Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavar egyes ateistákat,...

Miért zavar egyes ateistákat, hogy nem mindenki szeretni az lenni?

Figyelt kérdés
Vannak azok az ateisták akik köszönik szépen, nem hisznek Istenben és nem foglalkoznak a témával. Az ilyen ateistákkal nincs is semmi gond. Aztán vannak azok az ateisták, akik nem hisznek Istenben, de folyton ezzel a témával foglalkoznak, meg akarnak győzni vallásos embereket, hogy ne legyenek azok. Ez a kérdés az ilyen harcos vulgár materialista ateistákhoz szól inkább, mit foglalkoztok vele, hogy mások miben hisznek? Mi közötök hozzá? Ti komolyan nem veszitek észre, hogy ettől teljesen ugyan olyan vagytok, mint a vallási fundamentalisták akik rá akarják másokra erőltetni a vallást?

2019. aug. 28. 12:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%

Ez olyan, mint amikor a hajléktalan kér tőlem pénzt és azt mondom neki, te is menj el gürizni, dolgozni mint én és akkor nem kell kérned pénzt. Erre azt mondja legyek én is hajléktalan majd és szegény. Kérdés, hogy a hajléktalan miért akarja, hogy én is hajléktalan legyek? Meg akar téríteni a pénzkoldulásra?

Én meg ugye arra térítem, hogy menjen el céghez rabszolgának, de egyikünk sem boldogul a másikkal.

2019. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem ugyanaz a helyzet.

Ha a hajléktalan elmegy dolgozni, lesz pénze. Annyira sok nem is kell neki.

DE!

Ezt a pénzt könnyebben megkeresheti koldulással. Ezért is van ott.


Viszont ha te is hajléktalan leszel, az miért lenne jó neki? Akkor csak foglalod a helyet előle, ő is kevesebbet tud koldulni.

2019. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

# 19 Nem kopogott be hozzám ateista térítő, de mi a lényeg? Ebből arra következtetsz hogy nincs olyan ateista akit zavar, hogy valaki hívő akar lenni?

Egyébként be sem kell kopognia, ígyis el jut az emberekhez televízión, interneten keresztül Richard Dawnkins és a hozzá hasonló harcos vulgár materialista ateisták szövege. Az szintű mérhetetlen lekezelés ami a szavaiakból árad a hívők és a vallás iránt bőven át jön így is, nem kell hogy be is kopogjon és úgy mondja.

Vagy ha az ateista gúnyolódik a hívőn akik hisz a ,,mesékben" az nem baj, csak a fundamentalista hívő ne gúnyolja ki az ateistákat, ugye?

Egyébként az, hogy egy kalap alá veszel minden hívőt azokkal akik beszólnak és kigúnyolnak ha nem térsz át eleve sértő. Én református vagyok, mégis szólított már le Jehova tanúja az utcán és sértegetni kezett mikor rájött, hogy csak az idejét pazarolta. Pontosan tudom milyenek ezek a vallási fanatikus kreacionisták, éppen ezért még inkább rosszul esik, hogy egyes ateisták nem látnak különbséget az ilyenek és a többi hívő között.

2019. aug. 29. 14:02
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Lehet már Dawnkins barátunk ott áll vigyázban Isten előtt.
2019. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Egyrészt harcos ateistából kevesebb van, mint harcos vallásosból. Az ateisták nagy többsége nagy ívben tesz a vallásra, csak éli az életét. A fundamentalista keresztények meg tömegesen indulnak térítő hadjáratra.


Richard Dawkins soha nem fog bekopogtatni hozzád (sem máshoz), hogy térj ki, ellenben a vallásosok zaklatják az embereket a saját otthonukban, vasárnap délelőtt a maszlagjukkal, hívatlanul. Tehát még a "harcot" is máshogy vívják.


Megjegyzem egyébként, hogy a harcos ateizmusra sosem lett volna szükség, ha a vallás fékezi magát. A vallás visszaél azzal, hogy tisztelik, hogy állami vezetők támogatják, hogy millió embertől húznak le egy rakás pénzt. Hogy az oktatásba is kezd beszivárogni ez a dolog, a tudományt is igyekszik fertőzni.


A magam részéről is felszólalok a vallás ellen, már csak azért is, mert éveket vett el az életemből, és nem sokan tudják, hogy min mentem keresztül részben a vallás miatt.

2019. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is olyan, hogy ateista térítő.
2019. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

25-ös vagyok.


Még annyit, hogy a normálisabb hívők persze más téma, de sajnos nem ők a meghatározóak a vallás kérdésében. A fundamentalisták azok, akik "nagy erővel prédikálják az evangéliumot", és több rosszat tesznek vele, - meg a káros ténykedéseikkel - mint jót (persze a tanításaik teológiai szempontból is sokszor hamisak). Nem is tudom, hogy ha létezik Isten, hogy tűrheti ezt el. Csak ennyi kiegészítést akartam még.

2019. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

'Egyrészt harcos ateistából kevesebb van, mint harcos vallásosból.'


