Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi legálisan...

A Jehova tanúi legálisan zaklatnak?

Figyelt kérdés
K#rv@ra idegesítenek, hogy minden héten jönnek házalni. Ki lehet hívni a rendőrséget ezekre?
2019. szept. 21. 08:43
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Az, hogy esetleg nem keresztény, még nem mentség az alpári viselkedésre! :)
2019. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

kedves 49-es.

jehova szektás bűnözőkre NEM SZABAD még emberként sem mindegyikre ránézni nem hogy emberi szavakat használni velük szemben. NEM ÉRDEMLIK MEG!

2019. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Az, hogy esetleg nem keresztény, még nem mentség az alpári viselkedésre!"


A gond az ,hogy te pont azt írod hogy "keresztényi szeretetet kimutató"!

Kijelenthető hogy nem feltétele az ,hogy valaki esetleg kereszténynek vallja magát ,és alpárian viselkedik?

2019. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

13.Menyire okos vagy?

Lukács.10:7."Maradjatok tehát abban a házban,azt egyetek ès igyatok,amit adnak,mert mèltóa munkás a bèrère.Ne menjetek át egyik házbol a másikba"


Matè.10:11."Amely városban vagy faluba csak bementek,járjatok utána,ki mèlto ott az üzenetre,ès maradjatok nála, míg tovább nem mentek"


Lukács,9:4."Ha pedig valahol bementek valakinek az othonába,maradjatok nála,ès onnan induljatok tovább"


Lukács,10:1."Ezek után az Ur kijelölt 70 másikat,ès elküldte őket kettesèvel maga előtt minden városb ès helyre,ahova Ő is menni akart"


Márk.6:7."Majd magához hívta a tizenkettőt,ès kezdte kiküldeni őket kettesèvel,S hatalmat adott nekik a tisztátalan szellemek fölött"


Te azt mondod,hogy a Lukács 10:7 szerint ne járjatok házrol házra.

Mègis mièrt?

Akkor amikor Jèzus is kiküldi az övèit,hogy hirdessenek házrol/házra,falura,városra.

A Lukács.10:7.Azt jelenti ahol megszálnak,ne járkáljanak a szomszèdokhoz,ne zavarjanak senkit,legyenek óvatosak.


Akkor nem mondta volna a következőt.

Mátè.28:19."Menjetek hat,ès tegyetek tanitvánnyá minden nemzetből embereket,kereszteljètek meg őket az Atyának,a Fiúnak ès a szent szellemnek nevèben"


Íme az igaz keresztènyek kell járjanak házrol házra,ha valaki Jèzust ès a parancsát akarja követni.

Valaki fentebb azt mondja ott a templom.

Igen,ott van:De,hogy halja az Isten szavát az aki ágyhoz kötött vagy nagyon idős,akar valakit nem èrdekel mert nem halott Istenről.Ugy,hogy közelről sem elèg,hogy van egy templom,melyek keztek kiürülni.

2020. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

#24: Hogyan hallhatott egy súlyosan mozgássérült ember Jézusról?


A kafarneumi béna meggyógyítása


“Amikor az egyik napon tanított, és körülötte ültek a farizeusok és törvénytudók, akik Galilea és Júdea különböző falvaiból, továbbá Jeruzsálemből jöttek, az Úr ereje gyógyításra indította őt. És íme, férfiak ágyon hoztak egy béna embert, és igyekeztek bevinni és letenni eléje. Mivel a sokaság miatt nem találták módját, hogyan vigyék be, felmentek a háztetőre, és a cseréptetőn át eresztették le ágyastól Jézus elé a középre. Ő pedig látva hitüket, így szólt: Ember, megbocsáttattak a te bűneid. Erre az írástudók és a farizeusok tanakodni kezdtek: Kicsoda ez, hogy így káromolja az Istent? Ki bocsáthat meg bűnöket az egy Istenen kívül? Jézus pedig ismerve gondolataikat, megkérdezte tőlük: Miről tanakodtok szívetekben? Melyik a könnyebb? Azt mondani, hogy megbocsáttattak a te bűneid, vagy azt mondani, kelj fel, és járj? Azért pedig, hogy megtudjátok: van hatalma az Emberfiának bűnöket megbocsátani a földön – így szólt a bénához: Neked mondom, kelj fel, vedd az ágyadat, és menj haza! Az pedig szemük láttára azonnal felkelt, fogta az ágyát, amelyen feküdt, és Istent dicsőítve hazament. Ámulat fogta el mindnyájukat, és dicsőítették az Istent, megteltek félelemmel, és ezt mondták: Csodálatos dolgokat láttunk ma!”


