Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 310-ben egyesek megkezdik a...

310-ben egyesek megkezdik a keresztjelölèst (keresztvetèst). Jèzus vagy az apostolok gyakorolták?

Figyelt kérdés

Ha a Hèber ès a Görög iratokban nem jelenik meg,akkor mègis honnan ered?

Ha megjelenik kerek igeheljet.



#Keresztjelölès
2019. júl. 21. 05:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 A kérdező kommentje:

30.Van aki az evangèliumot hirdeti.

Az örömhirt,amit Jèzus a cselekedetèvel bemutatott.

Amire azt mondta "ezt tegyètek"


[link]

2019. aug. 13. 17:50
 32/76 anonim ***** válasza:
100%
Mi az őrtorony kft helyett engedelmeddel inkább Pál apostol szavaira figyelünk és a szerint járunk. Még ha neked botrány, vagy oktalanság is, ahogy az apostol előre megmondta.
2019. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

[link]


A tellóm nem akarja,hogy megismerd a valóságot.

2019. aug. 13. 17:58
 34/76 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, engem nem érdekelnek se az őrtornyos, se a youtube-os linkjeid, ha akarsz linkelni, legfeljebb a Bibliát linkeld, mert én abból idézek. Nem az őrtoronyból, nem a youtube-ról, hanem a Bibliából. Szomorú, hogy számodra a Biblia semmit se jelent, azt nem nagyon szereted idézni.
2019. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:

Nem szívesen de muszáj reagáljak.

Ami a kereszt cím alatt van a linken rengeteg biblia vers van,amiből tanulhat mindenki,az állitások alávannak támasztva az írókkal,törtènèszekkel,tudósokkal,bibliával

Ellentètbe veled aki sehonnan semmit nem idèz,csak önmagad a cinikus,hamis állitásaiddal.

"Neked ne küldjek ilyen linkeket"hat nem is neked küldtem hanem az oldalnak.

Az ilyeneket te nem èrted,ès nincs is ilyen szinvonalas tanulmányod.

Három századdal le vagy maradva a biblia èrtelmezèsben ès tanulmányozásban.

Nem tudom tudod e,hogy a lovaknál mi az ellenző.Ha nem tudod nèzz utánna,mert te tudtod nèlkül hordozod.

Örülök,hogy sikerült,hogy attól a primitív vallásbol sikerült kijelenkezzek ès igyekszem Tanú lenni.

Kijelenkezèskor a papban olyan felebaráti szeretet volt,hogy szitkozódott,mindha függenèk tőle.


Ha mègis veled leveleznèk privátban leveleznèk,amire nincs esèly,úgyhogy az oldalal levelezek,akkor is ha rád reagálok.

2019. aug. 13. 21:12
 36/76 anonim ***** válasza:

Veled ellentétben én idézek a Bibliából, mint tettem korábbi hozzászólásomban is:


"mi azonban a keresztrefeszített Krisztust hirdetjük, ami ugyan a zsidóknak botrány, a pogányoknak pedig oktalanság"


Te eddig legfeljebb az őrtornyot linkelgetted.


"Örülök,hogy sikerült,hogy attól a primitív vallásbol sikerült kijelenkezzek ès igyekszem Tanú lenni."

Nem tudom melyik vallásra gondolsz, mert korábban unitárius voltál, mint régi hozzászólásaidból egyértelműen látható (például a több éves Szentháromságot firtató kérdéseid). Most jehovás akarsz lenni. Egyik szektából mész a másikba, nagyon nem hat meg. Az ilyen csapongó embernek nincs igazi szilárd hite, csak hol ide, hol oda verődik, mint egy csahos kóborkutya.

2019. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%

"Az Ujszövetsègben Jèzus halála után,az apostolok nem imádkoztak keresztvetèssel,de semmi gyakorlatban nem használták a keresztvetèst."


Örülök, hogy ezt te írtad le, hisz akkor én is nyugodtan tudom folytatni, hogy nem csak a keresztvetést nem végezték, de a házról házra járkálást sem és az őrtorony újság állvány mögött sem álltak. Úgyhogy köszi, akkor ezt a fonalat tovább is viszem.

2019. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

Be töltöm az ohajodat,ezèrt nem a jw.org vagy youtu.be-rol idèzek a barátságunk kedvèèrt,hanem a következőről a"transindex.ro. A román felebarátaidtol,mivel kedveled őket.Meg is èrdemlik mert a hitük kifogástalan.


[link]

2019. aug. 13. 21:50
 39/76 anonim ***** válasza:

Nekem nem nyílik meg a linkelt oldalad, felhasználónevet és jelszót kér nálam.


De szerintem nem értetted meg amit írtam, én azt várnám, hogy a Bibliából idézz. De te erre valamiért nem vagy hajlandó. Most is valami román oldallal jössz, ami be se jön nálam, de hidd el, ez sem érdekel. Ha nem a Bibliát idézed, akkor felesleges minden linked.

2019. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

37.Fiókot cserèltèl,vagy embert.

Nem tèvedsz mert a GYIK szerint szabad.


A hirdetèssel kapcsolatosan:

Csel.1:8."De erőt kaptok majd,amikor a szent szellem eljön rátok,ès tanuim lesztek Jeruzsálemben,egèsz Judeában ès Szamáriában ès a föld legtávolabbi rèszèig"

Jel.14:6."Ès láttam egy másik angyalt az èg közepèn repülni,ès örökkèvaló jó hír volt nála,hogy hirdesse azt azoknak,akik a földön laknak,minden nemzetnek,törzsnek,nyelvnek ès nèpnek"


Csel.5:

27."Elhozták hat,ès odaállitották őket ,a,szánhedrin elè.A főpap pedig kikèrdezte őket28"ès ezt mondta:határozottan megparancsoltuk nektek,hogy netanitsatok annak az embernek nevèben,ti mègis betöltöttètek Jeruzsálemet a tanitásotokkal,ès elhatároztátok,hogy minket tesztek felelősè a haláláèrt"


Te mègis a Szánhedrin helyèbe kèpzeled magad,hogy a tanúk nehirdessenek.

Te mièrt nem hirdetsz?

Azèrt mert nemköveted Jèzust.

Ez a te dolgod ,úgyis csak rosszat tennèl.

A Tanúk 141országban ès helyisègben hirdetnek.Ti pedig foltokban vagytok a földön, de ott sem hirdettek.

2019. aug. 13. 22:43
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!