Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Szerintetek melyek...

Tanúk! Szerintetek melyek Magyarországon a legelterjedtebb, legnépszerűbb hamis vallások, melyek Sátán eszközei?

Figyelt kérdés
2019. jún. 9. 23:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt RachelWarner! Bocsi, a magam részéről nem akartam sértő lenni, nem is neked akartam írni. De azt viszont senki sem szereti, ha általánosítva megbélyegzik és lealacsonyítva beszélnek a megalapozott tudásáról és hitéről olyanok, akik szemlátomást kevésbé jártasak a témában! A 13-as válaszomban az általad írt, az utolsó előtti bekezdésben idézett szövegre válaszoltam negatívan. Nem nekem írtad, az igaz, ettől függetlenül volt degradáló - ha nem személyeskedtél, akkor általánosságban volt lealacsonyító, tehát válaszoltam.


Ezt viszont te válaszoltad a bibliai utalásomra: "" A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! "



Aha. Ennyierővel bárki mondhatja,hogy róla szólt a Biblia,elég csak kikeresni egy magasztos kifejezést és ráhúzni saját magára. Ha én most kitalálom 2019-ben,hogy én vagyok az antikrisztus,akkor rólam jövendölt a Biblia?"


Nem igaz, hogy bárki, mert CSAK és KIZÁRÓLAG Jehova Tanút, mint világméretű csoportot neveznek Isten bibliai nevéről! Ez önmagában próféciát beteljesítő tény. Az antikrisztusi példád pedig nem jó, mert a Biblia nem egy antikrisztusról beszél.

2019. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt 20-as!


"Te mégis ezzel érveltél, már el is felejtetted? Ezt írtad:


"A Tanúkat viszont megnevezi, hiszen arról jövendöl, hogy JHVH szolgáit Isten nevéről nevezik majd! A Név (bármely formában is terjedt el a világ nyelveire átírt írott és kiejtett változat) a JHVH, amely isteni név egyedül csak Jehova Tanúit jelöli, mint csoportot."


Úgy gondolom következetlenség a Tanúkon számon kérni olyant, amit a értelmetlensége miatt más csoportok sem tudnak felmutatni. Ettől még tény, amit az előző válaszomban is írtam, vagyis a később hitehagyott egyházakkal ellentétben egyetlen keresztény csoport van ma a világon, mely bibliai próféciát teljesít be már a nevével is. 1931 előtt is (és utána is) pedig a hitehagyás fokozatos helyreállítása folyt, ez is a bibliában megjövendölt idejében.


Hiába rugózol a néven. Még egyszer:


"Ámde nem is beszél arról a Szentírás, hogy kezdettől fogva minden koron keresztül állandó és egységes, hitehagyásmentes kereszténység lesz, sőt! Éppen az ellenkezője van benne, meg az, hogy HELYRE LESZ ÁLLÍTVA a hitehagyás az utolsó napokban."


Ez utolsó megállapítást te kétségbe vontad. A Biblia elég világos ebben is.

Visszaemlékezve arra, ami a hűtlen izraelitákkal történt, Péter apostol így figyelmeztetett: „Voltak pedig hamis próféták is a nép között, amiként köztetek is lesznek hamis tanítók. Éppen ők fognak feltűnés nélkül ártalmas szektákat létrehozni . . . Azonkívül kapzsi módon kizsákmányolnak benneteket hamis beszédekkel” (2Péter 2:1, 3). Ezek a hamis, szektás tanítók színlelt vallásos tanításukkal már az első század vége felé színre léptek, mert i. sz. 98 körül János apostol azt írta: „Amint hallottátok, hogy antikrisztus jön, most sokan antikrisztussá lettek . . . Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók” (1János 2:18, 19).


Mi lett az eredménye az ókori zsidók rendszeres hitehagyásának? A Krisztus előtti századokban olyan mértékű lett ez a torzító hatás, hogy az első sz.-ra rá sem lehetett ismerni az eredeti, tiszta imádatra! Zsidó szekták megosztó hatása érvényesült. Ehhez hasonlította Péter a jövő hitehagyását is. Ez a válasz arra a gyakori felvetésre, hogy ez az apostolok által megjövendölt hitehagyás csak egy kis mértékű volt, de az egyház a katolikusokban élt tovább. Ez egészen egyszerűen nem igaz! A katolikus egyház már javában a nagy hitehagyás része. Jól látszik a cselekedetein is, és ugye a tettek nem beszélnek félre. :-)

2019. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
0%

Korán, már az i. sz. 51. évben Pál apostol, feltehetően a második kanonikus levelében figyelmeztetett a ’Jehova napjával’ kapcsolatos hamis tanításra. Azt írta: „Ne hagyjátok, hogy bárki is valahogyan félrevezessen titeket, mert nem jön el az addig, míg előbb be nem következik a hitehagyás és meg nem jelenik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia”. Ki lehet ez a „törvénytelenség embere”? Hitehagyott vallásvezetők csoportja, akik azért törvénytelenek, mert keresztényeknek vallják magukat, de a valóságban „nem ismerik Istent” és „nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézusról szóló jó hírnek” (2Thessalonika 1:6–8; 2:1–3). Hogyan tudott ilyen hitehagyott osztály létrejönni a keresztényi gyülekezetben?


