Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes a szentekhez imádkozni?

Helyes a szentekhez imádkozni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 18:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
36%

Nem lehet, hogy te kevered az imádság és imádás fogalmát? Mert a kettő alapvetően különbözik. Senki sem imádja a szenteket, te még is azzal rágalmazol másokat.

Egyébként ha elolvastad a linken a hozzátartozó szöveget is, nem csak az idézeteket, akkor szerintem teljesen világos az egész. Úgy sejtem, hogy azokat már nem olvastad el.

2019. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
7%
Az a katolikus oldal, amit idéztél, nagyon gyenge, hamis érvelés. Vegigolvastam az egészet, ezt az érvelést csak olyan elfogult katolikus veszi be, mint te. A lényeg, hogy Isten egyetlen közbenjárót adott a mennyben az Isten és az emberek között, a Krisztus Jézust. Sem angyalok, sem elköltözött szentek ezt a pozíciót nem foglalhatják el, és nem szabad őket sem imádni, sem hozzájuk imádkozni, mert ez átkot hoz. Úgy jár sok ilyen ember, aki Isten rendelések ellenére ezt megteszi, mint az a nyomorult sorsú katolikus nő, aki a rossz házassága miatt imádkozott "Kis Terézhez", és a buzgó imádságai közepette a férje elhagyta őt, és depressziós lett. Ezt nem kívánom senkinek! Isten azért helyezett átkot az idegen isten imadasra, kisterézezésre, hogy például legyenek az emberek között, hogy ilyet nem szabad csinálni. Ez rossz dolog!
2019. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

#32

Te dolgod, mi másként hisszük, te is másként hiszed. Ezek szerint a Biblia sok különböző módon értelmezhető, de ennek az értelmezésnek is van bibliai alapja. Ha csak egyféle módon lehetne értelmezni a Bibliát, akkor nem lenne sok ezer különböző felekezet.

Te biztos vagy benne, hogy saját felekezeted értelmezése az egyedül igaz, én biztos vagyok benne, hogy a katolikus értelmezés az igaz.


Ami pedig a közbejárókat illeti, a Biblia számos helyen nevez más embereket is közbenjárónak, sőt angyalokat is. Jób könyvében a Szentírás egy angyalt nevez közbenjárónak, Mózes magát nevezi közbenjárónak, de prófétákra is használja ezt a szót. Majd ha arra jársz, akkor ezeket a részeket írd át a Szentírásban, mert bizonyára tévesek.

2019. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 tgt ***** válasza:
Én sosem értettem, hogy emberek miért imádkoznak szentekhez, amikor közvetlenül Istenhez is imádkozzanak. Na mindegy, én nem vagyok katolikus.
2019. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
90%
Lehet, de csak a kõzbenjárásukért imádkozunk, ezt inkább egyfajta kérésnek tekinteném; természetesen imádni csak Istent lehet.
2019. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint Isten és ember között egy közbenjáró van, az ember Krisztus Jézus. Ha majd átírtátok ezt a részt a Bibliában, akkor szóljatok, addig én az Istentől rendelt közbenjárót használom, nem a kis terikét, meg a többieket.
2019. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!