Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki itt hatalmas hívő válaszol...

Aki itt hatalmas hívő válaszolna néhány kérdésre? Soha nem értettem tényleg kiváncsi vagyok a válaszra?

Figyelt kérdés

Ha létezik isten, hogyan lehetséges az, hogy az élet ott tesz keresztbe nekem/sok más ember társamnak ahol tud?

Hogy lehetséges az, hogy több millió ember éhezik? Szomjazik?

Hogyan hagyja azt, hogy halomra gyilkolják egymást az emberek vallási érdekekre, politikára hivatkozva?

Hogylehet az, hogy a bűnös emberek, esetleg az alvilági formák, mindig megússzák a jó isten haragját protekcióik által?

Miért hagyja Isten, hogy egy vezető zsarnokká váljon, diktatúrában kínozzon emberek millióit?

Miért kell a legtöbbször a legrosszabb forgatókönyvet az életedben "A" tervnek venni?


2019. júl. 22. 21:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

"és ha hiszel Istenben akkor jó dolgok történnek majd veled dióhéjban"

Ilyet biztos nem hirdet, te valami mást olvashattál.

2019. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

#7

A kérdések még adottak, ettől függetlenül.

2019. júl. 22. 21:35
 13/40 anonim ***** válasza:
33%

"Hogyan hagyja azt, hogy halomra gyilkolják egymást az emberek vallási érdekekre, politikára hivatkozva?"


Sátán vádjaira ad választ ezzel.

1, Állítása szerint Isten hazudik, gonosz, rossz uralkodó, és megfosztja az emberi teremtményeit minden jótól.

(1Mózes 3:1) . . .„Valóban azt mondta Isten, hogy nem ehettek a kert minden fájáról?”

(1Mózes 3:4) . . .„Bizony nem haltok meg.

Illetve állítja, hogy minden embert el tud fordítani Istentől.

2, Az ember önző érdekekből szereti az Istenét, életadóját, és nem szeretetből önként. S ha valami baj éri, akkor az ember megtagadja az Istenét.

(Jób 1:1) . . .Élt. . .Jób nevű ember. Ez az ember feddhetetlen és egyenes volt. Félte az Istent, és kerülte a rosszat.

(Jób 1:7) . . .Sátán így válaszolt . . .

(Jób 1:9–11) . . .Talán a semmiért féli Jób az Istent? 10 Nem te emeltél-e sövényt köréje, a háza köré, és mindene köré, amije csak van mindenfelé? Keze munkáját megáldottad, jószága pedig megszaporodott széles e földön. 11 De nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá mindenhez, ami az övé. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?”

(Jób 2:4, 5) . . .„Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért. 5 Nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá még csontjához és húsához is. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?”

2019. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
44%

"Hogylehet az, hogy a bűnös emberek, esetleg az alvilági formák, mindig megússzák a jó isten haragját protekcióik által?"


Ezt még csak most látod így. Azonban ez egy tévedés. Isten haragja, és büntetése azon a napon mindenkit elér, és nincs az a protekció, ami ettől megvédené:

(1Timóteusz 5:24) 24 Némely ember bűnei mindenki előtt nyilvánvalók, és közvetlenül ítélethez vezetnek, ami pedig másokat illet, az ő bűneik is nyilvánvalóvá lesznek később.

(Róma 14:11, 12) . . .” 12 Így hát mindegyikünk önmagáról fog számot adni az Istennek.

Asáf Zsoltára kijózanító:

(Zsoltárok 73:3–9)  3 Bizony irigykedni kezdtem a dicsekvőkre, Látva a gonoszok békéjét.  4 Mert nincsenek halálos kínjaik, És hasuk is kövér.  5 Nincs részük a halandók bajában, Nem éri őket csapás, mint más embereket.  6 Ezért nyakláncként viselik a gőgöt, Erőszak borítja őket ruha gyanánt.  7 Szemük kidülled a kövérségtől, Messzebbre jutnak szívük elképzeléseinél.  8 Csúfolkodnak és rosszat beszélnek, Csalásról szólnak fennhéjázva.  9 Az egekre tátják szájukat, És nyelvük bejárja a földet.

