Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi legálisan...

A Jehova tanúi legálisan zaklatnak?

Figyelt kérdés
K#rv@ra idegesítenek, hogy minden héten jönnek házalni. Ki lehet hívni a rendőrséget ezekre?
2019. szept. 21. 08:43
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
61%
Nem is értem miért gondolják, hogy valaki egy vadidegent be fog engedni a lakásába.
2019. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
90%

#8

Elég sok fordítást megnéztem, de mindenhol nagyjából így szerepelt az idézett rész:

"Mert mi nem vagyunk olyanok, mint igen sokan, akik meghamisítják Isten igéjét, hanem őszintén, mintegy Istenből beszélünk, Isten előtt, Krisztusban."


Nos ez már csak ezek szerint azért is aktuális, mert az UV fordítás megint meghamisította Isten szavát.

2019. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%

#8: (2Korintusz 2:17) . . .mert mi nem házalunk Isten szavával, mint sokan, hanem őszintén beszélünk, mint akiket Isten küldött. Igen, Isten előtt tesszük ezt, Krisztus tanítványaiként.


Miért is?


Lukács 10, 7 Ne járjatok házról házra.


Ha az apostolokhoz hasonlóan nem járnátok házról házra, akkor valóban nem házalnátok. De így házaltok Jehova szavával.

2019. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, én megkértem őket, hogy ne. És nem is jönnek.

Ok én tartottam nekik pár beszélgetést, ami után gyorsan "imádkoztunk" és elköszöntek. Érdekes nézeteim vannak. Azóta az egyik nem is köszön vissza.

2019. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
21%

"Lukács 10, 7 Ne járjatok házról házra."


Valóban ezt irja, de figyeld meg a szövegkörnyezetet ami ellent mondana a versnek.

(Lukács 10:7) 7 Maradjatok tehát abban a házban, azt egyétek és igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a bérére. Ne menjetek át egyik házból a másikba.

Jézus itt arról beszélt, hogy amikor megérkeznek egy városba, maradjanak annál, aki vendégszeretettel fogadta őket, és ’ne járkáljanak egyik házból a másikba’.

vagy is a méltó a munkás a jutalmára kifejezés nem jelenti azt, hogyolyan helyet keresnek maguknak, ahol a házigazda nagyobb kényelemmel és jobb vendéglátással tud szolgálni, vagy ahol az anyagiakat tekintve többet kapnak


Ezért a Jézus utasitása erről szól, és nem arról, hogy ne menjenek tovább egy másik házba is elvinni a jóhirt.

2019. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
61%

"Egyébként pedig legális, mert a tanúskodó munkát most még az állam nem tiltja. Lesz idő amikor tilos lesz, bár a keresztények Krisztus parancsát semmilyen emberi tiltásra nem fogják abba hagyni."


engem meg az sem érdekel, hogy bárhol az állam mit tilt a JEHOVA SZEKTÁVAL KAPCSOLATBAN bárki ember mit tilt vagy mit nem tilt, a SZEKTA HAZUDIK mert semilyen krisztus olyan parancsot NEM adott hogy BESZERVEZÉST VÉGEZZENEK A watschtower örtorony SZEKTÁBA !

már pediglen EZT CSINÁLJÁK ha tudomásul veszik ha nem!


EZ PEDIG ÉLETVESZÉLYES CSALÁDRA VALÓ TEVÉKENYSÉG és

mivel SENKI ÉS SEMMI sem állam sem ember ettől NEM VÉD MEG ,

és én ezért az életveszélyes CSELEKEDETÜKÉRT A VÉDELEM ÉRDEKÉBEN ÉN IS ÉLETVESZÉLYESEN JÁROK EL VELÜK SZEMBEN mert nincs más védelem velük szemben pl akkor ha kiskoru vagy fel nem világosított kellően kioktatott családtag,rokon kerül velük szembe!


IGEN IS LEGYEN MITŐL FÉLNIE A JEHOVA SZEKTÁNAK nehogy már a szektás bűnözők azt higgyék hogy mindent megtehetnek gyakorlatilag büntetlenül !!!


és mindenkinek, tehát keresztény vagy más vallásuaknak vagy vallásokban egyáltalán nem hívő embereknek is EZT JAVASLOM MERT NINCS MÁS MEGOLDÁS A VÉDELEMRE!

jehova farkasok pofáját bárányként nyalogatni, kérlelgetni őket hogy ne egyenek meg ha találnak módot rá vagy hogy rosz úton járnak, EZ NEM MEGOLDÁS!!!


ezeknek semmi de semmi köze a valláshoz CSAK A CSALÁDVÉDELEMHEZ!


családokat a jehova szekta ÖRÖKRE KÉPES NYOMORÉKKÁ TENNI tehát leszármazottakra, generációkra ÉS EZ NEM VICC HANEM VALÓSÁG !


igen is tenni kell ellenük hogy örökre eltünjenek!

2019. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%
A kerdezo egy provokator remelem mindenki rajott mert hiaba kapott sok valaszt direkt kiemeli a kerdeset hogy tovabb folytatodjon a vita de a vallasosakat igazolja hogy allandoan az ateistak es a poganyok azok akik askalodnak es azert kerdeznek hogy askalodjanak es nincs forditva.
2019. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
29%

kedves 17 es.


van egy igen nagy tévedés. ami az, hogy a jehovisták az NEM VALLÁS kategória hanem SZEKTA! mivel a FÖLD EGYETLEN 1 vallásába sem tartozik bele. a legközelebb a keresztényhez közelít , de az egyház igen tiszta és világos HIVATALOS ÁLLÁSFOGLALÁST dott arról, hogy a jehovisták az egy SZEKTA!!! és a jogi egyetem / ÜGYÉSZEK,BÍRÓK,jogászok../ tehát HIVATALOS LEGFELSŐ SZERV EMBEREI IS a SZEKTÁK közzé sorolják!


hogy minek jegyezték be az szinte teljesen mindegy MERT AZ CSAK EGY SIMA KÉRELEM amit igen könnyű kielégíteni pl nálunk, és már lehet lobogtatni.

Egy csavargó szektás mert más ruhába bújik, attól még ugyanaz a csavargó, aki keresztény és más vallásos családokat nyomorékká tevő szar ember marad!

2019. szept. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Mennyi keresztényi szeretetet kimutató embert sodord itt össze a szél :D
2019. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


19. hsz! Képzeld el hogy nem mindenki keresztény aki hozzászólt ennél a kérdésnél!

Egyébként meg Jehova tanúi szerint ,rajtuk kívül senki sem keresztény.

:)

2019. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!