Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért KELL tisztelni a vallást?

Miért KELL tisztelni a vallást?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 13:16
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Tisztelni az értéket szokás. Ne tiszteld, ha egyikbe sem találsz semmi értéket. Mondjuk én is csak nagyon nehezen tudlak tisztelni, mert amit itt írogatsz az elég nagy korlátoltságra vall."


>Vallások alatt elsődlegesen a 21. századi vallásokat értettem, amelyben 99% rossz van, és 1% jó. Ezért ezt NEM is vagyok hajlandó tisztelni. Az ókeresztény irodalomban/korszakban azért találtam olyan dolgot, ami tisztelni való, de ettől függetlenül a kereszténységet nem tartom tiszteletre méltó vallásnak, ahogyan az iszlámot, és semmilyen vallást sem, maximum annyi a különbség, hogy egyikük kevésbé káros, mint a másik. Az összes vallás káros.


"Én sem tisztelem különösebben azt, ami számomra hülyeségnek tűnik, de próbálom tisztelni azt az embert, aki úgymond hülyeséget hisz."


>A nagyon vallásos emberekkel az a baj, hogy egyfolytában térítenek, tehát ők maguk sem vívnak ki tiszteletet. Nekem ne dobálgassanak be a postaládámba vallásos szórólapokat.


"Nyilván a vallásos nem gondolja kitaláltnak, hanem hisz valakinek, aki úgymond kinyilatkoztatásban részesült."


>Amennyire észrevettem, a vallásosok sem hisznek igazán abban, amiről állítják, hogy igaz. Képtelenek bizonyítani az állításaikat. Leszámítva persze a nagyon vallásosokat, akik már a társadalomra is veszélyesek.


"Vagyis az emberek döntő többségét. Te igazából egy ember ellenes vagy."


>Nem vagyok emberellenes, vallásellenes vagyok, függetlenül attól, hogy mennyien hisznek benne. Ha sok ember hisz benne, akkor sok buta ember van. De ez nyílt titok, hiszen ha ez nem így lenne, a média is csődbe menne.


"Szerintem egy kicsit ostoba vagy és főleg rosszindulatú."


Egy kis olvasnivaló, kifejezetten neked:


"...Aki embertársát ostobának nevezi, állítsák a nagytanács elé. Aki azt mondja neki, hogy te bolond, méltó a pokol tüzére" (Mt 5,22/b)


"A vallások próbáltak magyarázatot adni az élet értelmére, az más kérdés, hogy mennyire sikeresen."


>Talán az emberiség hajnalán még tényleg így volt, viszont a hellenizmus időszakában, főleg atlépve a római korba ez már aligha lehetett igaz. Az emberiség akkori tudása már bőven elég volt ahhoz, hogy felvessék a lehetőséget, hogy senki sem teremtette a világot, vagy ha igen, akkor az nem lehet azonos a mi elképzeléseinkkel. Tehát én úgy vélem, hogy az ókorban a vallás már szándékos manipuláció volt, amivel a naiv, nyomorult, hiszékeny tömeget irányították.


"Ha létezik vallás és létezik evolúció, akkor a vallást, a vallásos igényt az evolúció hozta létre."


>Egy bizonyos értelemben ez igaz. A vallás valószínűleg a csoportok kialakulásában játszhatott szerepet. De a szerepe itt ki is fulladt, és ahogyan az evolúció számos szervet elcsökevényesített, úgy a vallást is. Az ókorban már nem volt szükség rá, (lásd az előbbi kommentet), a középkorban sem, és ma sincs. Ma a vallás lényege a gyenge emberek lelki támogatása, a tömeg megvezetés. Az istenhit csak egy díszlet.


"De ugye vannak mutánsok, akikbe kevesebb empátia szorult. Az ilyeneket kiszelektálja az evolúció, nehogy köztük légy."


>Nos, majd meglátjuk, hogy mi lesz a pszichopaták sorsa, hogy mennyire szelektálódnak ki. Egy részük egyébként a vallásokban tevékenykedik, az is biztos.


