Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes a szentekhez imádkozni?

Helyes a szentekhez imádkozni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 18:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
48%

A halottakhoz való beszélgetés vagy ima egy római katolikus tévtanítás, babonaság. A Biblia határozottan tiltja a halottakkal való kapcsolatfelvételt, ez utálatos bűn Isten előtt. Imádkozz Jézushoz, aki a Biblia szerint egyedüli kozbenjáró az Isten és az emberek között.


1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

2019. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
44%

Egy másik fordításban:


1Tim 2:5 Mivel egyetlen Isten van, közvetítő is egyetlen egy van Isten és emberek között: egy ember, a Messiás/Krisztus Jézus,

2019. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
78%
Én úgy tudom hogy katolikusoknál igen, protestánsoknál nem. Az ilyen kis biszem-b*szom irányzatoknál pedig attól függ.
2019. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
23%
Isten csak egy van, nincs minden felekezetnek vagy gyülekezetnek külön Istene, akármilyen nagy, vagy kicsi, régi vagy új egy közösség. Lehet hamis isteneket tisztelni és imádni, de igaz Isten, Teremtő csak egy van! És nem úgy van, hogy a legrégebbi, legnagyobb létszámú közösség automatikusan mindent jól csinál!
2019. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
39%

Vajon Jézus mit tanított?

Mert Isten szava alapján, Istenhez intézzük az imánkat, Jézus közbenjárásával.

Isten az ima meghallgatója, Jézushoz sem, mert Ő a közvetítő Jehova és az emberek között.

Egyébként mit gondolsz, Jézus kihez imádkozott?

Mert nem saját magához az tény.

2019. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

Attól függ kire gondoltál a "szentek" alatt.

EGY SZENTEN keresztül grantáltan érdemes!

„Senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam” JÁNOS 14:6.

2019. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Istent úgy képzeld el, hogy mindenhol Jelen Van és és Ő az egyetlen, aki megteremtette a világot, Rajta kívül nincs semmi. Ha így nézed, akkor értelmetlenség olyasmit imádni, ami nem Ő. Meg amúgy is, tudsz Istenhez imádkozni közvetlen, így nincs szükség semmi szentre, tehét még ha csak a gyanúja is felmerül annak, hogy helytelen, akkor már nem éri meg kipróbálni. Meg ha a Bibliát nézzük, akkor is helytelen Jelenések 22:8-9; Apostolok cselekedetei 10:26 + a Mózesi törvényekben is benne van, hogy ne idézz halottat.
2019. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
47%
Én sosem abból indultam ki keresztényként sem,hogy helyes vagy nem helyes. Viszont akkor is nevetségesnek tartottam,meg most is. Ugyanis mi a kereszténység egy fontos mondanivalója? Hogy Jézus egyrészt azért IS jött a Földre,hogy az emberi mivoltján keresztül az ember könnyebben megközelíthesse Istent,így nincs olyan hatalmas szakadék a mindenható Isten,meg az ember között. Röviden ugye közbenjáró,aki imádkozik az emberekért. Namost a szentekhez való imádkozásból 2 dolog következik: 1. vagy más közbenjárót választanak,aki könyörög értük, 2. még Jézushoz is közbenjáró kell,hogy aztán ő is közbenjárhasson. Ez számomra egyrészt felesleges,másrészt,ahogy fentebb említettem,nevetséges.
2019. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Olyan formában nem, ahogy Istenhez. Az imának 4 formája van: dicsőítő, kérő, engesztelő és hálaadó. Hiba lenne ezeket ugyanolyan formában teremtmények felé is mondani. De szerintem ilyen néhány kirívó esettől senkinek eszébe sem jut. Szóval vihar a biliben...

A szentek közbenjárnak értünk, erre van példa a Bibliában, már aki olvassa... De a halottidézést úgy látom, könnyebb megtalálni, aminek ráadásul semmi köze a kérdéshez.

2019. júl. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
7%
Hamis isten kreálása az súlyos bűn, nem csak vihar a biliben.
2019. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!