Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok, miért...

Hívők, mit gondoltok, miért terjedt el veletek kapcsolatban az, hogy nem gondolkodtok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy amikor ez a téma előjön, hogy akkor felhagytok a kereszténykedéssel, és keményen visszavágtok, de ennek ellenére, mégis veletek kapcsolatban terjed el a legjobban ez a nézet.


Szerintetek van valóságalapja?


2019. aug. 4. 15:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezen még nem gondolkodtam.
2019. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

Ezt kikérem a volt tanáraim (ref gimi) és a volt gyülekezet (egyetemi gyüli) nevében.

Köztük is van nagyon sok okos, tág látókörű ember. A gyüliben nem egy BME-s mérnökhallgató, ELTE-s infós volt.



Viszont a vallással kapcsolatos dolgokon valóban hajlamosak nem gondolkozni, hanem vakon elfogadják, amit a gyülekezet vagy a Biblia mond. Sokszor érzem vita közben, hogy azért nem értünk egyet vagy beszélünk el egymás mellett, mert nem gondolják végig logikusan az adott dolgot, hanem fújják a gyüli tanítását.



Üdv egy ex-keresztyén

2019. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 KZitus ***** válasza:

Szia

A kommentedet elolvasva jobban megérthető, miért írtad, tetted fel a kérdésedet:"Nos, én azt gondolom, hogy a mélyen hívő keresztények alaővetően nem gondolkodnak." Kösz az őszinte véleményedet.

Én, aki már elég régen mélyen hívő ember vagyok, teljesen másképpen látom a helyzetet. Elmondom miért. Azt gondolom, én "belülről" látom a kérdésre a választ, ameddig te CSAK külső megfigyelőként mondasz véleményt.

Miért, honnan terjedt el az általad is elképzelt nézet? Hát a Bibliában legalább Krisztus idejéig vissza lehet menni az időben, ebben a kérdésben.

Képzeld el a helyzetet!: úgy 30 éves koráig Krisztus egész családja egységesen éltek, és gyakorolták a zsidó vallást, annak minden hagyományával együtt. Aztán Krisztus megkeresztelkedik a Jordánban, és attól kezdve azt hírdeti az embereknek, hogy ezentúl másképpen kell az Istenüket szolgálni, és ezt levezeti nekik az Írásokból. Most már a Messiás tanításai szerint kell élniük, ha "idvezülni" akarnak. Hát Jézusról is azt gondolták sokan abban az időben, hogy "elment az esze", még a rokonai is. De figyeld meg azt a logikus érvelést, amit Krisztus mondott a farizeusoknak is: "De amikor a rokonai ezt meghallották, elmentek, hogy megfogják, mert ezt mondták: „Elment az esze.” Az írástudók is, akik Jeruzsálemből jöttek le, ezt mondták: „Belzebub van vele, és a démonok uralkodójának segítségével űzi ki a démonokat.” Ezért miután odahívta őket magához, szemléltetésekkel élve így szólt hozzájuk: „Hogyan űzheti ki Sátán Sátánt? Hiszen ha egy királyságon belül ellentét támad, az a királyság nem állhat meg; és ha egy családon belül ellentét támad, az a család nem tud fennmaradni. Éppígy, ha Sátán önmaga ellen fordul, és ellentétbe kerül önmagával, nem állhat meg, hanem vége van."

Egy hívő pontos ismeretre, sok sok kutatásra építi fel a hitét, ahogyan arról a János 17:3 is ír

Ha azt érted "fundamentalista" gondolkodás alatt, hogy megtudok valamit Istenről a Bibliában, és ahhoz ragaszkodom mindaddig, ameddig meg nem cáfolják érvekkel és az Írással, akkor vállalom a "jelvényt", de ha emberi filozófiával, vagy elképzeléssel akarnak meggyőzni, akkor azzal nem hagyom magamat félrevezetni!

Figyeld meg csak 1-2 idézettel, mennyire fontosnak tartja Isten a gondolkodást, és mire biztatja az embert:

Példabeszédek 10:14 " A bölcsek kincsként halmozzák fel az ismeretet, a bolondra viszont romlást hoz a szája."

Héberek 11:1 " A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés."

Róma 12:1 " Kérlellek azért titeket, testvérek, Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket+ élő, szent és Isten előtt elfogadható áldozatul. Így a gondolkodóképességeteket használva végeztek szent szolgálatot."


Viszont érdekes az, hogy a hívők többsége a mennybe vágyik, holott fogalma sincsen arról, mit fog ott csinálni, pedig a Biblia sok helyen ír arról, hogy az oda kerülőknek mi lesz a feladatuk! Akkor miért vágynak oda?