"Lehetséges, de azért az ateisták is jócskán kitettek magukért."


>A modern ateizmus egy ellenreakció volt, a vallások aljasságaira. Nem azért őrjöngtek Párizs utcáin az ateisták a 18. században, mert ez az ateista életérzés szükséges hozzá. Hanem azért, mert évszázadokon keresztül ISTEN NEVÉBEN nyomorúságot zúdítottak az emberekre a vallások. Ez kicsiben újra és újra ismétlődik. A vallás egyébként azzal az igénnyel lép fel, hogy ő Istentől van. Tehát nekik eleve magasabb erkölcsi szinten kellene lenniük, több bölcsességgel megáldva, mint az átlag ateista. Ez azonban nincs így. Megszámlálhatatlanul sok haszontalan embert adott a vallás a világnak, és ad ma is.


"Ja, pontosan, mint a kommunizmus csak az Isten helyett egy másik eszmére hivatkoztak. Vagy a fasiszták, akik meg az evolúcióra hivatkoztak."


>Ez akár igaz is lehet, de a lényegen nem változtat. A vallás - most gondolok itt a kereszténységre - Jézus Krisztus nevében hozott nyomorúságot az emberekre. Szerinted melyik a borzalmasabb? Az evolúció nevében követni el aljasságokat, vagy Isten fiának a nevében? Persze tudom, hogy szerinted egy szint a kettő, de szerintem korántsem így van. "Továbbá: „Aki az Úr nevét hívja segítségül, szakítson a bűnös élettel.”" (2Tim 2,19/b)


"Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy a technológiai fejlődés erkölcsi fejlődés nélkül annyira jó lenne. És arról se, hogy a jelenlegi fene nagy liberális erkölcs és tudomány jó irányba viszi az emberiséget."


>Ettől függetlenül mégsem állsz be az amisok közé, hanem használod a tudomány nyújtotta kényelmes eszközöket te is, én is.


"Lehet, akkor mára már meg is szűnt volna az emberiség. Én legalábbis nem adok 800 évet az emberiségnek, ha dolgok így mennek tovább."


>Majd 7-800 éve múlva kiderül, hogy mi ezzel kapcsolatban az igazság.



@ "A vallásokra ma pedig semmi szükség nincs. Tudatlan, buta, illetve hiszékeny emberek olcsó játéka."


>Marx is ember volt, tévedett. Az a kijelentése viszont, hogy a vallás a nép ópiuma, SZÓ SZERINT beteljesedett korunkban. Ha elmész egy pünkösdi-karizmatikus szeánszra, magad is láthatod, hogy úgy viselkednek, mint a drogosok, teljesen eszükön kívül vannak, és istenkáromló módon a hitvány állapotukat még isteni jelnek hiszik.


"Most már mindent értek. Egy ostoba hiszékeny családba születtél. Nagy az evolúciós hátrányod, de ne add fel, talán elkerül a természetes szelekció."


>Szintén idekívánkozik a fenti mátéi idézet.

2019. aug. 2. 11:07
 22/33 szp72 ***** válasza:
88%

"Aki embertársát ostobának (raka) nevezi, állítsák a nagytanács elé. Aki azt mondja neki, hogy te bolond (móros), méltó a pokol tüzére" (Mt 5,22)


Mondjuk egy picit tágabb Biblia ismeret és egy kicsit hozzáértőbb értelmezési készség nem ártana, főleg ha érvként hivatkozol rá. Ugye például ezek a mondatok is a Bibliában vannak:


"Mindaz pedig, aki hallgatja e szavaimat, de nem váltja tettekre azokat, hasonlít a balga (móros) emberhez, aki a házát homokra építette." (Mt 7,26)


"Ti ostobák (móros) és vakok! Mi a nagyobb, az arany, vagy a templom, amely megszenteli az aranyat?" (Mt 23,17)


"Az ostobák (móros) ugyanis, amikor fölvették lámpásaikat, nem vettek magukhoz olajat." (Mt 25,3)


