Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen gőgös, egoista a...

Miért ilyen gőgös, egoista a kereszténység, és miért prédikál arról, hogy ne legyünk gőgösek?

Figyelt kérdés
A keresztények nagy része imádkozik a más vallásúakért, de mégis, kinek képzelik magukat, hogy imádkozzanak valakiért? Miért hiszik minden ok nélkül azt, hogy jobbak, mint a többi ember? Hogyan lehetnek ennyire lenézőek és képmutatóak, úgy, hogy arról beszélnek, hogy az emberek egyenlőek, és vigyázni kell, hogy ne legyünk arrogánsak? Tényleg nem veszik észre, vagy csak nem akarnak tudomást venni róla, hogy ellentmondanak önmaguknak?

2019. szept. 6. 22:36
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt gondolod gőgös az az ember aki másokért imádkozik? De hát Isten kéri arra a szolgáit, hogy imádkozzanak másokért. Ez is a jóság, az együttérzés és a felebaráti szeretet jele. Ennek semmi köze gőghöz!

Rossz a hangulatod? Nézd csak, Krisztus is mondott imát másokért:

"Őmiattuk kérlek. Nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál, mert ők a tieid. És mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és ők dicsőítettek engem.

És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Amikor velük voltam, vigyáztam rájuk a nevedért, melyet nekem adtál. Megvédtem őket, és egyikük sem veszett el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás. Most azonban hozzád megyek. Ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy ők is ugyanúgy örüljenek, ahogy én. Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak."

Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. Szenteld meg őket az igazság által. te szavad igazság." János 17:9-17

Mennyi mindenre kérte az Atyját a követői miatt!

ez is:

„Nagy ereje van az igaz ember könyörgésének, ha működni kezd. Illés hozzánk hasonló természetű ember volt, és imájában mégis azt kérte, hogy ne legyen eső: nem is esett az eső az országban három esztendeig és hat hónapig. Újra imádkozott, s az ég adott esőt, a föld pedig termő gyümölcsöket.” — Jak 5:16-18,

2019. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Csakhogy Jézus létezésére semmi bizonyíték nincs, a Bibliát meg emberek írták, nem Isten sugallta. És én nem a betegekért való imádkozásról beszéltem, mert azzal semmi baj nincs, de ha valaki azért imádkozik, hogy pl valaki változzon meg szellemileg, lényegében azért imádkozik, hogy haljon meg. Ilyen értelemben egy ember többször is meghal élete folyamán, mert a szelleme megváltozik. Egy teljesen más elme kerül ugyanabba a testbe. És talán a buddhizmus azt állítja, hogy aki nem tér meg, az bűnhődni fog?
2019. szept. 13. 22:19
 13/15 KZitus ***** válasza:

Szia

"Csakhogy Jézus létezésére semmi bizonyíték nincs, a Bibliát meg emberek írták, nem Isten sugallta"

Ha a kérdésednek ez a hátsó alapszíne, akkor a saját kérdésedet nulláztad le.

Ha nincsen Krisztus, akkor Biblia sincsen, ha nincsen(Istentől ihletett) Biblia, honnan veszed azt hogy valaki imádkozik valakiért?

Logikai bukfenc.

2019. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, cumi😁😂😂😂
2019. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akármennyire él egy keresztény ember kegyes életet, ha saját bevallása szerint őt nem fenyegeti a vallásos gőg, akkor már bele is esett annak csapdájába.
2019. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!