Amikor még éltek Jézus Krisztus apostolai, meggátolták a hamis tanítások benyomulását, de „a törvénytelenség titka” a ’Sátán ereje által’ már működött és a második században nyíltan a színre lépett. Bár Jézus azt mondta a követőinek: „Ti mindannyian testvérek vagytok”, néhányan tekintélytisztelet utáni sóvárgásban az Ördög tőrébe estek. Bevezették a papi osztály és a laikusok megkülönböztetését. Lassanként olyan állapot alakult ki, amelyről Pál apostol előre jövendölt: „Mert lesz olyan idő, amikor nem viselik el az egészséges tanítást, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, hogy csiklandozzák a fülüket, és elfordítják fülüket az igazságtól” (2Timótheus 4:3, 4; 2Thessalonika 2:6–10; Máté 23:8).


Tehát "lesz idő, amikor nem viselik el az egészséges tanítást, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, hogy csiklandozzák a fülüket, és elfordítják fülüket az igazságtól”.


Ez az idő bizony nagyon brutálisan el is jött! Hosszú és mély vakbuzgó sötétség jellemezte a későbbi ún. "keresztény" korszakot évszázadokra. De a helyreállításról is ír természetesen a Biblia.


Hová fordították a fülüket? Azokhoz a tanításokhoz, amelyek a hamis vallások bölcsőjéből, az ősi Babilonból származtak, valamint a görög filozófiához, amely az akkori római világban oly nagy népszerűségnek örvendett. A M’Clintock and Strong’s Cyclopaedia így ír erről: „Az egyszerű evangéliumot meghamisították; ünnepélyes rítusokat és szertartásokat vezettek be; a kereszténység tanítóit világi tisztelettel vették körül és gazdag jövedelmet juttattak számukra, Krisztus királysága így nagymértékben átalakult e világ királyságává” (2. kötet, 488. oldal). Az Encyclopedia Britannica ehhez még hozzáfűzi a következőket: „Talán semmi sem hamisította meg jobban a kereszténységet, mint a pogány eredetű, vagy pogány szokások átvételéből származó babonás elképzelések bevezetése. A pogányság, amely a kereszténységet nem tudta kellően visszaszorítani, sok tekintetben megrontotta és különböző módon ártott tisztaságának.”


Melyek ezek a babonás elképzelések és pogány szokások? Kiemelkedő a görög filozófus, Platón tanítása az emberi lélek halhatatlanságáról. Ez az elképzelés feltételezi, hogy a léleknek a halál után el kell jutnia valahová − a mennyei boldogságba, a tisztítótűzbe vagy az örök gyötrelem helyére, a pokolba. Ez azonban teljesen ellentétben áll azzal, amit a Zsoltárok 146:4, a Prédikátor 9:5, 10, [9:7, 12, Károli]; a Máté 10:28 és a Róma 6:23. verse mond.

2019. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
90%
21%-os,lenne egy kérdésem,komolyan érdekel: azt mondod,nem vagy tanú. De közben 100%-os bizonyossággal állítod,hogy ők Isten igaz népe és róluk jövendölt a Biblia. Akkor hogyhogy nem vagy tanú? Ha tudod,melyik a nyertes csapat,miért nem ott vagy?
2019. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de ez nem így van. Ti hajlamosak vagytok mindent fekete-fehérben látni, vagy legalábbis mintha tényleg olyan egyszerű lenne minden eldöntése. Szóval nem olyan egyszerű 100% bizonyossággal beszélni valamiről, ami nagyon sokrétű és rengeteg érvet, ellenérvet tartalmaz. De amit eddig látok és olvasok a Tanúkkal, de legfőképpen az tanításaokkal kapcsolatban, az nagyon meggyőző és szimpatikus.


Legfőképpen annak viszonyában, ahogyan itt 99.9%-ban írnak és beszélnek róluk. Szóval az emberek túlnyomó többségével szemben szemlátomást más az igazság Jehova Tanúival kapcsolatban -ha itt a primitív, személyeskedő vagy uszító, gyűlöletkeltő embereket nem is említem, akkor is. Egyszerűen annyira látszik, hogy a legtöbb ember forrása, amit a Tanúkkal, tanításaikkal kapcsolatban megfogalmaz, rendkívül pontatlan és félrevezető, hogy nehéz elmenni mellette szó nélkül.


