Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 310-ben egyesek megkezdik a...

310-ben egyesek megkezdik a keresztjelölèst (keresztvetèst). Jèzus vagy az apostolok gyakorolták?

Figyelt kérdés

Ha a Hèber ès a Görög iratokban nem jelenik meg,akkor mègis honnan ered?

Ha megjelenik kerek igeheljet.



#Keresztjelölès
2019. júl. 21. 05:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

19.Benne van az Ószövetségben és az Újszövetség ezt irod.

Nekem megvan a Héber és a Görög iratok ami az eredeti biblia, sem a Görög iratok sem a biblia forditásokban nincs keresztvetés.

Ha nem akarsz felelni nem kényszerít senki.

Még arra sem, hogy félrevezes másokat.

2019. júl. 21. 20:01
 22/76 anonim ***** válasza:
A héber és görög nyelvűt nézed? Mert abban benne van, a fordításban nem tudom hogy jelenik meg. Keresd csak, ott lesz.
2019. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

20."nemtudom,hogy miért érdekel a keresztvetés"?

Én meg azt ne tudom,miért érdekel tégedet az, hogy éngémet mi érdekel?


Mit szégyelsz abban amit gyakorolsz?

Nyilatkozz bátran, és ha keresztény vagy hirdessd a hitedet, és ha a hited téves és szégyenled, legalább légy olyan őszinte, hogy ne irogass.

2019. júl. 21. 20:34
 24/76 A kérdező kommentje:

22.Akkor miért nem idézed?

Mégis nincsamit?

2019. júl. 21. 20:37
 25/76 anonim ***** válasza:
83%
Elég szomorú, hogy nem ismered se az Ószövetséget, se az Újszövetséget, se Jézus szavát. De amint másik kérdésnél ugyan ezekből megválaszoltad, hogy hol tiltják a halottakért való imát, egyből idézem én is itt a kért részeket.
2019. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

25.Aki ismeri a bibliát az tudja is idézni belőle a keresztvetés.

De ártatlan vagy, mert nem is írja, de nem is ismered a bibliát, Még kevésbé a Héber és a Görög iratokat.

Te csak vitatkozni szeretsz, pshiatriai eset vagy.

2019. júl. 21. 21:24
 27/76 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a 310-et melyik őrtoronyban olvastad?
2019. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
85%
Jézus nem gyakorolhatta a keresztvetést, mivel még élt itt a Földön. A keresztvetés (lat. signatio con cruce, signum crucis): kézzel vagy ujjal keresztjel írása valamire megszentelés, megáldás, Istennek ajánlás céljából. A megváltásra emlékeztet, és kifejezi, hogy részesei akarunk lenni a megváltás gyümölcseinek. - Már az apostolok idejében szerepelt a lit-ban és a magánéletben mint a Jézussal való közösség és kereszthordozás jele (vö. Mt 16,24; Mk 8,34; Lk 5,27; 9,59; 18,22; Jn 21,19.20).
2019. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

Az Ujszövetsègben Jèzus halála után,az apostolok nem imádkoztak keresztvetèssel,de semmi gyakorlatban nem használták a keresztvetèst.

Egèszen a cselekedetektől a jelenèsek vègèig.

Így az utóbbi időben utánanèztem ès sem a világtörtènelem sem a biblia nem igazolja a keresztvetèst.

Inkább a szakadás után jelent meg Krisztus után 250-300 èvvel.


Jèzust ha a kereszten kivègeztèk,ès ha valaki szerette/szereti,mègis helyes lenne a gyilkos eszközt a nyakába,kezèn,fülèn,házban használja?


Neked egy szeretet hozzátartozódat,egy pisztolyal meglőnèk azt a pisztolyt használnád az èleted rèszekènt,pld.a nyakadon hordoznád?


Ezt csak úgy kèrdezem,külőmben a te dolgod.

De mèg ha nem is kereszt volt a kivègző eszköz akkor mèg nagyobb tèvedèsnek látom.

2019. aug. 13. 16:24
 30/76 anonim ***** válasza:

"mi azonban a keresztrefeszített Krisztust hirdetjük, ami ugyan a zsidóknak botrány, a pogányoknak pedig oktalanság"


Neked botrány vagy oktalanság inkább a kereszt?

2019. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!