"Isten oktalansága (móros) ugyanis bölcsebb az embereknél," (1Kor 1,25)


"Az oktalan (móros) és zabolátlan vitákat kerüld, tudva, hogy viszályokat szülnek."(2Tim 2,23)


A Biblia, a bibliai személyek, sőt maga Jézus számos helyen használ olyan szavakat, amit ostoba, bolond vagy ezek szinonimájaként lehet fordítani. Az általad idézet szöveget Jézus maga sem tartotta be szó szerint, mert eleve nem is szó szerint betartani való parancsnak szánta, ahogy a hegyi beszéd sok más parancsát se. Például:


"Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson. Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön." (Mt 5,29-30)


Tényleg csak a bolondok hiszik, hogy Jézus ezt is szó szerint gondolta. Jézus szeretett sarkosan, a túlzás költői eszközét is igénybe véve fogalmazni, aminek egyáltalán nem a szó szerinti betartása, hanem a mögöttes szellemi mondanivalója a fontos.


Senkit soha nem állítottak törvényszék elé, mert valaki valakit leostobázott. Jézus nyilvánvalóan arról beszél, hogy ne sértegessük a másikat. De Jézus maga is simán leostobázott embereket, ha azok rászolgáltak. Nem megbántásból, hanem hogy erőteljesen jelezze gondolkodásuk és magatartásuk súlyosan káros voltát.

2019. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 szp72 ***** válasza:
27%

@ "A nagyon vallásos emberekkel az a baj, hogy egyfolytában térítenek, tehát ők maguk sem vívnak ki tiszteletet. Nekem ne dobálgassanak be a postaládámba vallásos szórólapokat."


Csak sajnálni tudlak. Én kiló számra dobálom a reklámot a szelektívbe, s egy kicsit se bosszant, hogy vallásos anyag is van közte.


@ "A modern ateizmus egy ellenreakció volt, a vallások aljasságaira. Nem azért őrjöngtek Párizs utcáin az ateisták a 18. században, mert ez az ateista életérzés szükséges hozzá. Hanem azért, mert évszázadokon keresztül ISTEN NEVÉBEN nyomorúságot zúdítottak az emberekre a vallások."


Nem vagy normális kérdező. Súlyosan hülye vagy. Ilyen alapon akkor a mostani ateistákat is öldökölni lehetne a kommunisták gaztettei miatt.

2019. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

A Biblia szerint te nem nevezhetsz ostobának engem, hanem éppenséggel szeretettel kell viszonyulnod mindenkihez, és nem használhatsz szitokszavakat sem (Lk 6,27; Ef 4,29; Dn 2,24). Amikor Jézus például az Mt. 23. fejezetében mégis azokat a szavakat használja, amiket saját maga is elítélt, akkor saját magának mondott ellent. Más megoldás szerint mivel - a keresztény hit szerint(!) - Isten volt, ezért ő megengedhette magának azt, hogy erősebb szót használjon, de ez a követőinek nem volt megengedve. Isten megtehet ugyanis olyat, amit az ember nem. Ez igaz mondjuk az általa kiválasztott emberekre is. Szent Pál is megfedhette a galatabelieket durvábban (Gal 3,1-3) de a galatabeliek őt nem fedhették meg, mert nem voltak egy súlycsoportban. Az apostolok felsőbbrendűsége abban is megmutatkozott, hogy a döntésüket mindenkinek el kellett fogadnia, ráadásul ha akarták, igényt tarthattak volna ellátásra is. (Ap.Csel 15,29-30; Gal 1,8; 2Thess 3,8-9)


Arról viszont nincs egyetlen tanítás sem, hogy az átlag kereszténynek, mint amilyen te vagy szabad szitkozódni. Neked éppenséggel az azok felé is szeretettel kellene viszonyulnod, akik nem bírnak téged. Azoknak sem kellene visszavágnod, akik durvák veled:


"ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére. Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg." (Rm 12,20-21)


