Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A fundamentalisták szerint...

A fundamentalisták szerint (pl. tanúk, hitgyüli, adventisták stb) az evolúcióbiológusokat maga a Sátán tévesztette meg?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 01:30
1 2 3 4
 31/31 Pombe ***** válasza:

#29: "Bár mi van, ha a kő is élő, és valamilyen, általunk nem ismert formában gondolkodik is és így hitre is képes?"


Akkor tévedtem, és azt is megtudjuk, hogy az a kő fanatikus, vagy sem... valamint a geológia osztályozásában is így nyithatunk mi elsőként néhány új kategóriát. Remélhetőleg ezeknek nem lesz ajtaja, gumiszoba felirattal...


#29: "Nem tudom, szerintem nem írtam ilyet, ha mégis erre jutottál, akkor biztos nem voltam elég világos valahol"


Hát, ha szerinted vannak hívők és nem hívők... Szerintem meg mindenki hívő, csak másban, másképpen. Általában a hagyományos vallások követőit nevezik hívőknek, így nem igazán volt módomban másra gondolni.


#29: "Azt nem tudom, hogy van-e olyan ember egyáltalán, akiben egyáltalán nem merülnek fel ilyen gondolatok"


Áh! Lehetetlen, hogy ne. Ha valaki ilyennel kábít, akkor az csak udvariasan a tudtodra adja, hogy nem kíván a dologról beszélni. Olyan biztosan lehet, hogy a dolog annyira zavarba ejti, hogy egyszerűen tudomást se vesz róla, de ide el kellett jutnia.


#29: "Az emberiség jelenleg a tinédzserkorát éli, lázadozik, próbál elszakadni a gyerekkor mesevilágától, és önállóan felfedezni a világot...Én pedig személy szerint nem igazán szeretem a tinédzserkort, és vágyom vissza a gyerekkor mesevilágának biztonságába."


:)


Na'on ari'! És egyúttal férfiasan bátor ecsetvonásokkal megfestett önarckép. Itt valóban nincs más dolgom, mint hogy téged idézzelek: "milyen alapon kérdőjelezhetnénk bárkinek az erre vonatkozó meggyőződését."

2020. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!