Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A MINDENHATÓ Isten sem tud...

A MINDENHATÓ Isten sem tud mindig segíteni?

Figyelt kérdés

Aki 7 csapást mér egy országra, özönvizet zúdít, mindenek teremtője...

Nem tud olyan apróságokba beleavatkozni, hogy könnyű legyen a vizsga, fogjon az agyam, ne legyen valaki hajléktalan, ne haljon meg valakinek a valakije(és könyörgöm ne ragadjunk le a részleteknél!)

Hívő vagyok, olykor meginog a hitem, és még rengetek keresztény van akit kivégeztek iszlám országokban vallása miatt, keresztény aki éhezik stb..

Tényleg hülye kérdés, de hogy alszik Isten? Manapság nem csinál semmit csak nézi ezt a sárgolyót?

Nem tud ilyen piti dolgokba beleavatkozni? Pl.: időjárás ne verje el a termést + a fentebb említett dolgok??

Nem akarom nála kihúzni a gyufát tényleg mert Istenfélő vagyok csak érdekel!


2019. jún. 11. 19:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"A jó akkor igazán jó, ha tökéletes, nincs benne hiány. Nem kell ide semmilyen rossz."


Oké, akkor mondok egy példát, amin keresztül talán megérted. Adott egy játék, a készítő célja az, hogy minél tovább lekössön. Ha a játékban nincsenek nehézségek/változatosságok, csak 0-24h orgazmus, az szerinted meddig köt le? Pár nap alatt megszokod az orgazmus érzését, aztán felkötöd magad unalmadban. Erről van szó.

2019. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
59%
Ez is hülyeség. Az orgazmust meg amúgy sem lehet megszokni.
2019. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 pelgrim ***** válasza:

# 18/ Tamás321


Bálványokat döntögető Puzsér Róbert szerintem jól látja a dolgokat, minden ujabb generáció valamivel helyesebb elképzelést alkot magának arról amit Istennek nevezünk. A kereszténység a mai formájában is egy bálványimádás, ugyanis mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre. A keresztények egy elérhetetlen emelvényre helyezik és imádják Jézust, ahelyett, hogy tanítását komolyan vennék. Ez nem az ő szándéka volt. Igen, Istent keresni kell, mindsddig míg nem jöttél rá, hogy jelen van benned mint a saját isteni kiléted.

2019. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Tamás321 ***** válasza:

pelgrim

Ez amit te leírtál, hogy bennünk van az Isten vagy mi vagyunk az Isten, egy New Age-es antikrisztusi tanítás. Istennek olyan gyalázása, hogy arra már nincsenek szavak. Majd minden ember, aki gyalázza az Istent, emlékezzen meg, hogy amikor bajba kerül, meg fogja-e hallgatni őt Isten, vagy feléje sem fordul. Vagy segít-e neki az ő istene, aki saját maga, vagy pedig egy ördögi lény. Egyszerűen gyalázat ma Magyarországra ez a mérhetetlen bálványimádás és Isten gyalázás, ami itt folyik a spirituális meg ezoterikus gondolkodók álomvilágában, sőt sátáni világában, melyet egyenesen Sátán épít ki bennük. Puzsér Róbertet lehet bálványozni, mert ami emberek közt magasztos, az Isten előtt utálatos! "Átkozott, aki emberben bízik"!!!

"Valaki elfordítja fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is utálatos."

2019. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
A vallás táptalaja a különböző tévutaknak is, és felelős a romlásért is, ugyanis az ember nrm akar egy rideg, tuskó istenhez tartozni ami teljesen jogos.
2019. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Tamás321 ***** válasza:

Teljesen jogos az lesz, amikor Isten haragja elpusztítja ezt a világot, amelyik egy nagy egységbe fogva lázad ő ellene! Teljesen jogos lesz, mint ahogy idáig is éppen ezért volt jogos minden büntetése, minden ítélete.

"Kelj fel, oh Isten, és védd a te ügyedet; emlékezzél meg a te gyaláztatásodról, a melylyel naponként illet téged a bolond!"

Éntőlem ellenállhatok annak, amit én mondok, meg ellenállhattok Istennek is. Tudja jól Isten minden ember szándékát, és én is annyira, hogy csak ingerelni akarjátok őt is, engem is. De amikor engem ingereltek az Isten melletti kiállásomért, arról én tudok, hogy szánt szándékkal van és Isten ellen irányul. Pontosan tudom az isteni ütemtervet, hogy mire készül a világ és a világ emberei őellene. Tudom a végüket is, hogy az nem lesz jó. Tehát szidalmazzátok csak Őt, mert nekem ezzel bajt nem szereztek. És ugyanakkor engem hol fog érdekelni majd az Istengyalázók nyomorúsága, amikor kiáltozni fognak Isten haragja miatt Istenhez? Hiszen csak magatoknak ártatok, nekem nem tudtok. "A ki pedig hallgat engem, lakozik bátorságosan, és csendes lesz a gonosznak félelmétől."

Hát ebben nem lesz az Istengyalázoknak része, nekem meg igen. Csináljátok csak tovább, Isten is, én is nevetünk rajtatok, milyen bolondok vagytok.

2019. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Hogyne állnék ellene annak amit te mondasz, hiszen gonosz szellemből beszélsz. Teljesen feleslegesen szóltál be az istenkáromlás miatt, holott azt se tudod honnan jövök és hová megyek.

Avagy nem olvastad-e, mit mondott Gedeon apja a baál miatt perlőknek? Ha isten ő, pereljen ő magáért. Ez vonatkozik az istenre is.

2019. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Tamás321 ***** válasza:

De te Baált imádod nem? Nem valami ősmagyar istent, vagy talán a tudatot? Baál tényleg perelhet magáért, mert pont az az isten nem létezik, aki miatt most gyalázzák az igaz Istent. Sőt, a magyarok istenét már Baálnak nevezik bizonyos körök.

"Egy ellened készült fegyver sem lesz jó szerencsés, és minden nyelvet, mely ellened perbe száll, kárhoztatsz: ez az Úr szolgáinak öröksége, és az ő igazságuk, mely tőlem van, így szól az Úr."

Tehát mi akkor a te igazságod, amit én nem tudok?

2019. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Hogy mi az én igazságom? Az én igazságom a belső útmutatás, ami által eldöntöm hogy mi a jó és mi a rossz. Ha azt érzékelem hogy valami ebbe számomra rossznak, ellenszenvesnek tűnő módon bele akar szólni akkor ellenállok még akkor is, ha isteni tekintéllyel szólnak.

Mindenesetre nem tudom honnan vetted hogy én baált vagy bármilyen más istent tisztelek, holott nem tisztelek egyetlen ist3nt sem.

Egyébként a biblia nem tanítja hogy a pogány istenek nem léteznek, sőt Pál azt mondja hogy van sok isten és sok úr.

Az isten pedig nem akad fenn a káromláson, tudja hogy miért kapja. Nincs szükség az ő respektjének a védelmére.

2019. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Tamás321 ***** válasza:
Ja, akkor téged semmilyen Isten nem érdekel. Így más, de attól függetlenül büntetlenül senki sem szidhatja, mert ő létezik és mindenkinek megfizet. De ha úgy érzed, hogy jogod van hozzá, hogy szidalmazd, mert úgyse létezik, akkor viseld a bűnöd terhét. Azt csinálsz, amit akarsz. Te sem létezel az ő számára.
2019. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!