Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavar egyes ateistákat,...

Miért zavar egyes ateistákat, hogy nem mindenki szeretni az lenni?

Figyelt kérdés
Vannak azok az ateisták akik köszönik szépen, nem hisznek Istenben és nem foglalkoznak a témával. Az ilyen ateistákkal nincs is semmi gond. Aztán vannak azok az ateisták, akik nem hisznek Istenben, de folyton ezzel a témával foglalkoznak, meg akarnak győzni vallásos embereket, hogy ne legyenek azok. Ez a kérdés az ilyen harcos vulgár materialista ateistákhoz szól inkább, mit foglalkoztok vele, hogy mások miben hisznek? Mi közötök hozzá? Ti komolyan nem veszitek észre, hogy ettől teljesen ugyan olyan vagytok, mint a vallási fundamentalisták akik rá akarják másokra erőltetni a vallást?

2019. aug. 28. 12:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
# 3 Mire alapozod, hogy a hívők többsége elítéli az ateistákat?
2019. aug. 28. 14:47
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan arra, amire te, hogy az ateisták meg akarják téríteni a hívőket.

Olvasom a vallás és a valláskritika részt. Egyszerűen nem fogadják el, ha valaki nem hisz Istenben, vagy megkérdőjelezik a létezését. Én is voltam már szerencsétlen nyomorult sátán csicskája, amiért nem hiszek. Engem alapvetően érdekel maga a tény, hogy miért hisz valaki Istenben, és hogy bizonyos dolgokat hogyan magyaráznak meg vallási szempontból. Az ilyen kérdéseimet igyekszem mindig sértés nélkül feltenni, hiszen nem az én dolgom más hitét bírálni, és nem is akarom. De mégis mindig az a vége, hogy a pokolban fogok megrohadni, mert mondjuk megmerem kérdezni azt, hogy Isten miért nézi ezt és ezt tétlenül. Meg sem próbálják szépen elmagyarázni, hanem egyből jön a szidalmazás és a sértegetés, vagy pedig agresszíven téríteni akarnak.

2019. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Én azt írtam egyes ateisták, sehol nem állítottam, hogy a többségük ilyen.
2019. aug. 28. 15:15
 14/30 anonim ***** válasza:
81%
Nyílván én is általánosságban írtam, és azt is, hogy nyílván nem ismerem az összes keresztényt. De a tapasztalatom az, hogy a többség lenéző és ítélkező.
2019. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Tudják, érzik, h van Isten, de gyűlölik, és sokakat magukkal akarnak rántani" Köszi, feldobtad a napom!


Nem, az ateisták attól ateisták, hogy nem hisznek semmilyen istenben, azt meg pláne nem mondják, hogy tudják, hogy van isten. Nem, nincs. az emberek találták ki az ókorban, különféle népek különféle isteneket. Ennyi.


Egyébként sok számodra ateista ember sokkal keresztényibb életet él, mint sok keresztény, aki annak vallja magát.


Amúgy ez nem attólfügg, hogy valaki ateista vagy sem, hanem, hogy bunkó paraszt-e vagy sem. Amúgy én nem teregetem ki nyilvánosan, hogy miben hiszek vagy épp miben nem, főleg nem ezen az oldalon. A valláskritika menü, meg, ha jól emlékszem pont arra való, hogy kiritálják, nem? Amúgy nem mindenki ateista, akire te azt hiszed, csak nem keresztény. Számokra te egy mesekönyvet valóságnak hiszel, sőt, számukra te azt hiszed, hogy a mesekönyvet egy kitalált lény írta. És nagyon sok elvakult ember van, akik szintén kereszténynek vallják magukat, és embereket zaklatnak, hogy térjenek meg, mert bűnösök, ha horoszkópot vagy regényt olvasnak. Az ember vádekezik a sok inzultáció után, és egy kalap alá vesz mindenkit, akinek hite van. Lehet, hogy baromságnak hangzik minden, amit írtam, és majd jól lepontoztok, hogy bosszút álljatok (hm, milyen keresztényi!), de érdemes elgondolkodni rajta!


ui:

Én nem vagyok ateista

2019. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
# 14 Sajnálom, ha rossz tapasztalataid voltak. A legtöbb hívő akivel én találkoztam nem ilyen.
2019. aug. 28. 15:58
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, kérdező, hogy ma már nem csak első generációs ateisták léteznek.

Felnőtt ugyanis az a nemzedék, ahol már sok olyan család volt, ahol mindkét szülő ateista, nagyszülők meg nem voltak a közelben.

Ezért aztán az ateisták közé bekerült mindenféle ember.


A meggyőződéses ateisták értelmes emberek, és nagy többségük viszonylag művelt a témában (legalább a kereszténység tekintetében), valamint normálisan áll a kérdéshez.


Viszont egy spontán ateista bármilyen lehet.

Pont úgy, ahogy egy átlagos hívő rácsodálkozik a világra: "hogy lehet, hogy nem mindenki az ÉN hitemet vallja?" - na, így egy naiv ateista szerint "hogy lehet, hogy nem mindenki ateista?"

Aztán, ha elég primitív és ösztönlény hozzá, akkor kaphatod azt, amiről írtál.


De azért egyetlen különbség van!

Az ateizmus nem vallás és nem térítő filozófia. Nem támogatja semmivel a térítést.

Míg a keresztény vallás nagyon is támogatja, sőt: elvárja!

Ezért aztán a keresztények ÁTLAGBAN sokkal durvábban viselkednek, mint az ateisták.

Valamint sokkal többen is vannak.

2019. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
# 17 Átlagban durvábbak? Van erről statisztikád, vagy csak megalapozatlan állítás?
2019. aug. 29. 02:11
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ugye jól vagy?

Ne hülyéskedj már...

vagy téged szólított már le ateista térítő az utcán?

Kopogott már be hozzád ateista térítő?

Mondta már neked ateista személyesen azt, hogy a hited miatt egy olyan ember vagy, aki nyomorultul fog élni és halni?

...még sorolhatnám...

2019. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
19.-esnél a pont, erre a kérdező sem tud majd reagálni.
2019. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!