Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A térítő vallásosok miért nem...

A térítő vallásosok miért nem értik meg, hogy valaki ateistaként is jól érzi magát?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok. Vannak céljaim az életben, van egy rakás dolog, amit szeretek. A válaszaimra a tudományban keresem a választ.


Nem kell vallás, nem tetszik az, hogy hinni kell dolgokba, a sok szabály, bűntudatketkeltés, stb...


Miért olyan elképzelhetetlen, hogy valaki ateistaként is BOLDOG életet él?


2019. aug. 24. 09:00
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

"Annak oka van, hogy a tied inkább le vannak pontozva."

Hogyne!

Egyrészt az igazságot mondom, és ez nagyon sokakat zavar. Hívőket különösen.

Ez abból is látszik, hogy válaszolni azt semmit nem tudnak.


Másrészt nem csomagolom be a mondanivalómat sok-sok dicséretbe és eufemizmusba, mint néhányan.

2019. aug. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

"Egyébként, ha valaki kicsit utánaolvas, a mai napig viták vannak az abortusz jogi és orvosi etikai szempontjairól és nincs köze ennek a vallásossághoz."


A viták többségét mindenesetre a kereszténység kezdeményezi. Én nem is hallottam olyanról, hogy egy orvos ne akarta volna elvégezni az abortuszt egy olyan államban, ahol szabadok az emberek, és nincs megtiltva az abortusz. Persze lehetnek ilyen fura figurák, hiszen az orvosok sem egyformák, de nem tartom kizártnak, hogy a tiltakozást az adott orvos titkolt vallásos hite váltja ki, az esetek tőbbségében.


Nálunk a családban volt terhességmegszakítás pár éve, és ez így van jól. Az illető nemrég szült egyébként azóta, és köszöni megvan a családjával a keresztények bűntudat keltése nélkül is. Még a gondolatot is nevetségesnek tartom, hogy egy vallás, ami lehet totál hazugságokat hirdet, beleszól más emberek életébe. A vallásra nincs bizonyíték, ennél fogva tekintélye sincs. A vallás csak egy eszköz, ami a hatalom kezében jó.


A vallásnak takarodás van az emberek szexuális és családi életéből. Irányítgassa csak a birka hívei életét.

2019. aug. 26. 13:17
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor gyerek voltam, semmit sem tudtam a vallásról meg az ilyen "ista" olyan "ista" irányzatokról, mégis jól éreztem magam. A többi már csak agymosó sületlenség.
2019. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

Isten nélkül csak rövid távon érzed jól magad. Gyerekként sokan boldogok voltunk, aztán mikor jönnek a komoly gondok, nagy csapások, kudarcok, csalódások, betegség, öregség, akkor derül ki mire megy az ember hit nélkül.

A baj egyszer mindenkit utolér. Fel lehet persze venni álarcot, de az csak a látszat.

2019. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

"akkor derül ki mire megy az ember hit nélkül"

Pontosan!

Mindenkinek van hite, csak ez egy ateistánál 𝐬𝐨𝐡𝐚 𝐧𝐞𝐦 istenhit!

Sokszor volt már komoly problémám, de soha még csak eszembe sem jutott, hogy egy képzeletbeli lény segítségében bízzak.

És egy valószínűleg így lesz később is, akármilyen komoly problémám lesz.

2019. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 Anahystor ***** válasza:
100%

"Isten nélkül csak rövid távon érzed jól magad."


Szerinted 50 év rövid táv? Kb . ennyi ideje jutottam arra az álláspontra, hogy a kereszténység istene egy humbug, amivel a népet kábítja a papság, és köszi én nem kérek belőle.


És láss csodát, istentelenül is jól érzem magam!

(Amikor pedig nem -mert ez bizony mindenkivel előfordul- akkor sem szaladok valami fantaszta látnokok által kreált istenképhez vigasztalásért.)

2019. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük egymást, mindenki azt mond magáról, amit akar. Egyébként a boldogságot az ateisták és az hívők általában máshogy értelmezik. Tehát egyik lényeges tényező az őszinteség a világ felé, a másik magunk felé.
2019. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Szerintem a szcientológián kívül nagyon egyik vallás se tagadja,hogy te jól érzed magad úgy,ahogy vagy. Nem is az a céljuk a térítéssel,hogy happy legyél. Mellesleg meg,ha feljebb tekintesz ezen az oldalon,megfigyelheted a térítő ateistát. Aki vagy akik 3 kérdés óta nem bírják elfogadni,hogy valaki hisz és hogy milyen okból,pedig ők is boldogok úgy. Szóval ez egy két oldalú dolog én úgy érzem.
2019. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

" Nem kell vallás, nem tetszik az, hogy hinni kell dolgokba, a sok szabály, bűntudatketkeltés, stb... "


Nekem se. És? Ezért nem vagyok vallásos,ez ennyire egyszerű. Ez egy olyan dolog,amit mindenki maga dönthet csak el,hiába a térítők,hacsak nem kis csecsemőről van szó,vagy egy gyerekről,aki még történetesen nem elég érett,hogy szembeszálljon a szüleivel és nemet mondhasson. Érett felnőtt ember pedig tesz egy kerülőt,mikor téríteni akarják és le van zárva. Szóval ha nem tetszik a hit, a szabályok és a bűntudatkeltés,akkor egész egyszerűen nem leszel hívő,senki nem fog belökdösni a templomba vagy egy gyülekezetbe.

2019. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekként sokan boldogok voltunk, aztán mikor jönnek a komoly gondok, nagy csapások, kudarcok, csalódások, betegség, öregség, akkor derül ki mire megy az ember hit nélkül."


Ez marhaság. Ehhez nem kell hit. Ehhez érzelmi intelligencia kell.

2019. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!