"Mikor pedig ő ezeket mondja vala, egy a poroszlók közül, a ki ott áll vala, arczul üté Jézust, mondván: így felelsz-é a főpapnak? Felele néki Jézus: Ha gonoszul szóltam, tégy bizonyságot a gonoszságról; ha pedig jól, miért versz engem." (Jn 18,22-23)


Ennek ellenére, te egy teológiai csavart alkalmazva arra akarod felhasználni a Bibliát, hogy igazold a szitkozódást. Nevetséges, amit művelsz. Eredeti katolikus vagy, le sem lehetne tagadni. A depositum hozza le, hogy annak idején az Egyház azért használt erőszakot a másként gondolkodókkal szemben, mert A Bibliát úgy értelmezték, hogy az ellenséget ki kell írtani, tehát szentírási alapra hivatkozva mészároltak le másokat. Lám, te is ugyanezt teszed, csak most arra keresel igéket, hogy szitkozódj.


Igaz, amit Szent Péter annak idején kimondott az olyan alakokra nézve, amilyen te vagy:


"Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére." (2Pt 3,16)


Aljas, képmutató keresztény vagy.

2019. aug. 2. 16:39
 25/33 A kérdező kommentje:

"Ilyen alapon akkor a mostani ateistákat is öldökölni lehetne a kommunisták gaztettei miatt."


Szerintem öldökölnék is, csak az Egyháznak már nincs olyan befolyása, mint régen.


Egy olyan intézménytől, amelyik Jézus Krisztus nevében gyilkolt meg brutálisan embereket, egyáltalán nem áll távol az ilyen lelkület.

2019. aug. 2. 16:46
 26/33 szp72 ***** válasza:
67%

@ "A Biblia szerint te nem nevezhetsz ostobának engem,"


Én ezt nem így látom.


@ "Amikor Jézus például az Mt. 23. fejezetében mégis azokat a szavakat használja, amiket saját maga is elítélt, akkor saját magának mondott ellent."


Lehetséges értelmezés. De én ezt nem így látom.


@ "Más megoldás szerint mivel - a keresztény hit szerint(!) - Isten volt, ezért ő megengedhette magának azt, hogy erősebb szót használjon, de ez a követőinek nem volt megengedve."


Használják a követői is.


@ "Ez igaz mondjuk az általa kiválasztott emberekre is. Szent Pál is megfedhette a galatabelieket durvábban (Gal 3,1-3) de a galatabeliek őt nem fedhették meg, mert nem voltak egy súlycsoportban."


Én nem ezt az értelmezési utat járom, mert szerintem ez hülyeség, méghozzá elég nagy. Persze te értelmezheted így, de akkor ez téged így kötelez. Ha pedig eleve nem hiszel a Bibliának, akkor milyen alapon magyarázod nekem, hogy miként kell érteni?


@ "Arról viszont nincs egyetlen tanítás sem, hogy az átlag kereszténynek, mint amilyen te vagy szabad szitkozódni."


Én egyáltalán nem akartam szitkozódni, csak figyelmeztetni a káros gondolkodásodra, tehet lelkiismeretem szerint pont úgy jártam el, mint Jézus a farizeusokkal, vagy Pál a galatákkal szemben. Hogy ez tényleg mennyire felel meg az igazságnak, ezt majd Isten megítéli, de nem te. Téged azt hiszem senki nem kért fel bírónak.


@ "Aljas, képmutató keresztény vagy."


Mindenesetre ha te nevezhetsz engem aljasnak, akkor nincs jogalapod számon kérni, hogy miért nevezlek ostobának. Tehát a te erkölcsi felfogásod felől nézve én semmi különöset nem tettem. Hogy pedig én miként számolok el a saját lelkiismeretemmel, ez hagy legyen az én dolgom, neked ehhez semmi közöd.


@ "Szerintem öldökölnék is, csak az Egyháznak már nincs olyan befolyása, mint régen."