Az őszintébb ennek egyébként látják is, hogy mennyire nem igazak a kritikák, ezt teszem én is! És még is védem védem őket itt és akárhol máshol is.

2019. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
0%
Javítás: az őszintébb emberek...
2019. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
88%

" Nem igaz, hogy bárki, mert CSAK és KIZÁRÓLAG Jehova Tanút, mint világméretű csoportot neveznek Isten bibliai nevéről! Ez önmagában próféciát beteljesítő tény. "


Nem én látom fekete-fehérben. Ezt,amit idéztem,te írtad. Tartalmazza a "csak és kizárólag" és a "tény" szavak. Ami máég mindig azt jelenti,hogy 100%-ig meg vagy győződve. Ha nem lennél,akkor eleve bele sem mentél volna a vitába,mert akkor meghagynád az esélyét,hogy esetleg nekem van igazam,vagy a többieknek és a Biblia egy árva szóval nem ír Jehova tanúiról. Ír ugyan tanúkról,de hogy ezt később egy vallási csoport magára húzta,az csak arra bizonyíték,hogy ők önkényesen magukra értelmeztek valamit és nem arra,hogy ez egy róluk szóló prófécia lenne.

2019. jún. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
0%

Tudod én az a fajta ember vagyok, aki hisz az EGY igazságban, abban hogy az igazság nem relatív. Nem tudom hogy ez nálad hiba-e, de őszintén szólva nem is érdekel.


Tehát azt írtam, hogy már önmagában a név használat is kizárólag a Tanúkra mutat, ha ugye valaki korrektül még felteszi egyáltalán azt a kérdést, hogy van-e igaz vallás. Tudom ebben a szélsőségesen liberális, avagy szabados világban már ez a kérdés is kiveri a biztosítékot. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy te sem értesz vele egyet. Vagy tévednék?

2019. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
21%

A bibliai prófécia szerint bizony beszél a Szentírás Jehova Tanúról! Ne tegyél úgy mintha benne sem lenne. Az is tény (ugye nem baj, hogy használom ezt a bűnös és kirekesztő szót?), hogy a bibliai minta, az isteni példa alapján, mindig is csak egy szervezete volt a földön Istennek. Az első században is, amikor Krisztus megalapította a keresztény egyházat. Nem egymásnak ellentmondó, gyakran egymást ellen harcoló, zűrzavaros szervezeteket, hanem egyet, mely ma is csak egyetlen egy lehet.


Az is tény, ha tetszik, ha nem, hogy a Biblia nem tanítja az Istengyalázó háromságot, a pokol szó szerinti, vagy csak állapot-szerű tüzét és a lélek halhatatlanságot.


Ezek pedig a legtöbb magát kereszténynek valló egyház és felekezet alaptanai. Vagyis e három tanban mindben tévednek a Tanúk (a lélek halhatatlanságban még sokan mások is) és a Biblia egész máshogy tanítja, vagy pedig tényleg van egy kakukktojás a kereszténynek mondott világban, akik a Biblia EREDETI igazságai miatt sokmindent másként tanítanak.


A fent említett főbb tanok (és még sok más esetében is) pártatlanabb tudományos vizsgálata szerint bizony a Tanúknak van igaza!

2019. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:

"Az is tény, ha tetszik, ha nem, hogy a Biblia nem tanítja az Istengyalázó háromságot, a pokol szó szerinti, vagy csak állapot-szerű tüzét és a lélek halhatatlanságot."

Ha neked úgy tetszik, akkor nincs benne a Szentírásban a Szentháromság, mint szó (bár ettől függetlenül a tartalma erőteljesen benne van). Na de azt mondani, hogy tüzes poklot nem tanít, több, mint szemenszedett hazugság.


"Így lesz a világ végén is: elmennek az angyalok, aztán kiválogatják a gonoszokat az igazak közül, és tüzes kemencébe vetik őket. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz."

"Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely a sátánnak és angyalainak készült."

"Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."

"Ha szemed megbotránkoztat, vájd ki. Jobb félszemmel bemenned az Isten országába, mint két szemmel a kárhozatra jutni, ahol a férgük nem pusztul el, és a tüzük nem alszik ki."

"Örök kárhozattal fognak bűnhődni: eltaszítva az Úr színe elől és távol fönséges hatalmától"

"Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét."


Lényegében csak Jézust hazudtolod meg, többségében Tőle idéztem.

2019. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!