Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A MINDENHATÓ Isten sem tud...

A MINDENHATÓ Isten sem tud mindig segíteni?

Figyelt kérdés

Aki 7 csapást mér egy országra, özönvizet zúdít, mindenek teremtője...

Nem tud olyan apróságokba beleavatkozni, hogy könnyű legyen a vizsga, fogjon az agyam, ne legyen valaki hajléktalan, ne haljon meg valakinek a valakije(és könyörgöm ne ragadjunk le a részleteknél!)

Hívő vagyok, olykor meginog a hitem, és még rengetek keresztény van akit kivégeztek iszlám országokban vallása miatt, keresztény aki éhezik stb..

Tényleg hülye kérdés, de hogy alszik Isten? Manapság nem csinál semmit csak nézi ezt a sárgolyót?

Nem tud ilyen piti dolgokba beleavatkozni? Pl.: időjárás ne verje el a termést + a fentebb említett dolgok??

Nem akarom nála kihúzni a gyufát tényleg mert Istenfélő vagyok csak érdekel!


2019. jún. 11. 19:42
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
52%
Jaj de félek. Nekem ez a büdös démon, ami istenfélelmet akar építeni bennem, nem parancsol.
2019. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Tamás321 ***** válasza:
Most még nagy a szád, mint minden istentelennek. De leszel te is öreg, elhagyatott és lehet nyomorult is. Nem akarok én félelmet kelteni benned, csak törvényszerűségre hívom fel a figyelmedet. Amit vetsz, aratod. Nem lennék senkinek a helyében, aki most nagy mellénnyel a rossz oldalra áll. Hiszen csak a gonosznak van félnivalója, mert törvény szerint mindenki elveszi a neki járó ítéletet. A bölcsek a jó oldalra állnak, és az igazaknak nincs mitől félniük.
2019. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
És te honnan veszed hogy a rossz oldalon állok?
2019. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Tamás321 ***** válasza:
Tudom, hogy csak gyalázni akarod Istent; mert ez a lényege az összes mondanivalódnak. Sok Istengyalázóval beszéltem már, mindegyiknek ugyanaz a célja: a Bibliai Istent lejáratni.
2019. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Isten nem egy kívánságteljesítő automata, nem is akar az lenni. Úgyhogy makacsabb mindenkinél, semmire sem lehet rávenni, amit nem akar. Sem imával, sem böjttel, sem szenvedéssel, sem fenyegetéssel.
2019. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Nos valóban, az istent akinek tetszik a szenvedés, aki szereti az embert ilyen-olyan feszültségekben tartani, valóban gyalázom, és az ő gonosz szellemét megtagadom.
2019. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Ha meg azért nem avatkozik be mert minden úgy történik ahogy elrendelte, akkor ez az eleve elrendeltetés elve, amit már a tizen nem tudomhányadik században kinőttek."


Akkor döntsük már el végre, hogy Isten mindenható (mindentudó, és időtlen, mivel mindenek felett kell állnia ha mindenható), vagy csak egy kóbor kutya, ami minden nőstényre rápróbál tavasszal és aztán lesz ami lesz? Ha mindenható, akkor evidencia, hogy minden az akarata szerint történik. Ha a te "szabad akaradtod" (ami valójában szabad magtapasztalás csupán), nem képes felülbírálni egy mindenható tudását és akaratát.


"A "jó" és a "rossz" megtapasztalásával csak az a bajom, hogy aki árvaházban nő fel, aki éhezik gyerekkora óra, aki nem egészségesen születik azok aztán baromi sok "értékes" tapasztalatot gyűjtenek."


Ki vagy te, hogy eldöntsd mi az értékes és mi nem? Talán mindentudó lennél? Akkor miért kérdezel a GYK-n?


"Ezzel szemben ott van az elkényeztetett, gazdag családba született boldog gyerek akinek mindene megvan, tehát ez az elmélet nem igazságos."


Ha mindene megvan, egy idő után nem talál újabb kihívást az életben, elkezdi hajszolni az élvezeteket, de semmi sem lesz elég, bedrogozik és felcsavarodik az új audijával a fára. Ilyen szempontból sokkal értékesebbnek tűnik az a tapasztalás, ha mindent önerőből érsz el. De ettől még minden életút nyilván ugyanolyan hasznos és szükséges a teljes terv szempontjából...

2019. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Azt tart értékesnek amit akar. Nincs annak semmilyen értelme hogy valaki fogyatékkal születik, oka van, az a rossz.
2019. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Nincs annak semmilyen értelme hogy valaki fogyatékkal születik, oka van, az a rossz."


Ismerek olyan folyatékkal élő embereket, akik csodákra képesek. És sokkal jobban értékelik a szép pillanatokat, mint az, aki egész életében egészséges. A jó és rossz viszonyfogalmak, nem létezik abszolút értelemben vehető jó vagy rossz.


Ha létezik lélek, akkor ez csak egy rövidke felvonás a megtapasztalások sorában. Ha nem, akkor meg tök mindegy mennyire élvezted az életed, a végén a kukacok fogják felzabálni az agyacskádat!

2019. jún. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség. A jó akkor igazán jó, ha tökéletes, nincs benne hiány. Nem kell ide semmilyen rossz.
2019. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!