Aki nem akar róla hallani, az becsapja az orrotok előtt az ajtót, vagy rendőrt hív. Neki hiába beszéltek.


Az általad idézett bibliarészletek is azt tanúsítják, hogy nem jártak házról házra, nem járták végig a várost, hogy kedves X. Y, nem akar hallani a jó hírről? Inkább a városiak mentek el hozzá.

2020. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

25.Te higgy amit akarsz.Èn azt hiszek amit ír a biblia.

Nem csak Jèzus,hanem halála után minden apostol kimondottan az utazással házrol házra hirdettek.

Cselekedetek.5:42"Ès a templomba ès HÁZROL HÁZRA mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást ès a jó hír hirdetèsèt a Krisztustol, vagyis Jèzusrol".

Cselekedetek.20:20.Eközben nem vonakodtak attól,hogy elmondjak mindent abból,ami hasznos,ès attól sem,hogy nyilvánosan ès HÁZROL HÁZRA tanitsalak benneteket".


Nem èrtem mi a jó abban,hogy tagadód a házról házra való hirdetèst?

Azt mindannyian tudjuk,hogy Isten szavat tagadjuk ezzel.

Vagy csak az a baj,hogy igazam van a házról házra való hirdetèsben?

Erre fel szegyeled beismerni?

Nincs amit szègyelni,mindannyian tèvedünk.

Az a szègyen ha kiállunk,az Isten szava elferditèsèben.De mèg nagyobb bűn ha elveszünk vagy hozza teszünk a bibliiához.Jelenèsek.22:18,19

2020. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Te higgy amit akarsz.Èn azt hiszek amit ír a biblia."


Ha azt hiszed amit a Biblia ír akkor miért jössz Őrtornyos teológiával?


"Cselekedetek.20:20.Eközben nem vonakodtak attól,hogy elmondjak mindent abból,ami hasznos,ès attól sem,hogy nyilvánosan ès HÁZROL HÁZRA tanitsalak benneteket"."


Az egy dolog hogy a kisbetűvel írod a Bibliát. De hogy már idézni sem tudsz belőle pontosan az már tényleg elképesztő! Vagy szándékosan írtad át a szöveget?

A Cselekedetek 20:20 nem az szerepel hogy "Eközben nem vonakodtak..."

Pontosan így van a szöveg még az Ú.V.F. is!

Cselekedetek 20:20 Eközben nem vonakodtam..."


"Nem èrtem mi a jó abban,hogy tagadód a házról házra való hirdetèst?

Azt mindannyian tudjuk,hogy Isten szavat tagadjuk ezzel."


Tényleg mindannyian tudjuk? És ezt még is miből gondolod ,gondolat olvasó vagy?


"Vagy csak az a baj,hogy igazam van a házról házra való hirdetèsben?"


Nem mindenben van igazad! Van némi tévedés abban amit tudni vélsz!


"Nincs amit szègyelni,mindannyian tèvedünk."


Valóban így van!


"Az a szègyen ha kiállunk,az Isten szava elferditèsèben.De mèg nagyobb bűn ha elveszünk vagy hozza teszünk a bibliiához.Jelenèsek.22:18,19"


Ezt illetően munkálkodsz te is!

2020. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

27.Ismèt be ègtèl ès jösz a szemèlyeskedèssel?

Mièrt nem jösz a bibloai idèzetekkel,tàplàlva az oldalt igaz tàplàlèkkal ès nem tàmadni a bibliàt rajtam keresztül?

Pontosan Sàtàn csinàlta ezt amikor visszakèrdezett"valoban azt mondta Isten,hogy a kert egy fàjàrol se egyetek?"holott Isten azt mondta,hogy a "kert közepedte lèvő fàrol ne egyetek mert bizony meghaltok".

Nem az èrdekelte Sàtànt,hogy az igazat kèrdezze vzssza,hanem visszakèrdezett egy hazugsàggal,tàmadva Isten kimondott szavàt.

Te is most pontosan azt teszed idèzek a bibliàbol ès tagadod az idèzetet ès fèlrevezeted az oldalt,àtcsapodva szemèlyes tàmadàsba.

Mekkora baki!

Hàt az oldalon nemcsak azok olvasnak akik bejegyeznek,azok is olvasnak akik làtjàk,hogy a figyelmet tereled el a tèmàrol a hamis meglàtàsod felè.

Àllitod,hogy az őrtoronybol igazoltam,holott nem is tudom ha ir erről.

Gondolod,hogy ezzel ijeszted a olvasot?Semmi kèppen.

Àltatod magadat,ès olyat akarsz bizonyitani mint Sàtàn(valoban azt mondta Isten,hogy a kert egy fàjàrol se egyetek?).Mièrt tagadod Isten szavàt?