Lehetséges, de szerintem inkább te fajtád van közelebb ehhez a lelkülethez. Mindenesetre a régiek bűnét az ártatlanokon leverni nem helyes, akár vallásos, akár ateista emberekről van szó. Aki mégis ilyet állít az súlyosan hülye, s vállalom a felelősséget ezen szavaimért Isten előtt.

2019. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez éppen olyan kérdés mint ha ide írnád, hogy miért KELL tisztelni az LMBTQ embereket, vagy hogy miért KELL tisztelni a nőket.
2019. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"Én ezt nem így látom."


Nyilván mindenki másképp látja, ezért van ennyi felekezet.


"pedig eleve nem hiszel a Bibliának, akkor milyen alapon magyarázod nekem, hogy miként kell érteni?"


Európai ember lévén ismernem kell a Szentírást, főleg azért, mert a keresztények vitában sokszor hivatkoznak rá. Egyesek azt gondolják, hogy megtehetnek bármit a Biblia alapján. Itt sokszor rá lehet mutatni, hogy téves, vagy legalábbis kétséges az értelmezése.



"Én egyáltalán nem akartam szitkozódni, csak figyelmeztetni a káros gondolkodásodra, tehet lelkiismeretem szerint pont úgy jártam el, mint Jézus a farizeusokkal, vagy Pál a galatákkal szemben."


Nos, Jézus minden bizonnyal azért zúdított olyan szavakat a farizeusokra, mert már menthetetlenek voltak. Valahogy úgy, hogy ahogyan Dániel 5. alapján Baltazár is az volt. Pál apostol viszont ha feddést alkalmazott, azt szeretetből tette, amint a koritnusiakhoz írt második levélből is látszik:


"Ha levelemmel szomorúságot okoztam is nektek, nem sajnálom. Sajnálkoztam ugyan, amikor láttam, hogy az a levél, ha csak rövid időre is, szomorúvá tett titeket, most mégis örülök. Nem annak, hogy szomorúak lettetek, hanem, hogy a szomorúság megtérésetekre vezetett. Istennek tetsző módon voltatok szomorúak, így miattunk semmiben sem szenvedtetek kárt." (2Kor 7,8-9)


Amennyire azonban észreveszem, a 21. századi kereszténység nem Pál lelkületével fedd (vagy éppen szitkozódik), hanem indulatból.


"Mindenesetre ha te nevezhetsz engem aljasnak, akkor nincs jogalapod számon kérni, hogy miért nevezlek ostobának."


Így van. De ezt azután írtam, miután te ostobának neveztél. Ettől függetlenül nevezhetsz, aminek csak akarsz.


"Lehetséges, de szerintem inkább te fajtád van közelebb ehhez a lelkülethez."


Az én "fajtám", ha már ilyen szépen kifejezted magad... lelkületét lehet elemezgetni. De mi van veletek? Ti azt állítjátok, hogy Jézus követői vagytok, és az Istennel vagytok kapcsolatban. A kereszténység mégis harmatgyenge.


"Mindenesetre a régiek bűnét az ártatlanokon leverni nem helyes, akár vallásos, akár ateista emberekről van szó. Aki mégis ilyet állít az súlyosan hülye, s vállalom a felelősséget ezen szavaimért Isten előtt."


Vállalni a szavunkat Isten előtt, egy bátor kijelentés. Bizonyára sokan vagyunk, akik ezt mernénk mondani, de ha esetleg mégis elé kerülünk, akkor majd kiderül, valóban ilyen könnyen vesszük-e.

2019. aug. 3. 13:30
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ez éppen olyan kérdés mint ha ide írnád, hogy miért KELL tisztelni az LMBTQ embereket, vagy hogy miért KELL tisztelni a nőket."

Azért én a vallást nem venném ezekkel egy kalap alá. A vallás választás kérdése. A szexuális orientáció és a nemi identitás, valamint a nem pedig nem azok. Mielőtt nekiállna valaki vernyákolni, hogy de, mert lehet önmegtartóztatni meg vannak csodás keresztény emberekkel segítőkész átnevelőtávorok, azoknak elmondanám, hogy ezek olyan mély és brutális elfojtásokat okoznak, hogy gyakorlatilag borítékolható 10 éven belül komolyabb mentális betegség, de akár fizikai is.

