Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki itt hatalmas hívő válaszol...

Aki itt hatalmas hívő válaszolna néhány kérdésre? Soha nem értettem tényleg kiváncsi vagyok a válaszra?

Figyelt kérdés

Ha létezik isten, hogyan lehetséges az, hogy az élet ott tesz keresztbe nekem/sok más ember társamnak ahol tud?

Hogy lehetséges az, hogy több millió ember éhezik? Szomjazik?

Hogyan hagyja azt, hogy halomra gyilkolják egymást az emberek vallási érdekekre, politikára hivatkozva?

Hogylehet az, hogy a bűnös emberek, esetleg az alvilági formák, mindig megússzák a jó isten haragját protekcióik által?

Miért hagyja Isten, hogy egy vezető zsarnokká váljon, diktatúrában kínozzon emberek millióit?

Miért kell a legtöbbször a legrosszabb forgatókönyvet az életedben "A" tervnek venni?


2019. júl. 22. 21:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
4%

"Nincs elfogadható magyarázat a gonosz létezésére."


Ha nem lenne, akkor Isten szava sem létezne. Már pedig Isten tájékoztatja az embereket a történtekről, hogy ne maradjanak tudatlanságban, és helyesen tudjanak dönteni.

az már más dolog, hogy ezt némelyek nem fogadják el, vagy kimagyarázzák.

2019. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
De, gáz.
2019. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Isten szava nem magyarázza elfogadhatóan a gonosz létezését.
2019. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
De, ha isten hozta létre a Földet, és az életet megteremtette, akkor a gonoszt miért nem ő hozta? Ki más hozta volna?
2019. júl. 22. 22:46
 25/40 anonim ***** válasza:
38%

"Gáz?"

Eléggé.

Neked van gyereked? Ha valaki megrontaná, majd kijelentené hogy a kicsid bizony élvezte, szerinted épeszű cselekedet lenne azt mondani hogy akkor nesze, erőszakolgasd majd évekig, mert te ezzel akarod bebizonyítani a gyerekednek hogy igazából mennyire szereted?

Melyik agyhalott szekta magyaráz ilyesmit Isten szájába, és tartja ezt elfogadhatónak?

2019. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
64%

"magyaráz ilyesmit Isten szájába,"

(1János 5:19) . . .az egész világ a gonosz hatalmában van. . .

(Lukács 4:5, 6) . . .; 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom.


Én magyarázom bele? Isten kijelentése. Már pedig ha Isten nem engedné meg, akkor hogyan lehet a hatalmában?


A probléma az értelmezéseddel van. Nem fogadod el, hogy ilyet megenged. Ez pedig nem azt jelenti, hogy ránk uszította. Hadd kérdezzem meg, hogy TE mit értesz a fent idézett versek alatt? Ha nem Isten engedélye által, akkor milyen jognál fogva?

2019. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
43%

"Én magyarázom bele?"

Nem, nyilván a szektád, te csak engedelmes papagájként ismételgeted.

A fent említett igék egyikéből sem derül ki semmi olyasmi, amit ti Istenre akartok erőltetni, nevezetesen hogy Isten valami nevetséges es szadista pereskedés áldozataiként tekintene ránk, és hogy bárkinek is bizonygatni akar ezzel bármit.

2019. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
35%

"Ha létezik isten, hogyan lehetséges az, hogy az élet ott tesz keresztbe nekem/sok más ember társamnak ahol tud?"


Tévedsz, nem avatkozik be, csupán megteremtette a lehetőségét mindennek, te meg ezt választottad.


"Hogy lehetséges az, hogy több millió ember éhezik? Szomjazik?"


A leszületésük előtt még tudták milyen megtapasztalásra vállalkoznak, fölösleges ezért Istent okolni.


"Hogyan hagyja azt, hogy halomra gyilkolják egymást az emberek vallási érdekekre, politikára hivatkozva?"


Mert az, hogy hány életet ontanak ki különféle hazugságokra alapozva, csak a földi életben olyan nagy tragédia. Ha meghalsz, a rendszer ép marad, az anyagok újrarendeződnek. Mivel minden a rendszer része, a szabályai szerint működik, tehát szokás mondani: "ami Las Vegasban történik, az ott is marad". Hogy mit csinálunk a homokózóban, veszettül nem zavarja, hiszen csak a teremtett lehetőségeket használod ki.


"Hogylehet az, hogy a bűnös emberek, esetleg az alvilági formák, mindig megússzák a jó isten haragját protekcióik által?"


Mert Isten nem avatkozik be. A teremtett lehetőségeivel élsz, nem ítél meg, nincs rossz döntés, nem tudsz egy mindenható akarata ellen tenni, mert képtelenség.


"Miért hagyja Isten, hogy egy vezető zsarnokká váljon, diktatúrában kínozzon emberek millióit?"


Mert ez is a lehetőségek része. A kín, a szenvedés, ahogy az öröm és a boldogság is csak ebben a teremtett világban vált ki megtapasztalás értéket. A megtapasztalás pedig odaát nem jó és nem rossz, mindenféle megtapasztalás egyfomán hasznos.


"Miért kell a legtöbbször a legrosszabb forgatókönyvet az életedben "A" tervnek venni?"


Mert teljes tudatlanságban élünk, ami a szabad megtapasztalás előfeltétele. Ilyenformán fogalmad sincs, hogy mi a legrosszabb. Amiről azt hiszed, hogy a legrosszabb, lehetséges, hogy valójában a legjobb volt...

2019. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy egy ilyen kérdésnél a jehovista trollok, ahogy most is láthatjuk, beindulnak és mint amikor a záróizom elengedi a hasmenés végtermékét, úgy jön belőlük is az ördögtorony propaganda. Minek válaszolni, úgyis elveszik a töméntelen jehovista baromság között.
2019. júl. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Én hívő sem vagyok,de akárhonnan nézem,néhány pont a kérdésed alatt olyan,amin az ember is lazán segíthetne,ha nem várná tátott szájjal,hogy egy természetfeletti lény mindent megoldjon helyette. Ott volt a szavazás,mikor lehetősége lett volna az embernek a betegek körülményeit jobbá tenni. Felújították volna a Pető Intézetet. Erre megszavazták,hogy inkább stadion legyen. Aztán meg jövünk itt istennel,meg angyalkákkal,meg démonkákkal,hogy jajj,miért nem tesz valaki valamit. Az ember meg b*szik bele mindenbe. Nem azt mondom,hogy innentől aztán az amúgy is nehezebb helyzetben lévők mégjobban húzzák össze a derékszíjat,de a fentebbi példám pont olyan,amit kivitelezhetett volna a többség különösebb erőfeszítés nélkül. Már ha persze az újabb stadiont leszavazni nem erőfeszítés.
2019. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!