Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az h. az Egyház...

Miért van az h. az Egyház több embert ölt meg, mint Hitler mégis, ilyen sokan tagjai? Miért kell cölibátus?

Figyelt kérdés

Nagy szeretem a történelmet és a vallásokról is szinte mindent elolvasok. Pár hónapja a kereszténységre vagyok ráálva, méghozzá a római katalikus egyházra. Vannak szép és megbecsülendő értékeik, azonban rengeteg fenntartásom van vele kapcsolatban. Lehet,egyszerűnek fogok tűnni, de miért van az, hogy Hitlert huh de nagy ördögnek titulálják(ami persze igaz is - van alapja). Azonban ezelőtt az Egyház pl. bizonyítottan több embert égetett meg hamis vádakkal, mint ahágy embert Hitler bizonyítottan gázkamrába küldött. ERőszakosan terjesztette a vallást mindenhova( az újvilágba pl.)-->egyszóval hasonlóan működtek, mint Hitler... Tudom h. más korban történt a kettő(mondjuk a 19. sz.ban is égettek meg embereket), de ott vannak pl a szovjet Gulagok, amikről hallgatnak, viszont Hitler lagerei minden nap folynak a tv-ből.


Az 2. dolog: a cölibátus. Betegesnek tartom, hogy egy férfi egész életében ne legyen nővel, mivel egy férfinak a génjeibe van kódolva a szaporodás és szerintem ezt nem teszi, akk beleőröl/betegszik: például ilyenek a pedofil papok.


A 3. kérdés, ami érdekel, hogy az Egyházban elvakultan hívőket nem gondolkoztatja el a tudomány bizonyított tényei? Ennyire vakon élnek a világban?


Érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatban.


Mielőtt beszóltnátok nekem: Nem vagyok sem náci, sem ateista - csak éppen érdekelnek ezek a kérdések. Az egyházféle szervezetekbe/ szektákban nem hiszek, viszont egy felsőbb hatalomban - nevezzük Istennek - hiszek.


2010. júl. 12. 01:17
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

17:52: Van erre egy szép bibliaidézet:


"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. (Mt,.7 22;23)"

2010. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!