Vagy: az emberek többsége fél a pokoltól, pedig nem tudják mi történik ott az emberrel(Krisztus is ott volt 3 napig) mégis retegnek tőle. Pedig a Bibli pontosan leírja, milyen helyzetben vannak az emberek a pokolban! Itt, a gyakorin rengetegen írnak erről a témáról. Ilyenkor felmerülhet az általd kiírt kérdés.

2019. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk úgy, hogy a valláshoz nem kell feltétlen nyitottnak lenni. Ha az isten a válasz, mindegy mi a kérdés.
2019. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
És a micsodájuk is sokkal kisebb!
2019. aug. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem igazad van kérdező, és szerintem ez azért van, azok az emberek akik uralkodni akarnak más emberek fölött, Krisztus tanítást használták fel arra, hogy uralkodhassanak a lelkek fölött. Tehát az "oltár és trón összefogott", hogy uralkodni tudjanak az emberek fölött.


A Tanuknál hasonló a helyzet, sőt rosszabb, ott a legdurvább formáit alkalmazzák napjainkban ezt, ahol a "vének" uralkodnak a "mezei"hívek felett, és még akár a családokat is "szétszedik" ennek érdekében.



"Igaz, hogy Én, Jézus minden egyházban jelen vagyok az Engem képviselőkben, de az is igaz, hogy Egyházam nem azonos az egyháziakkal! Minden speciális hitet hirdető egyházban a kormányrúd a sátán kezében van, mert minden speciális hitet hirdető egyház kizárólag hatalmi struktúrára épül, és csak azokat az igazságokat hirdeti alapigazságként, amelyekkel alá tudja támasztani hatalmi működését. Valójában nincs is olyan egyház, amelyik ne így működne. Így is fogalmazhatnék, hogy minden egyház a megtévesztettek egyháza. Ez alól nem kivétel az általad említett egyház sem!


Minden egyház azt tanítja, hogy a Biblia a forrás, és nem a Szentlélek, ezért egyetlen egyház sem rangsorol a Bibliában. Ennek következtében egyetlen egyház sem tűri meg a józanul gondolkozókat, csak az engedelmeseket. Ez a magatartás teszi őket speciális hitet hirdetőkké.


Nem található a Bibliában olyan gondolat, amelynek az ellenkezőjét szintén a Bibliából ne lehetne kiolvasni. E lehetőség kiválóan alkalmas arra, hogy a különböző gondolkodású emberek különböző hitigazságokat válogassanak ki maguknak azért, hogy ehhez híveket gyűjtsenek. Természetesen olyan hitigazságokat és azok magyarázatát, amelyből számukra egyértelmű, hogy kizárólag ők azok, akik megfogták az Isten lábát, vagyis ők azok, akik kizárólagosan képviselik az egy és igaz Istent. Ez alól egyetlen egyház sem kivétel!


E képviseletet természetesen csak hatalmi struktúrával tudják fenntartani, tehát hitük alapja a büntető és jutalmazó isten. És ha egy hivő közülük a józan eszével és Lelkem vezetésével ráébred arra, hogy az Isten nem kerülhet ellentétbe önmagával, vagyis nem lehet ilyen is, meg olyan is, akkor az a hivő rövid úton megnézheti magát; máglya, meghurcoltatás, kiátkozás, eretnekség bélyegzi meg hátralévő rövid földi életét. Mert a speciális hit így gondolkozik: jobb, ha egy veszik el miattunk, mint hogy mindnyájunknak át kelljen alakítania a gondolkodását: jobb, ha egy vész el miattunk, mint hogy le kelljen mondanunk a főméltósági bársonyszékekről! Ezért aztán minden speciális hitű egyház tűzzel-vassal védi azt, amit igaznak gondol azért, hogy álljon az egyháza, és ha kell, inkább vesszen a gondolkodó ember!


Mai világotokban sincs másként. Egyetlen ökumenét hirdető egyház sincs, aki azért tartana ökumenét, hogy ő alakuljon a másikhoz. Mindegyik azt szeretné, ha a másik alakulna hozzá. Ilyen szétszabdalt egyházi világban, ahol úgy látszik nem mindenki számára nyilvánvaló az, hogy nincs katolikus, református, baptista, jehovista, stb. Mennyország. Csak Szeretet-Mennyországa van, ami Velem azonos, és ez a Szeretet-Mennyország nem az intézményt fogadja be, hanem csak az embert. Azt az embert, aki minden körülmények között képes szeretni! CSAK SZERETNI!


Megáldalak a józan gondolkodás lelkével!"

Jézus; A HANG - könyv 4723

2019. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%
Én már úgy gondolom, hogy Magyarországon már senki nem gondolkodik csak megy a feje után, mert viszi. Mondj egy gondolkodó embert!
2019. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!