Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A térítő vallásosok miért nem...

A térítő vallásosok miért nem értik meg, hogy valaki ateistaként is jól érzi magát?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok. Vannak céljaim az életben, van egy rakás dolog, amit szeretek. A válaszaimra a tudományban keresem a választ.


Nem kell vallás, nem tetszik az, hogy hinni kell dolgokba, a sok szabály, bűntudatketkeltés, stb...


Miért olyan elképzelhetetlen, hogy valaki ateistaként is BOLDOG életet él?


2019. aug. 24. 09:00
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg a vallás a hatalomról szól. Kellenek a hívek, a közösség, a pénz, minél többen vagyunk, annál nagyobb az erő. Érdemes megfigyelni, hogy hívő többségi társadalmakban a kisebbségi egyházaknak milyen sorsuk van (pl. koptok Egyiptomban, bosnyákok Szerbiában, stb.).
2019. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

# 40

Így van, érzelmi intelligencia szükséges. Úgy gondolom egy bizonyos szinten túl hit nélkül ebben nem lehet tovább fejlődni. Van aki született tehetség, és tanulható is az odafigyelés, értelmezni lehet a másik ember érzelmeit, de a sajátja alól amíg hatása alatt van valaki, nem képes hit nélkül kivonni magát, maximum felvehet egy álarcot.

2019. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
#42, te kevered a nyers érzelmeket az érzelmi intelligenciával.
2019. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

# 43

Nem ártana, ha részletesebben leírnád miért gondolod ezt.

Attól hogy mondjuk képes vagyok megérteni a saját negatív érzelmeim működését, azok okát, hit nélkül legfeljebb a tüneteit tudom kezelni. A gyökérokok kezeléséhez olyan alázat szükséges, ami az érzelmi intelligencia legmagasabb szintje. Ennek elérése Isten nélkül csak elméletben létezik.

2019. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
36%
Na, ez az, ami nem igaz.
2019. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Anahystor ***** válasza:
100%
Értem, szóval például a fájdalom elviseléséhez tüneti kezelésként szedjek fájdalomcsillapítót, de a valódi megoldás, legyek mazoista, mert akkor már élvezem is!!!
2019. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy nem most mondtad, de tévedés, hogy nem volt első ember. Ádám valóban nem létezett, de "Éva" igen. Az egész emberiség visszavezethető egyetlen ősanyára, "mitokondriális Éva"-ra, aki kb. 150.000 éve élt Afrikában, ott, ahol az első intelligens eszközök is megjelentek.
2019. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

"mitokondriális Éva"

Tőle csak a mikondriumokat örököltük.

Minden mást a többi - akkor élt - nőtől örököltünk.

Ma is él egy ilyen "Éva", aki majd a jövő ősasszonya lesz.


Amúgy létezik "Y Ádám" is, de ugyanezek érvényesek rá. Ráadásul volt köztük egy csomó idő és távolság is.

2019. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
0%

# 46

Annak a fájdalomnak biztos van valami oka is. Esetleg valami betegség. Ami lelki értelemben a saját és femenőink által elkövetett bűnök. Orvoshoz kellene vele fordulni, aki lelki értelemben Jézus.

2019. szept. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mindenki, aki nem keresztény, az beteg ember? És Jézushoz hogyan is akarsz fordulni? Talán ha kérdezel tőle valamit, válaszol?
2019. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!