Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg gyermekei...

Hogyan védhetjük meg gyermekeinket a térítő keresztény szektáktól?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 18:08
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
18%
😂
2018. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nagyon rafináltak ezekna szekták. Engem anno úgy próbáltak téríteni - más fiatalokkal együtt - hogy rendeztek egy sporteseményt, és mielőtt elkezdődött volna a foci, az egyik szervező elkezdte mesélni nekünk, hogy ő mennyire félt a pokoltól és a többi... szánalmas volt.
2018. szept. 10. 18:10
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

Normálisan kell nevelni a gyermeket, szerintem kb. ennyi.

Én is voltam angol nyelvű táborban, ahol térítettek, pedig azt mondták, hogy nem fognak... Gyakoroltam a nyelvet s amikor túlzottan felhúztak, leléptem, nyilván a gondolkodásomat, világképemet nem tudták befolyásolni, igaz, nem voltam már pici.

A gyermeket így is, úgy is érni fogja mindenféle dolog, őt kell erőssé s határozottá tenni, hogy ne legyen túlzottan befolyásolható s én örülnék, ha a gyermeken megbeszélné velem a kétségeit, ha mégis támadnak. Aztán majd együttesen elgondolkodunk a dolgokon.

2018. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


De olyan aljas dolog ez a sunyi, alattomos térítés, miért csinálják ezt? 😟


Egyébként igen, normálisan kell nevelni. Egészen biztos, hogy én gyerekeknek való tudományos-ismeretterjesztő újságot, könyvet fogok a kezébe adni, és elbeszélgetek vele a vallásról is.


Fontos, hogy a gyerekek logikus, racionális gondolkodását - ösztönözve benne a kételkedést is - hamar elkezdjük fejleszteni, mielőtt megmérgezné valaki a gondolkodását a vallással.


A keresztényektől való eltiltástól kinek mi a véleménye?

2018. szept. 10. 18:27
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Normálisan, ateista szellemben kell nevelni. Ha meg beakarna lépni egy ilyenbe akkor nézess meg vele egy George Carlin előadást, ami a vallásról szól.
2018. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
24%

"Normálisan, ateista szellemben kell nevelni."


Normálisan, vallásosan kell nevelni. :)

2018. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs vallásosan nevelni. Egyébként még nincs gyerekem, de amikor lesz, biztosan nem nevelem vallásosan majd.


Nem leszünk vallásoa család.

2018. szept. 10. 19:50
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Akkor nehezebb lesz megvédeni a szektáktól...
2018. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Vallástudományi ismereteket természetesen kapni fog. Jobban fogja ismerni a Bibliát, mint a naiv hívek. Én velem is ez van. Meg akarnak téríteni, és mindig kiderül, hogy mélyebb teologiai ismereteim vannak, noha keresztény sem vagyok 🤣
2018. szept. 10. 20:16
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

pl. az ilyen cikkeket elolvastatom a gyermekeimmel, ha már elmúltak 14 évesek:


[link]

2018. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!