Arról, hogy valaki férfinak vagy nőnek születik, dettó nem tehet senki.


Illetve kevered a szezont a fazonnal. Senki nem kért tiszteletet, egyszerűen arról van szó, hogy a gyűlölködést mindenki tartsa meg a kis buksijában és mivel az LMBTQ-tagok és a nők is emberek, nekik is joguk van az emberi méltósághoz, amitől senki emberfiának nincs joga őket megfosztani.

2019. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 szp72 ***** válasza:
30%

@ "Nyilván mindenki másképp látja, ezért van ennyi felekezet."


Nyilván. Nyilván nem lehet akkor mindegyik igaz, s valamelyik biztosan téves, de lelkiismeretileg csak az kötelez, amit én magam igaznak gondolok, még ha esetleg tévesen is teszem.


@ "Itt sokszor rá lehet mutatni, hogy téves, vagy legalábbis kétséges az értelmezése."


Ahhoz jogod van, hogy elmond a te értelmezésedet, de nincs jogod elő írni, hogy én melyik értelmezést vagyok köteles elfogadni. Valakin erkölcsileg számon kérni a saját értelmezésedet, már megbocsáss, de ez szörnyű nagy butaságra vall. Ki kért fel arra, hogy a Biblia helyes értelmét eldöntsd, amikor nem is hiszel benne?


@ "Amennyire azonban észreveszem, a 21. századi kereszténység nem Pál lelkületével fedd (vagy éppen szitkozódik), hanem indulatból."


Könnyen lehet, hogy sokszor valóban így van. Mi keresztények bűnös emberek vagyunk, sokszor teszünk olyat, amiről egyébként magunk is tudjuk, hogy nem volt helyes.


@ "Így van. De ezt azután írtam, miután te ostobának neveztél. Ettől függetlenül nevezhetsz, aminek csak akarsz."


Magad is látod, hogy a te értékrendedben én nem csináltam semmi rosszat. Nyilván nem tartod magadat aljasnak, azért mert engem aljasnak neveztél, hanem ez az őszinte véleményed. Logikusan akkor az sem lehet számodra bűn, ha valakit ostobának neveznek, ha tényleg ez az őszinte véleménye, s nem pusztán indokolatlan sértegetés.


Viszont te azért neveztél aljasnak és képmutatónak, mert ugyan a te értékrended szerint semmi rosszat nem tettem, de keresztény létemre semmibe vettem olyan keresztény tanokat, amit egyébként te írtál elő a számomra. Erre mégis mit lehet mondani? Szerintem az ostobaság megfelelő szó erre.


@ "Az én "fajtám", ha már ilyen szépen kifejezted magad... lelkületét lehet elemezgetni."


Mégis milyen lelkületet takarhat? Sértő? Talán egy picit. A magam "fajta" emberek ezt nem találják különösebben sértőnek, az én "fajtám" nem ilyen típus.


@ "De mi van veletek? Ti azt állítjátok, hogy Jézus követői vagytok, és az Istennel vagytok kapcsolatban. A kereszténység mégis harmatgyenge."


Lehetséges. Ez legyen a kereszténység és a keresztények baja. Ha megszűnik megszűnik, mit törődöl vele? Természetes szelekció. De ha téged veszünk mércének, legalábbis szerintem akkor nincs különösebb okunk a szégyenkezésre.


@ "Vállalni a szavunkat Isten előtt, egy bátor kijelentés. Bizonyára sokan vagyunk, akik ezt mernénk mondani, de ha esetleg mégis elé kerülünk, akkor majd kiderül, valóban ilyen könnyen vesszük-e."


Ez mindenesetre egy helyes megállapítás, ami főleg egy ateistától nem is olyan kis dolog. Az igazságos és irgalmas Bíró remélem összességében kedvezően fog rólam ítélni, amit egyébként neked is kívánok.

2019. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!