Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért használják...

Jehova tanúi miért használják más felekezetek Bibliáját, amikor az övéket senki sem használja?

Figyelt kérdés

Jehova tanúi azt terjesztik, hogy az övéké a legjobb fordítás, de ennek ellenére gyakran idéznek más felekezetek fordításaiból is. Úgy, hogy a "szuper fordításuk" megvan. :D


Az Őrtorony fordítását azonban egyetlen komoly, a modern bibliatudomány szellemében cikkben sem használják, sőt a Magyar Bibliatársulat kifejezetten óvott tőle (ott az újszövetségi részről nyilatkozott konkrétan).


A JT Bibliát legutóbb az "eretnek platformon" láttam idézni, ahol tagadják a kereszténység legalapvetőbb tanításait. Azt hiszem, ez mindent elmondd a JT Biblia szintjéről...


2019. szept. 11. 11:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
*annak
2019. szept. 12. 08:36
 12/12 anonim ***** válasza:
1Kor,9:19-23 Mert bár mindenkitől szabad vagyok, mindenkinek a rabszolgájává tettem magamat, hogy minél több embert megnyerjek. És így a zsidóknak olyanná lettem, mint aki zsidó, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt levőknek olyanná lettem, mint aki törvény alatt van — pedig én magam nem vagyok törvény alatt —, hogy megnyerjem a törvény alatt levőket. A törvény nélkülieknek olyanná lettem, mint aki törvény nélkül van — pedig nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvénye alatt vagyok —, hogy megnyerjem a törvény nélkülieket. A gyöngéknek gyöngévé lettem, hogy megnyerjem a gyöngéket. Mindenfajta embernek mindenné lettem, hogy minden módon megmentsek némelyeket. De mindent a jó hírért teszek, hogy másokkal együtt részese legyek.
2019. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!