(Zsoltárok 73:12) 12 Íme, ezek a gonoszok, akik időtlen időkig gondtalanok; Gyarapítják vagyonukat.

(Zsoltárok 73:16–19) 16 Eltűnődtem, hogy megértsem ezt; Gyötrődés volt ez szemeimben, 17 Mígnem bementem Isten dicső szentélyébe. Tisztán akartam látni jövőjüket. 18 Bizony síkos talajra állítod őket, Romlást hozol rájuk, elbuknak. 19 Ó, mint lettek döbbenetté egy pillanat alatt! Elérte őket a vég, végük lett a hirtelen rémülettől!

2019. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia azt hirdeti, hogy Isten győzedelmeskedik a gonosz felett, és ha hiszel Istenben akkor jó dolgok történnek majd veled dióhéjban."


Nem, ilyet nem hirdet. Nem tudom honnan szedted ezeket.

2019. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
26%

"Miért hagyja Isten, hogy egy vezető zsarnokká váljon, diktatúrában kínozzon emberek millióit?"


Erre fentebb válaszoltam. E világ istene engedélyt kapott az uralkodásra, ami már csak a Földre van korlátozva. az Ő politikája, az "oszd meg és uralkodj".

(2Korintusz 4:4) 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, . . .


Jézusnak is felajánlotta, hogy neki adja ezt az uralmat, azonban Jézus elutasította.

(Máté 4:8–10) . . .az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok dicsőségét, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


He nem kapott volna engedélyt Sátán a világ feletti hatalomra, akkor Jézus azt mondta volna, hogy ezt nem ajánlhatja fel neki. De az uralma hamarosan véget ér, hiszen Jézus mint messiási király, Isten akaratát a Földre is megvalósítja:

(Máté 6:10) 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

2019. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
33%

"Miért kell a legtöbbször a legrosszabb forgatókönyvet az életedben "A" tervnek venni?"


Terv? Az ember élete nincs tervben előre meghatározva. Vagy is téves az a tanítás, hogy Isten ezt akarta, ez a sorsod. Ez ellenkezne azzal a lehetőséggel, amit Isten adott az embernek, vagy is szabadon dönthet az élete felől.

Az első válaszomban leírtam, miért következnek, vagy lesznek rossz dolgok még most.

2019. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

"Sátán vádjaira ad választ ezzel.


1, Állítása szerint Isten hazudik, gonosz, rossz uralkodó, és megfosztja az emberi teremtményeit minden jótól"


Bocsi, de ezt az ökörséget mégis ki találta ki? Elég gáz lenne az állítólagos szeretet és megbocsátás istenétől, ha azzal akarná bizonygatni hogy ő milyen jó uralkodó, hogy rájukszabadít egy szadista angyalt meg minden kínt és szenvedést...

Hogy hiheted hogy Isten ilyen ostoba lenne és ilyen aberrált dolgot művelne?

2019. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Nincs elfogadható magyarázat a gonosz létezésére.
2019. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
44%

"Elég gáz lenne az állítólagos szeretet és megbocsátás istenétől, ha azzal akarná bizonygatni hogy ő milyen jó uralkodó, hogy rájukszabadít egy szadista angyalt meg minden kínt és szenvedést.."

Gáz? Hát Én nem tudom, hogy olvastad-e a szavait?

A Teljes írás Istentől ihletett. Ezek az Ő szavai, tettei. Vagy is nem Én képzelem, hanem maga Isten íratta le, mit miért tett, vagy tesz.

Nem rájuk szabadította, hanem megengedte az uralmát, amit azért sokban korlátoz, amint hogy ezekből a szavaiból is jól látható:

(Jób 1:12) . . .Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Íme, mindene a kezedben van. Csak őrá magára ne nyújtsd ki a kezed!”. . .

(Jób 2:6) . . .így szólt Sátánhoz: „Íme, a kezedben van. Csakhogy a lelkére vigyázz!. . .

Azt pedig, hogy Isten szerető és megbocsátó, nem jelenti azt, hogy erre apellálva, vissza lehet élni. Ő így látta jónak, és ez nem gáz.

2019. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!