Szentírás, hogy kezdettől fogva minden koron keresztül állandó és egységes, hitehagyásmentes kereszténység lesz, sőt! Éppen az ellenkezője van benne, meg az, hogy HELYRE LESZ ÁLLÍTVA a hitehagyás az utolsó napokban.


"Illetve figyelembe véve ezt Krisztus egyszerűen hazudott, vagy csak maga sem tudta a jövőt, amikor arról beszélt, hogy Egyházán a pokol kapui sem vehetnek erőt."


Nem is szűnt meg azóta sem a bibliai igazság keresése és szeretete! Ahogyan tudni lehet, mindig voltak a vallásilag sötét középkor alatt is olyan egyének és csoportok, akik őszintén kutatták az isteni igazságokat és ellent mertek mondani a hitehagyott egyháznak! Voltak, akik ténylegesen csak egy másik tévútra tévedtek, de olyanok is voltak, akik korukat megelőzve derítettek fényt sátáni hazug tanokra, mint pl. Szervét Mihály a háromság mítoszára, melyért a sátáni hitehagyott egyházak elítélték és kivégeztették. Ő csak egy volt a sok millió ártatlan áldozat közül, akik mártírhalált haltak a hitükért.

2019. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
A tanúkat a Biblia ítélte meg és a Biblia mondja, hogy nem keresztények.
2019. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
0%
Amikor szapuljátok a Tanúkat, akkor bizonyítani nem kell, csak demagóg frázisokat ismételgetni? Mert éppen csak a hiteles bibliai bizonyítékok hiányoznak rendre.
2019. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
88%

" A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! "


Aha. Ennyierővel bárki mondhatja,hogy róla szólt a Biblia,elég csak kikeresni egy magasztos kifejezést és ráhúzni saját magára. Ha én most kitalálom 2019-ben,hogy én vagyok az antikrisztus,akkor rólam jövendölt a Biblia? Ha már a gondolkodással jössz,nem lenne nehéz neked sem. A személyeskedést pedig mellőzd,a saját érdekedben mondom,ha nem akarod mégjobban lejáratni magad az ostobaságoddal. Tudod,ha ismeretlenül sértegetsz,azzal nem velem cseszel ki,ezt jobb,ha tudod.

2019. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
83%

" Egyrészt NEM vagyok Tanú, nem kell velük azonosítanod, még akkor sem, ha sok mindenben egyetértek velük "


Mert ki a fene szólított meg téged? Ha nem tűnt volna fel,a 17%-os Ornella válaszát iodéztem és arra reagáltam,eleve azt se értem,minek szóltál hozzám. Ne legyél ennyire hiú,nem szól minden rólad.

2019. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
88%

"Ez az érvelés teljes következetlenség. Sem a római katolikus, sem a sokkal később kiszakadt reformációs felekezetek nevei nincsenek benne a Bibliában, mégis a híveik a teljes igazság birtokosainak hiszik ezeket!"


Te mégis ezzel érveltél, már el is felejtetted? Ezt írtad:

"A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! A Név (bármely formában is terjedt el a világ nyelveire átírt írott és kiejtett változat) a JHVH, amely isteni név egyedül csak Jehova Tanúit jelöli, mint csoportot."


"Éppen az ellenkezője van benne, meg az, hogy HELYRE LESZ ÁLLÍTVA a hitehagyás az utolsó napokban."

Ilyenről mondjuk nem ír.


"Nem is szűnt meg azóta sem a bibliai igazság keresése és szeretete! Ahogyan tudni lehet, mindig voltak a vallásilag sötét középkor alatt is olyan egyének és csoportok, akik őszintén kutatták az isteni igazságokat és ellent mertek mondani a hitehagyott egyháznak!"

Oké, ha nem szűnt meg, akkor levezetnéd, hogy az ókortól kezdve kik voltak ezek? Érdekes Szervét megemlítése, ő ezek közé az igazak közé tartozott, akik nem éltek hitehagyásban?

2019. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!