Talán azért, mert kevesebb ateista van, mint vallásos.


'Megjegyzem egyébként, hogy a harcos ateizmusra sosem lett volna szükség, ha a vallás fékezi magát. A vallás visszaél azzal, hogy tisztelik, hogy állami vezetők támogatják, hogy millió embertől húznak le egy rakás pénzt. Hogy az oktatásba is kezd beszivárogni ez a dolog, a tudományt is igyekszik fertőzni.'


Hogyan igyekszik fertőzni a tudományt meséld már el nekem. És hogyan szivárog be az oktatásba? Persze, vannak egyházi iskolák, de állami és a magán iskolákba hogyan szivárog be meséld már el nekem. Sem általánosban, nem közép iskolában, a főiskolán meg főleg nem tapasztaltam semmi ilyesmit.


'A magam részéről is felszólalok a vallás ellen, már csak azért is, mert éveket vett el az életemből, és nem sokan tudják, hogy min mentem keresztül részben a vallás miatt.'


Értem már. Szóval ha NEKED rossz élményeid voltak a vallás miatt, akkor a vallás rossz. Vannak rengeteg akiknek pozitív élményei voltak a vallásnak köszönhetően de NEKED rossz élményeid voltak, tehát a vallás rossz. Őszintén sajnálom ha a vallás miatt rossz dolgok történtek veled amiket nehéz lehetett feldolgozni, de ettől még nem biztos, hogy más is így van ezzel. Ez olyan mintha felszólalnál a hegymászás ellen, csak mert neked baleseted volt, elvégre attól még más talán jobban oda figyel és neki nem lesz.


'Még annyit, hogy a normálisabb hívők persze más téma, de sajnos nem ők a meghatározóak a vallás kérdésében.'


Miért nem? Miért a hívők között is kisebbségben levő fundamentalisták a meghatározóak? Micsoda egyszerű nevetségesen ostoba gondolatmenet. Miért nem az egyházi vezetők, papok, lelkészek véleménye a meghatározó, miért nem azon vallásos emberek véleménye meghatározó akik élik a minden napjaikat és békén hagynak másokat, miért az önjelölt hittérítőké akik bekopogtatnak és leszólítanak az utcán?


'Nem is tudom, hogy ha létezik Isten, hogy tűrheti ezt el.'


Erre egy lelkész vagy egy pap válaszolni tudna, de nem én.

2019. aug. 29. 17:01
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Idáig normálisnak tűntél, aki normális kérdést tett fel és normálisan reagált.

Légy szíves, ne égesd már magad. Az elmúlt 2-3 reakciód alapján te is tagadod a tényeket, és minden eszközzel próbálod kicsavarni azokat.

Ez nem méltó az eddigi szereplésedhez, ÉS a kérdésedhez sem!

2019. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, valóban elég furcsákat írtál eddig Nem állítom, hogy szándékosan tennéd, de úgy tűnik, mintha nem lennél őszinte.


Richard Dawkins rengeteg előadását hallgattam meg, egyetlen alkalommal sem hallottam tőle olyat, amiben bárkit is megalázott volna, becsmérelt volna. Sem a vallásossága miatt, sem másért. Rendkívül korrekt volt még akkor is, mikor gúnyolódás célpontjává vált, vagy szándékosan kiforgatták a szavait. Az ismertebb ateista előadók mind hangsúlyozzák, hogy a vallásos embereket egy hajszállal sem tekintik butábbnak maguknál. Matt Dillahunty ehhez még hozzáteszi, hogy ő maga is papnak készült annak idején a Westboro Baptist Church-nél, csak minél többet olvasta a Bibliát, annál inkább felismerte, hogy minden szempontból vállalhatatlan amit olvas, viszont egy centivel sem lett okosabb mióta ateista.


Mivel az ateizmus nem vallás (per definició), ezért nincsnek papjai, főpapjai. Az ateizmus a vallásosság hiánya.


Az ateistákat felbosszanthatja amikor egy vallásos ráerőlteti a saját világnézetét. Ettől (jogosan) lehet bosszús, ezt kifejezheti kulturáltan vagy bunkón is. Ez embertől és pillanatnyi helyzettől, hangulattól függ.


De az ateisták nem kopogtatnak az ajtódon "vallásukat" terjesztve. A vallásosok minden alkalmat megragadnak, hogy terjesszék és erőltessék a saját világnézetüket. Akár ajtóról ajtóra járva.


Az Egyesült Államokban folyamatos politikai lobbizást folytatnak, hogy elérjék, hogy az iskolákban tudomány helyett a Bibliát tanítsák. Ez mi? Tagadják az evolúciót, a világ 6 ezer éve keletkezett szerintük, a Föld pedig lapos. Azért mert Magyarországon egyelőre ez még nem mainstream történet, attól ne söpörjük a szőnyeg alá.


Nem csak az iskolába, de a jogalkotásban is folyamatos az erőszakos jogfosztó nyomulás, lásd abortuszkérdés.

2020. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!