Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetség kegyesebb volt,...

Az Ószövetség kegyesebb volt, mint az Újszövetség? Ott csak földi átkokkal és megsemmisülést jelentő halállal fenyegetett Isten, nem örökkön örökké tartó égéssel, gyötrelemmel.

Figyelt kérdés

Az Ószövetségben szó sem volt tüzes pokolról, és örök szenvedésről. Csak a halálról. Nem nagyon lehet felhozni Ószövetségi igét a pokollal kapcsolatban.


Isten mindig kiirtással, átokkal fenyegette a bűnösöket, sokszor vérengzést is rendezett. Mindig törvényszerűen kapták a bűnösök a büntetést.


Az Újszövetségben Jézus (és a Jelenések könyve) elkezdett tanítani az örök pokolról, illetve a tűznek taváról, ahol az elkárhozottak örökkön örökké tudatuknál vannak, és földi körülmények között felfoghatatlan mértékben szenvednek.


Nem gondoljátok hogy ez az alábbi szempontok miatt igazságtalan:


1. A Krisztus előtti emberiség majdnem teljessége a pokolba került, mert a nem zsidókhoz nem jutott el sem a pokol híre, sem a törvény, a zsidókhoz legalább eljutott a törvény, hogy hogyan kellene írni (elvileg csak Jézus tudta tökéletesen megtartani, de voltak még emberek, akik igaznak találtattak az Ószövetségben is)

De még a zsidó sem tudta, mi a tétje ennek, hogy esetleg örökké szenvednének, de a mennyország tanítása sem tűnik ki egyértelműen, bár ez utóbbira vannak már utalások, mégis úgy tűnik nekem, hogy a zsidók előtt elsősorban a földi áldások voltak a "mézesmadzag", hogy a törvényt megtartsák. Ha esetleg nem tartották meg, akkor a földi átok és a halál volt a büntetés.


2. Az ószövetségben Isten jelt adott, átok formájában, ha bűnbe esett Izrael.

Ha valóban az örök pokol-örök menny a tét, akkor nagyobb kegyetlenség nem jelt adni egy kis földi szenvedéssel, mint nem jelt adni, nem nevelni, emiatt pokolba küldeni egy csomó embert. (pl. a gyerekemet szeretem, ezért rácsapok a kezére, nehogy áramba nyúljon, vagy megbüntetem, ha nem tanul, hogy többre vigye az életbe)


3. Elvileg kegyelem van, ezért vár még Isten, hogy minél több ember megtérhessen.

Ma 7 milliárd ember van a Földön az évszázad végére több, mint 10 milliárdot jósolnak. Az Újszövetség megírásának korában sokkal kevesebb ember élt. A fentiekből következően minél többet vár az Úr annál több elkárhozó lesz, hiszen arányaiban mindig sokkal kevesebben vannak, akik “megtalálják az életre vezető keskeny utat” – Jézus állítása alapján. Úgyhogy a késlekedés csak arányaiban egyre több és több elkárhozót eredményez, így aztán az az érv a késlekedés mellett, hogy az kegyelemből és az emberekért van, enyhén szólva aggályos.


2019. jún. 13. 22:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

"a keresztények, akikre örök üdvösség vár,"

Kik a keresztények?

Nem Ők:

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézusra hiába hivatkoznak azok, akik nem azt teszik, és nem úgy élnek, ahogy kérte az Atya, illetve nem az Atya akaratával van összhangban.

Az egyházakról, vallásokról, akik a világban hatalmon vannak:

(Jelenések 18:22, 23) 22 És soha többé nem hallatszik benned hárfás énekesek hangja, zenészeké, fuvolásoké és trombitásoké, soha többé nem találják meg benned semmilyen mesterség kézművesét sem, malomkő hangja sem hallatszik benned soha többé, 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé; . . .


(Jelenések 18:11–13) 11 A föld utazó kereskedői is sírnak és keseregnek miatta, mert senki sincs már, aki megvegye teljes árukészletüket, 12 az arany, az ezüst, a drágakő, a gyöngyök, a finom lenvászon, a bíbor, a selyem és a skarlát teljes árukészletét, és mindent, ami illatos fából való, és mindenféle elefántcsont tárgyat, és mindenféle igen értékes fából, rézből, vasból és márványból készült tárgyat, 13 továbbá fahéjat, indiai fűszert, füstölőszert, illatos olajat, tömjént, bort, olívaolajat, finomlisztet, búzát, marhákat, juhokat, lovakat, kocsikat, rabszolgákat és emberi lelkeket.


Vajon melyik vallásokra utal?

2019. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#30

Ennél nagyobb ökörséget még nem olvastam a Jelenések könyvével kapcsolatban.

"János a jelenések megírását az Úr napjára datálja. Vagy is akkor teljesedik, amikor Jézus visszatér, megszemlélni a Földet, és elindulnak az utolsó napok."

Tehát abból, hogy János apostol vasárnap esett elragadtatásba, te megállapítod, hogy mikor fognak megtörténni a leírt dolgok. Gratulálok Living.


Egyébként Pál apostol szerint az utolsó napok Krisztus megtestesülésével megkezdődtek, szóval ez ügyben vele vitatkozz.


Másrészt János apostol azzal indítja a Jelenések könyvét, hogy ezeknek "csakhamar" meg kell történnie.


Na ennyit az őrtoronyszervet hamis prófétálásáról.


"Vajon melyik vallásokra utal?"

Nem tudom, esetleg az őrtorony szervezetre és más hamis próféták által alapított vallásokra?


Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy ti a világvégéhez és az utolsó napok eseményeihez nagyon értetek, legalább 3-4 világvége időpontot már megjósoltatok, de még mindig itt vagyunk.

2019. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!