Mi a hozadèka rèszedre?


Te pontosan be töltöd Jèzus szavait.

Màtè.24:48." De ha a rabszolga gonosz,ès ezt mondja magàban.Kèsik az ènuram,49.ès verni kzdi a rabszolgatàrsait,ès eszik,iszik a megrögzőtt rèszegessèggel,50.akkor olyan napon jön meg annak a rabszolgànak az ura ,amelyen nem vàrja,ès olyan oràbban amelet nem tud,51.ès megbünteti őt a legnagyobb szigorral,ès arra a helyre dobja ,ahol a kèpmutatok vannak.Ott majd sir,ès csikorgatja a fogàt.

2020. jan. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mièrt nem jösz a bibloai idèzetekkel,tàplàlva az oldalt igaz tàplàlèkkal ès nem tàmadni a bibliàt rajtam keresztül?"


Rajtad keresztül támadni a Bibliát? Te szerepelsz a Bibliában? Te kinek képzeled magadat?


"Nem az èrdekelte Sàtànt,hogy az igazat kèrdezze vzssza,hanem visszakèrdezett egy hazugsàggal,tàmadva Isten kimondott szavàt."


Akkor miért nem ellenőrzöd le azt amit írtam?

[link]


"Te is most pontosan azt teszed idèzek a bibliàbol ès tagadod az idèzetet ès fèlrevezeted az oldalt,àtcsapodva szemèlyes tàmadàsba."


Valóban idéztél csak nem pontosan. Nem tudom hogy ezt hogy sikerült összehoznod de elképesztő.


"Hàt az oldalon nemcsak azok olvasnak akik bejegyeznek,azok is olvasnak akik làtjàk,hogy a figyelmet tereled el a tèmàrol a hamis meglàtàsod felè."


Akkor miért fűzöl külön magyarázatot az egészhez ha úgy is tudják hogy mi a helyzet?


"Àllitod,hogy az őrtoronybol igazoltam,holott nem is tudom ha ir erről."


Nem állítottam hogy azzal igazolod. Azt állítottam hogy Őrtornyos teológiával jösszí4 De azt nem írtam hogy ennél a kérdésnél.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Nem olyan rég írtál ennél a kérdésnél. Lehet hogy te már elfelejtetted de én nem és szerepel a kérdésnél a felhasználó neved! Buvár1.


"Gondolod,hogy ezzel ijeszted a olvasot?Semmi kèppen."


Hű...hogy jutottál erre a gondolatra? Tényleg áruld már el mert kíváncsi vagyok! Még is mi ebben a félelmetes? Mert én semmi ilyesmit nem találok benne.


"Àltatod magadat,ès olyat akarsz bizonyitani mint Sàtàn(valoban azt mondta Isten,hogy a kert egy fàjàrol se egyetek?).Mièrt tagadod Isten szavàt?"


Csak annyit tettem hogy rávilágítottam hogy hogy nem pontosan idéztél. Elhiszem hogy ezt nehezedre esik elismerni.

Pedig nincs mit szégyellni ,mindannyian tévedünk.


"Mi a hozadèka rèszedre?"


Kiderül hogy hol laksz! És az sok mindent megmagyarázna! Pl. hogy van-e a rokonaid között Jehova tanúja!

2020. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

22.Jèzus is így vèlekedett az emberekről?

Nem.

Sőt,sajnálta őket.

A te bejegyzèsed a Jèzust kivègző papokra mutat.

Ugyanis Jèzus a jónal egyebet nem tett ès kivègeztèk.

Te is az akkori papokat követed?

Mátè.24:9."Akkor majd üldöznek ès megölnek titeket,ès a nevem miatt mindenki fog gyülölni titeket"


Matè.10:17."Vigyázzatok az emberekkel,majd átadnak benneteket a helyi bíróságoknak,ès megkorbaácsolnak titeket a zsinagogáikban"


Matè.13:9"Ami titeket illet,Vigyázzatok magatokra.Az emberek majd helyi bíróságoknak adnak át benneteket,zsinagogáikban vernek meg,ès kormányzók meg királyok elè állitnak miattam.Igy lehetősègetek lesz elmondani nekik,hogy miben hisznek".


Te is követed az üldözőket,ahogy Jèzus megjövendőlte?

Meg vered az embereket a te zsinagogádba azokat akik hirdetik Jèzus szavait?

Keresztèny vagy egyáltalán,vagy csak mondod,de teszed az elenkezőjèt.

Nagy tèvedès!

Mèg ha a hibást ostorozza az igaz, elnèzendő.

De amikor az igazat ostorozza a hamis annak el jön az ideje az igazságtètelre.

2020. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!