Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha ateistaként látnád a...

Ha ateistaként látnád a lebegő Jézust, akkor te megtérnél, vagy inkább bejelentkeznél egy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 11:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha látnék egy lebegő alakot, aki még be is mutatkozik, akkor tuti, hogy orvoshoz mennék. Első körben toxikológiai vizsgálatot kérnék, hátha valaki megmérgezett. Ha az negatív lenne, akkor pszichiáter.
2017. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez megtörténhet? Nem. Meg nem történőre nem reagálhatok, sehogy.
2017. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Aztán honnan tudnám, hogy ő Jézus? :D
2017. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

"Megszülethet Krisztus százszor Betlehemben

Vagy benned,vagy sehol! Élet s halál ebben." (A. Silesius)

2017. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Örülnék, hogy milyen érdekes látomásaim vannak :) Eszembe se jutna pszichiáterhez vagy orvoshoz menni, az agy érdekes dolgokra képes probléma nélkül is. Illetve csuda tudja, mit gondolnék, ha valóban lenne ilyenem.


Miért változtatna ez a világképemen (bár kifejezetten ateistának nem tartom magam)? Miért gondolnám, hogy ő Jézus? A valódi Jézusnak,ha élt, bizonyára nulla köze van az ábrázolásokhoz (amik sokfélék. láttam már feketebőrű Máriát és Jézust is, ennyit az emberi hitelességről).

Amúgysem érdekel Jézus. Ha a történeteiben van valami okosság, azon elgondolkodom, de azt mondhatná akárki, nincs bennem tekintélytisztelet meg ilyenek.


Ha Isten lángbetűkkel írna nekem a magas égen, neki se hinnék csak úgy, miért van akkor saját agyam? :)


Feltűnési viszketegségben szenvedő jézusokkal végképp nem tudom, mit tudnék tenni. Csak mert van egy lebegő alak, az nem jelent semmit. Lehet egyszerű agyi probléma vagy bármi, semmi mély dolgot nem társítanék hozzá.

2017. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, konkrétan mikor?


Ha visszautazhatnék az időben?

Vagy most, csak úgy megjelenne (mint Amerikában a sajtospirítóson, autókereskedés üvegén vagy cheetosként?)


De amúgy a válaszom rövid: Mit bizonyítana egy lebegő Jézus?

2017. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Egyik választható lehetőség sem tetszik, úgyhogy nem érdekelne a dolog.
2017. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ezt sztem csak akkor tudnám megmondani, ha megtörténne velem, mert az egy dolog, hogy most mit mondok, mert simán elképzelhető, hogy abban a pillanatban mást tennék. Most inkább orvoshoz mennék, és megpróbálnám kideríteni, hogy nemcsak hallucináltam-e.


Plusz, tényleg jó kérdés: honnan tudom, Jézus-e az? Nem feltétlenül úgy néz ki, mint ahogy a reneszánsz festményeken vagy a filmeken...

2017. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
4-hez, mert látom nem érthető: bent van, nem kint. A buddhisták már elé régen így beszélnek az Abszolútumról, keményen: ha szembe találkozol "Buddhával"- végezz vele (mert az illúzió). "Isten (országa, királysága) tibennetek van"- mondta Krisztus (Lk 17,21)- nem fog kint lebegni.
2017. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Most már engem is érdekel a kérdés! :D


De mi van akkor ha egy nagy tömeg előtt jelenne meg és nem csak te látnád hanem mindenki más is?

Vagy mi lenne ha oda menne hozzád és megérintene és azt mondaná,hogy "Szia Jézus vagyok most sem hiszel bennem?"

Akkor is orvoshoz szaladnál? :))


Persze tudom sok benne a "MI LENNE HA!!!" de tényleg mi lenne ha ez megtörténne!? :)

2017. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!